کلاس طراحی لباس

کلاس طراحی لباس به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته ویژه افرادی ست که می‌خواهند وارد بازار کار طراحی لباس شوند و یا برای استفاده شخصی خود به این رشته علاقه‌مند هستند. شما هنرجویان عزیز می‌توانید با شرکت در دوره طراحی لباس ایده‌های ذهنی خود را به واقعیت تبدیل کنید؛ اگر عشق واقعی به طراحی لباس داشته باشید و آن را با اراده و پشتکار خود همراه سازید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره تخصصی و شرکت در دوره ها همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

کلاس طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

هدف مجموعه صنعت و معدن از برگزاری کلاس طراحی لباس مبتدی تا پیشرفته این است که افرادی که بدون هیچ‌گونه پیش‌نیازی به رشته طراحی لباس علاقه دارند هم می‌توانند به راحتی در این دوره‌ها ثبت نام کنند و فعالیت خود را آغاز کنند. حال سوال اینجاست که برای آموزش دیدن در دوره طراحی لباس گذراندن دوره‌های نقاشی و خیاطی الزامی است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیاطی می‌تواند مکمل رشته طراحی لباس باشد اما شرط لازم نیست؛ زیرا که این دو رشته با هم متفاوت‌اند و خیاط در اصل منجر به دوختن لباسی روزمره می‌شود اما طراح لباس، طرحی را ارائه می‌دهد که هم قابلیت پوشش دارد و هم با ساختار هنری خاصی طراحی می‌شود.

درباره رشته نقاشی نیز به همین صورت است؛ رشته‌ی طراحی لباس و نقاشی نیز کاملاً از هم مجزا هستند. در کلاس طراحی لباس آموزشگاه صنعت و معدن از مبتدی آموزش خواهید دید که چگونه یک مانکن را روی کاغذ کشیده و انواع لباس با یقه‌های مختلف، آستین‌های مختلف و در کل فرم‌های مختلف بیافرینید و چطور جنسیت انواع پارچه‌ها را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید.

برای کسانی که می‌خواهند در وقت خود صرفه‌جویی کنند و نیاز دارند به صورت فشرده کلاس طراحی لباس در تهران را بگذرانند پیشنهاد می‌کنیم که از طریق دانشگاه آموزش را شروع نکنند؛ زیرا که بعد از گذراندن 4 سال از وقت خود در انتها دوباره باید دوره اجرایی طراحی لباس را در آموزشگاه‌ها بگذرانند تا بتوانند به صورت حرفه‌ای کار کنند. در نتیجه بهتر است از ابتدا وقت خود را صرف دوره‌ی 6 ماهه‌ی آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته کنید که مطابق با استانداردهای بین‌المللی این رشته است و در نهایت نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

دوره طراحی لباس زنانه ویژه بازار کار

دوره طراحی لباس زنانه جزو مهم‌ترین قسمت‌های این دوره است زیرا که افراد علاقه‌مند به رشته طراحی لباس اکثراً قصد دارند که در این حوزه فعالیت داشته باشند؛ اما یک طراح لباس موفق کسی است که به تمامی حوزه‌های طراحی لباس از جمله کودکان، بانوان و آقایان آشنایی داشته باشد. در کلاس طراحی لباس مجموعه صنعت و معدن شما با انواع فیگورها و لباس‌ها آشنا می‌شوید و حال این شما هستید که انتخاب می‌کنید در کدام حوزه موفق‌تر هستید و علاقه‌ی بیشتری دارید.

آموزش طراحی لباس با مداد رنگی

آموزش طراحی لباس با مداد رنگی یکی از آیتم‌هایی ست که در کلاس طراحی لباس آموزش خواهید دید. از جمله لوازمی که در طراحی لباس به آن نیاز دارید: مارکر، مداد رنگی، گواش و آب رنگ است. تمامی این لوازم جذاب به شما کمک می‌کند که جنسیت‌ها را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید. با جنسیت سازی آشنا هستید؟ می‌دانید که کشیدن آنچه لزومی دارد؟ در جواب این سوال ها باید بگوییم که جنسیت سازی پارچه‌ها از جمله گیپور، مخمل، ساتن، حریر و حتی انواع پترن ها و … در نشان دادن مدل لباس و ایده ذهنی شما می‌تواند کمک بزرگی کند. با کشیدن جنسیت پارچه‌ها روی کاغذ در ترم دوم آشنا خواهید شد و در ترم بعد مبحث پارچه شناسی به آن اضافه می‌شود. این که چه پارچه‌ای مناسب چه لباسی است و یا حتی تفاوت پارچه‌ها با هم و جنس خوب از بد را تشخیص خواهید داد.

آموزش طراحی لباس با نرم افزار

با پیشرفت دنیای امروزی و سرعتی که دنیای مد پیدا کرده، مشخص است که افرادی که با تکنولوژی سروکار دارند و به آن مسلط هستند، هم در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنند و هم خواهان و طرفداران بیشتری در بازار کار خود دارند. آموزش طراحی لباس با نرم افزار نیز از این قضیه جدا نیست. طراحانی که به نرم افزارهای طراحی لباس مسلط‌اند، می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایده‌های خود را روی نرم افزار اجرایی کنند و به مشتری تحویل دهند. در دوره طراحی لباس ارائه شده در سایت دانش هنر، کار با نرم افزارها هم آموزش داده می شوند. از جمله مشاغلی که نیاز به نرم افزار طراحی لباس دارند:

 • انواع کارخانه‌هایی که در حوزه طراحی لباس، چه به صورت شخصی برای مجموعه خودشان و چه به صورت برون‌سپاری برای دیگران طرح می‌زنند، نیاز دارند که به روش سیستمی کارهایشان را انجام دهند.
 • و همچنین مزون‌های شخصی نیز برای سرعت عملشان می‌توانند به صورت سیستمی طرح بزنند.

آموزش طراحی لباس روی الگو

در کلاس طراحی لباس صنعت و معدن شما با الگوی حجمی یعنی مولاژ روی مانکن آشنا خواهید شد. این شیوه یکی از بهترین شیوه‌های اجرایی کردن خلاقیت هاست. مهم‌ترین مسئله این است که شما باید بدانید، طرحتان اجرایی هست یا خیر. کار اصلی خیاط این است که پارچه را توسط الگویی که کشیده به لباس تبدیل کند اما قبل از آن باید طراح لباس، ایده ذهنی خود را که روی کاغذ کشیده، روی مانکن پیاده‌سازی کند تا طرحی جذاب و نو ایجاد کند. در دوره طراحی لباس خواهید دید که تمامی این کارها به وسیله مولاژ امکان‌پذیر است. شما با گذراندن این دوره با انواع الگوهای حجمی آشنا خواهید شد و می‌توانید با روش‌های ساده از یک ایده‌ی خام یک لباس فوق‌العاده و متفاوت خلق کنید. روش‌های الگوسازی به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

 1. طراحی الگو اولیه
 2. الگو سازی روی مانکن
 3. الگو سازی روی کاغذ مسطح

ثبت نام کلاس طراحی لباس در تهران

کاربردی‌ترین آموزش طراحی لباس روی مانکن

برای شروع کار طراحی لباس روی مانکن یا مولاژ بهتر است طراح قبل از هر کاری ابتدا ابزار مورد نیاز خود از جمله: کاغذ کالک یا پوستی، خط کش مولر، قیچی و پارچه متقال… را آماده کند. سپس در ادامه طراحی لباس روی مانکن، برای ساخت یک طرح سه بعدی روی مانکن که مولاژ نامیده می‌شود اندازه تمامی اندام‌های مورد نظر مدلی که قرار است ساخت مولاژ را با او شروع کنیم یادداشت کرده و الگوی قسمت جلو و پشت مولاژ لباس را تهیه می‌کنیم در این مرحله برای آماده کردن الگوی کاغذی مولاژ خطوط اصل را بر روی کاغذ می‌آوریم و با دقت اندازه اطلاعات مورد نظر را وارد می‌کنیم. این مبحث مخصوص این است که اگر خیاط برای پیاده‌سازی لباس دچار مشکل شد، طراح لباس به او کمک کند.

کلاس آنلاین طراحی لباس

هنرجویان می توانند به راحتی در این دوره‌ها ثبت نام نموده و فعالیت حرفه ای خود را در کم ترین زمان ممکن آغاز نمایند. علاقه مندان به شرکت در کلاس های آنلاین رشته ی طراحی لباس توجه داشته باشند که جهت فراگیری، داشتن پیش زمینه ی خیاطی شرط لازمی نمی باشد، اما خیاطی می‌تواند مکمل رشته طراحی لباس باشد؛ زیرا این دو رشته ی هنری اساسا با هم متفاوت‌ هستند و خیاطی به طور کلی جهت دوختن انواع لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که طراح می تواند با شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس، طرحی را ارائه ‌دهد که با ساختار هنری ویژه و خاص خود، ضمن منحصر به فرد بودن خاصیت پوششی هم داشته باشد. در کلاس های آنلاین طراحی لباس که در آموزشگاه صنعت و معدن از مقدماتی تا حرفه ای برگزار می گردد، به انواع آموزش های طراحی لباس پرداخته می شود. اساتید مطرح و حرفه ای در این رشته به هنرجویان آموزش می دهند که چگونه می توانند یک مانکن را روی کاغذ بکشند. همچنین چگونگی افزودن انواع لباس با یقه‌های متنوع، آستین‌های متفاوت و در کل فرم‌های مختلف را به آنها آموزش می دهند. در این دوره های آنلاین، هنرجویان با طریقه ی پیاده سازی انواع پارچه‌ها روی کاغذ آشنا می شوند.

مزایای کلاس آنلاین طراحی لباس

دوره های آنلاین طراحی لباس یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین دوره های آموزشی در این حوزه می باشد. افرادی که علاقمند به رشته طراحی لباس می باشند و قصد دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند، لازم است تا با تمامی شاخه های طراحی لباس که شامل طراحی لباس کودکان، بانوان و آقایان می باشند، آشنا باشند. یکی از مزایای شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس دانش هنر که در خانه صنعت و معدن برگزار می شود آشنایی با انواع فیگورها و لباس‌ها می باشد که به هنرجویان کمک می کند تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و در این حوزه فعالیت خود را آغاز نمایند. از دیگر مزایای شرکت در این دوره ها، کیفیت برگزاری کلاس ها می باشد و درواقع می توان گفت که دوره های آنلاین طراحی لباس و دوره حضوری آن از یک کیفیت برخوردارند. در این دوره ها پس از تدریس اساتید و اتمام کلاس، فیلم‌های هر جلسه با بالاترین کیفیت برای هنرجویان ارسال خواهد شد تا با مرور مباحث تدریس شده تمام سؤالات و ابهامات احتمالی برطرف گردد. پشتیبانی 24 ساعته و با کیفیتی که خانه صنعت و معدن ارائه می دهد، باعث می شود تا هیچگونه سوال و مشکلی در پایان دوره باقی نماند. هر ترم از دوره های آنلاین به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که در کنار استاد، یک استادیار قرار گیرد تا پس از اتمام کلاس ها به صورت 24 ساعته به تمام سؤالات پاسخ دهد.

از دیگر مزایای شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس، صرفه جویی در زمان و هزینه ها می باشد. هنرجویان می توانند با صرفه جویی در زمان، وقتی را که صرف رفت و آمد می کنند را به تمرین بیشتر اختصاص دهند. این دوره ها برای افرادی که شاغل هستند و نیاز دارند تا وقت کمتری در طول روز صرف کنند، گزینه ی مناسبی می باشد و می توانند با شرکت در این دوره ها هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌ و هم‌زمان خود را بهتر مدیریت ‌کنند. در نتیجه توصیه می شود تا علاقه مندان به شرکت در دوره های طراحی لباس با ثبت نام در دوره های 6 ماهه‌ی آموزشی که به صورت آنلاین برگزار می گردد و از مبتدی تا پیشرفته می باشد در کمترین زمان ممکن به اهداف خود دست یابند.

سرفصل های کلاس طراحی لباس در تهران

سرفصل های کلاس طراحی لباس در تهران که به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. برای شروع تا حرفه‌ای شدن حتماً نیاز دارید که مباحث زیر را بگذرانید از جمله:

 • طراحی فیگور: با کشیدن انواع فیگور (تمام رخ، نیم‌رخ، سه رخ، حالت نشسته) روی کاغذ شروع می‌شود و توانایی کشیدن انواع یقه، آستین، بلوز، دامن، شلوار و انواع دیگر لباس‌ها را آموزش خواهید دید. در این مبحث با انواع چین و چرک و ریزش پارچه‌ها نیز آشنا خواهید شد که همگی بستری برای ترم سوم طراحی لباس است.
 • رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی روی کاغذ: در ترم دوم دوره طراحی لباس با انواع پالت‌های رنگی، نحوه‌ی ترکیب آن‌ها، چگونگی ست کردن رنگ‌ها با هم چگونگی استفاده از آن‌ها در لباس‌های مختلف و اینکه چه رنگی مخصوص چه کسی است آغاز خواهد شد. در ادامه آموزش خواهید دید که چگونه جنسیت پارچه‌ها را به وسیله‌ی لوازمی مثل مداد رنگی و مارکر و گواش روی کاغذ بکشید. جنسیت سازی‌های مختلف به شما کمک می‌کند که ایده‌های خود را زیباتر نشان دهید. همچنین هنرجویان این رشته علاوه بر طراحی کردن لباس، در مشاغلی همچون تصویرسازی نیز می‌توانند موفق عمل کنند.
 • خلاقیت در طراحی لباس: ترم سوم کلاس طراحی لباس مهم‌ترین بخش آموزش های این دوره است. شما در این ترم آموزش می‌بینید که چگونه خلاقیت‌های مختلف را در ذهن خود بپرورانید. از انواع و اقسام اشیا، حیوانات، گل‌ها و هر آن چیزی که به آن علاقه‌مندی داشته باشید می‌توانید الهام بگیرید و همچنین مبحث پارچه شناسی تخصصی را نیز آموزش خواهید دید.
 • دوخت تزیینی: ترم چهارم از رشته طراحی لباس مربوط به انواع دوخت‌های تزیینی ست. این دوخت‌ها باعث می‌شود که طرح‌های متفاوتی ایجاد کنید. همچنین یکسری از دوخت‌های تزیینی باعث می‌شود که بتوانید ایرادهای اندامی را برطرف کنید.
 • مولاژ: ترم پنجم دوره طراحی لباس به مولاژ اختصاص دارد که در قسمت‌های بالا راجع به آن توضیح داده‌ایم. مولاژ به معنای الگوی حجمی و پیاده‌سازی لباس روی مانکن است.
 • نرم افزارهای طراحی لباس: نرم افزار مارولوس یکی از کاربردی‌ترین نرم افزارهای طراحی لباس است که در این دوره آموزش خواهید دید.

پیش نیازهای دوره طراحی لباس

همان‌طور که در قسمت‌های بالا در مورد پیش نیازهای دوره طراحی لباس توضیح دادیم، برای ثبت نام کلاس طراحی لباس در تهران و شروع دوره نیاز به هیچ‌گونه پیش‌نیازی ندارید و کسانی که مبتدی هستند نیز می‌توانند در دوره‌ها شرکت کنند، زیرا که دوره به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته است.

تجهیزات مورد نیاز کلاس طراحی لباس

برای شرکت در دوره طراحی لباس لوازمی که در دوره ها و ترم های مختلف نیاز دارید کمی متفاوت هستند. برای مثال:

 • لوازم مورد نیاز ترم 1 و 2 و 3 شامل: مداد رنگی، گواش، مارکر، آب رنگ، مداد B2، کاغذ، پاک‌کن، تخته شاسی و خط کش است.
 • ترم 4 و 5: سوزن، پارچه متقال، خط کش مولر
 • ترم 6: لپ‌تاپ برای یادگیری نرم افزار

کلاس طراحی لباس در تهران حضوری بهتر است یا غیر حضوری؟

همان‌طور که می‌دانید کلاس آنلاین طراحی لباس و حضوری از یک سرفصل واحد تبعیت می‌کنند و چون آموزشگاه استاد محور نیست اصول تمامی کلاس ها طبق یک برنامه واحد پیش می‌رود. افرادی که شاغل هستند و یا می‌خواهند وقت کمتری در طول روز صرف کنند بهتر است از دوره‌های مجازی استفاده کنند. در این صورت هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اند و هم‌زمان خود را بهتر مدیریت می‌کنند.

کلاس طراحی لباس با مدرک بین المللی

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، دوره‌ها را به صورت حضوری نیز برگزار می‌کند. اساتید دوره‌ها از مجرب‌ترین و بهترین اساتید کشور هستند که رشته طراحی لباس را به صورت تخصصی در دانشگاه‌ها آموزش دیده‌اند. علاوه بر اساتید حرفه‌ای، در پایان دوره طراحی لباس به دانش‌پذیران مدرک بین‌المللی طراحی لباس، ارائه می‌شود که قابلیت ترجمه شدن دارد. با ارائه مدرک به دارالترجمه می‌توانید مدرکی با مهر دادگستری دریافت کنید که هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور معتبر است و نکته قابل توجه دیگر این است که مدرک مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

نکته مهم: حضور دانش‌پذیران در کلاس طراحی لباس بسیار حائز اهمیت است، زیرا که کیفیت آموزش و سطح دانش‌پذیران نشان‌دهنده کیفیت کلاس ها می‌باشد.

هزینه ها و شهریه دوره طراحی لباس

شهریه کلاس طراحی لباس در تهران از دو میلیون و پانصد هزار تومان تا سقف هفت میلیون و هفتصد هزار تومان است که بستگی به سطح شما و نظر کارشناسان ما را دارد و پرداخت شهریه به صورت نقد و اقساط است که این یک ویژگی مثبت، برای کسانی است که می‌خواهند ثبت نام کنند. بنابراین اگر شما از دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به یادگیری طراحی لباس دارید اما در شرایط اقتصادی مناسب نیستید، می توانید هزینه کلاس های طراحی لباس را به صورت اقساطی پرداخت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید تا قبل از اتمام دوره های 3 تا چند ماهه نحوه پرداخت شهریه خود را تعیین کنید که به صورت هفتگی یا ماهانه پرداخت کنید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

ثبت نام کلاس طراحی لباس در تهران

اگر با تمام توضیحات گفته شده به این رشته پردرآمد و جذاب علاقه دارید و می‌خواهید به صورت مبتدی تا حرفه‌ای طراحی لباس را آموزش ببینید…برای ثبت نام کلاس طراحی لباس در تهران می‌توانید از طریق واتس اپ و یا شماره‌های سایت با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

دوره طراحی لباس چقدر طول می‌کشد

کلاس طراحی لباس حضوری و مجازی هر دو با یک سرفصل واحد و از 6 ماه الی 7 ماه است.

سؤالات متداول درباره کلاس طراحی لباس

آیا در دوره طراحی لباس خیاطی نیز آموزش داده می‌شود؟

خیر در دوره طراحی لباس خیاطی تدریس نمی‌شود. رشته خیاطی و طراحی لباس دو رشته جدا از هم هستند و شرط لازم نیست که طراح لباس، به خیاطی نیز مسلط باشد. طراحان موفق و معروف دنیا با الگوسازی نیز آشنا هستند ولی بهتر است طراحان در حیطه تخصصی خود یعنی روی طراحی تمرکز کنند. تا ایده‌های نوتر و دور از تکرار داشته باشند.

آیا برای طراح لباس شدن باید حتماً نقاشی بلد باشیم؟

رشته نقاشی یک رشته‌ی جدا از طراحی لباس است زیرا طراح لباس لازم نیست حتماً نقاش خوبی باشد. در ترم اول کلاس طراحی لباس شما آموزش خواهید دید که چگونه طرح و اسکچ بزنید و تمام آنچه که یک طراح برای کشیدن طرح به آن نیاز دارد را آموزش خواهید دید.

آیا پایان دوره مدرک معتبر به دانش‌پذیران تعلق می‌گیرد؟

در پایان دوره اگر دانش‌پذیران تمامی نمرات خود را دریافت کرده باشند، به آن‌ها مدرک بین‌المللی ارائه خواهد شد؛ که این مدرک وقتی به دارالترجمه ارائه شود قابلیت ترجمه دارد و دارای مهر دادگستری است. علاوه بر مدرکی که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است، مدرک خارجی نیز به صورت جداگانه به درخواست دانش‌پذیران به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

آیا کلاس آنلاین طراحی لباس بازار کار خوبی دارد؟

اگر بخواهیم در مورد بازار کار این رشته صحبت کنیم یک مبحث طولانی ست؛ اما در کلیات بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که هر رشته‌ای را با علاقه و استعداد شروع کنید، می‌توانید به نتیجه دلخواه برسانید. با پیشرفت دنیای مد و لباس در تمام دنیا و مخصوصاً در کشور خودمان، بازار کار خوبی برای این رشته ایجاد شده است. برای اینکه بتوانید در کلاس طراحی لباس جزو بهترین‌ها باشید و کار خود را از بقیه متمایز کنید، باید ایده‌های متفاوت داشته باشید. با ارائه کارهای متفاوت و خلاقانه حتماً در این رشته موفق خواهید شد. ما نیز از ایده تا اجرا با دانش‌پذیرانمان همراه هستیم و تا قرار گرفتن در موقعیت‌های شغلی مورد نظرشان آن‌ها را حمایت می‌کنیم.

شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس، محدودیت سنی دارد؟

برای شروع کلاس آنلاین طراحی لباس می‌توان از سن 14 سال به بالا در کلاس ها شرکت کرد.

برای کار لازم است واحدهای دانشگاهی را بگذرانیم؟

خیر برای ورود به بازار کار نیازی به گذراندن طراحی لباس در دانشگاه نیست.زیرا تمامی آنچه را که شما باید به صورت اصولی و کامل یاد بگیرید در طی دوره در موسسه به صورت عملی آموزش خواهید دید.

آیا کیفیت دوره های آنلاین مشابه دوره های حضوری است؟

بله هیچ گونه تفاوتی بین این دو کلاس نیست زیرا تمامی سرفصل ها مشابه یکدیگر است و اساتید همگی حرفه ای و مجرب هستند.

هزینه دوره جامع طراحی لباس چقدر است؟

در مورد شهریه دوره طراحی لباس و نحوه پرداخت نقدی و قسطی آن داخل سایت به صورت کامل توضیح داده شده است.

برای شرکت در دوره طراحی لباس چه پیش نیازهایی را باید بگذرانیم؟

برای شرکت در دوره طراحی لباس به هیچگونه پیش نیازی احتیاج ندارید. فرض ما بر این است که شما از صفر می خواهید شروع کنید و حتی نیازی به داشتن تجربه در رشته خیاطی و نقاشی ندارید و تمام آنچه را که یک طراح برای حرفه ای شدن به آن نیاز دارد را در طول دوره آموزش خواهید دید.

آیا فقط با گذراندن دوره، می توان وارد بازار کار حرفه ای شد؟

بدون شک در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله شما با دانشی که آموزش خواهید دید و با تلاش و پشتکار خود می توانید به یک طراح موفق تبدیل شوید.

آیا با مدرک خانه ی صنعت و معدن می توانم مهاجرت کنم ؟

بله شما با اخذ مدرک معتبر ازآموزشگاه صنعت و معدن که قابلیت ترجمه دارد و دارای مهر دادگستری نیز هست می توانید مهاجرت کنید.علاوه بر این شما در طی دوره می توانید پرتفولیوی قوی از کارهای خود آماده کرده که در خارج از کشور بسیار کارایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *