دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / کلاس آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس

کلاس آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس

کلاس های آنلاین طراحی لباس

 با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، غالبا آموزشگاه ها جهت برگزاری دوره های آموزشی خود، شیوه های نوینی را به کار می گیرند. آموزشگاه صنعت و معدن نیز جهت سهولت شرکت در دوره های آموزشی طراحی لباس، اقدام به برگزاری این دوره ها به صورت آنلاین، نموده است. این دوره های طراحی لباس طوری برنامه ریزی شده است که علاقه مندان به شرکت در آن بتوانند در تمام مقاطع از مقدماتی تا حرفه ای به صورت جامع به تحصیل بپردازند. کلاس آنلاین طراحی لباس که از مقدماتی تا حرفه ای در مجموعه ی خانه صنعت و معدن برگزار می شود به علاقه مندان به این رشته ی هنری این امکان را می دهد تا بدون برخورداری از هیچ‌گونه پیش‌نیازی، این رشته را فراگیرند.

 

برای دریافت مشاوره تخصصی و شرکت در دوره ها همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

کلاس آنلاین ونیمه حضوری طراحی لباس مقدماتی تا حرفه ای

آموزش اصولی مطالب یکی از نکاتی است که در کلاس های آنلاین طراحی لباس بسیار حائز اهمیت است. شرکت در دوره های آنلاینی که از اساتید حرفه ای، باسواد و با درجه ی علمی عالی بهره می گیرد، به هنرجویان کمک می کند تا با بکارگیری پشتکار و انگیزه ی خود به سرعت در رشته ی طراحی لباس پیشرفت نمایند. تمام ترفندها و تکنیک‌های جدید در این دوره ها آموزش داده می شود. این دوره ها کمک می کند تا هنرجویان با استفاده ازتمام ترفند‌ها و نکات آموزشی طرح های زیباتر، جذاب تر و خاص تری را خلق نمایند. شرکت در دوره های آنلاین طراحی لباس برای افرادی که قصد دارند به سرعت وارد حرفه ی طراحی لباس شوند، بسیار مناسب می باشد؛ زیرا می توانند در کم ترین زمان ممکن با شرکت در دوره های کوتاه مدت و فشرده طراحی لباس به سرعت وارد بازار کار حرفه ای شوند.

سرفصل های دوره جامع طراحی لباس آنلاین و نیمه حضوری

به طور کلی سرفصل های کلاس های آنلاین طراحی لباس به چندین دسته تقسیم‌ می‌شوند؛ که در ادامه به آن می پردازیم:

ترم اول

نخستین مطلبی که اساتید در دوره های طراحی لباس به آن می پردازند طراحی فیگور می باشد. آموزش این سرفصل با کشیدن انواع فیگوربر روی کاغذ که شامل تمام رخ، نیم‌رخ، سه رخ، حالت نشسته می باشد، آغاز می‌شود. در این ترم پس از آموزش روش ها و تکنیک های طراحی لباس، هنرجویان در زمینه ی طراحی انواع یقه، انواع مدل آستین، مدل های متنوع بلوز، انواع دامن، مدل های مختلف شلوار و انواع دیگر لباس‌ها مهارت و توانایی های قابل ملاحظه ای به دست می آورند. یکی دیگر از سرفصل هایی که در ترم اول به آن پرداخته می شود، آشنایی با انواع چین و چروک های پارچه و همچنین چگونگی ریزش پارچه‌ها می باشد. این مباحث آموزشی برای هنرجویان بستری را جهت ادامه ی دوره ی طراحی لباس در ترم سوم فراهم می کند.

ترم دوم

از جمله سرفصل هایی که در ترم دوم کلاس آنلاین طراحی لباس به آن پرداخته می شود، رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی روی کاغذ می باشد. اساتید در این ترم هنرجویان را با انواع پالت‌های رنگی آشنا می کنند. سپس به آنها می آموزند چگونه رنگ ها را با هم ترکیب نمایند. یکی دیگر از مباحثی که در این دوره به هنرجویان آموزش داده می شود ست کردن رنگ‌ها و استفاده از آن‌ها در لباس‌های مختلف می باشد. همچنین هنرجویان با جنسیت انواع پارچه‌ها آشنا شده و چگونگی رسم انواع پارچه بر روی کاغذ را به وسیله‌ی لوازمی مثل مداد رنگی و مارکر و گواش می آموزند. این قسمت از آموزش های فصل دوم به هنرجویان کمک می کند تا ایده‌های خود را زیباترو جذاب تر به تصویر بکشند. یکی از نکات حائز اهمیت دراین دوره های آموزشی، کسب مهارت تصویرسازی می باشد و هنرجویان می توانند علاوه بر طراحی کردن لباس، در زمینه تصویرسازی نیز وارد بازار کار شوند و در این حوزه ی هنری به صورت موفق عمل نمایند.

ترم سوم

در این ترم از دوره آنلاین طراحی لباس به رشد و شکوفایی خلاقیت در این هنر پرداخته می شود. در واقع می توان گفت ترم سوم دوره های طراحی لباس از مهم‌ترین بخش های آموزشی این دوره ها می باشد. هنرجویان در این ترم با انواع روش های پرورش خلاقیت‌ در ذهن آشنا می شوند. اساتید به هنرجویان کمک می کنند تا بتوانند با الهام از انواع اشیا، انواع حیوانات، گل‌های متنوع و هر آن چیزی که به آن علاقه‌مند هستند، طراح های بی نظیر و چشم نوازی را خلق نمایند. در این ترم مبحث پارچه شناسی نیز به صورت پیشرفته و تخصصی به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

ترم چهارم

هنرجویان در ترم چهارم کلاس آنلاین طراحی لباس تمام اصول و تکنیک های دوخت تزیینی را فرامی گیرند. در واقع در ترم چهارم دوره های آنلاین رشته طراحی لباس به انواع دوخت‌های تزیینی پرداخته می شود. از مزایای شرکت در این ترم ایجاد طرح های متفاوت با استفاده از این نوع دوخت‌ها می باشد. همچنین بسیاری از انواع دوخت‌های تزیینی وجود دارد که باعث می‌شود هنرجویان بتوانند با استفاده از آنها ایرادهای اندامی را رفع نمایند.

ترم پنجم

از سرفصل های مهم و کاربردی که در ترم پنجم دوره های آموزشی طراحی لباس به هنرجویان آموزش داده می شود، مولاژ می باشد. به طور کلی الگوی حجمی و پیاده‌سازی لباس روی مانکن مولاژ نام دارد و در واقع مولاژ ساخت یک طرح سه بعدی روی مانکن می باشد. مباحثی که در ترم پنجم به هنرجویان آموزش داده می شود کمک می کند تا در صورتی که خیاط برای پیاده‌سازی لباس دچار مشکل شد، طراح لباس به او کمک کند.

ترم ششم

آخرین مطلبی که در ترم پایانی کلاس آنلاین طراحی لباس به هنرجویان آموزش داده می شود، چگونگی طراحی لباس با استفاده از نرم افزار می باشد. اساتید، طراحی لباس را با استفاده از نرم افزار مارولوس که یکی از کاربردی‌ترین نرم افزارهای طراحی لباس می باشد، به هنرجویان در این دوره آموزش می دهند.

 

کلاس های آنلاین طراحی لباس

مزایای آموزش آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس

کیفیت بالای دوره های طراحی لباس که به صورت غیرحضوری برگزار می شود باعث شده است تا علاقه مندان زیادی در تمام نقاط دنیا نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایند این دوره ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی این رشته است و مرکز آموزشخانه صنعت و معدن به هنرجویان در دوره های آنلاین مانند دوره های حضوری، در پایان ترم مدرک بین‌المللی اعطا می کند. این مدرک معتبر بوده و قابل ترجمه می باشد و برای افرادی که قصد مهاجرت دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از دیگر مزایای دوره آنلاین طراحی لباس این است که این دوره ها برای افرادی که خانه دار هستند بسیار مناسب است و می توانند به دور از شلوغی ها و آلودگی های بیرون از منزل به آموزش طراحی لباس در خانه بپردازند.

یادگیری طراحی لباس در خانه

خیلی از علاقه مندان به رشته ی طراحی لباس ممکن است در دوره های متعددی شرکت کرده باشند که محل برگزاری آنها بسیار دور می باشد. آموزش طراحی لباس در خانه که به صورت آنلاین برگزار می گردد، باعث می شود هنرجویان بسیار راحت در خانه نشسته و بدون اتلاف وقت، ازدحام و شلوغی و هزاران مشکل دیگر به یادگیری رشته ی مورد علاقه ی خود بپردازند. نهایتا این روش کمک می کند تا هنرجویان با وجود آرامش و آسایشی موجود در کلاس، ایده های طراحی لباس خلاقانه و جذابی را ارائه دهند و با تمرکز بیشتر به یادگیری بپردازند.

هزینه کلاس آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس

هزینه کلاس آنلاین طراحی لباس به دو بخش هزینه لوازم مورد نیاز و هزینه ثبت نام تقسیم بندی می شود. هزینه لوازم با توجه به بودجه شخصی خود هنرجو و راهنمایی های استاد، متغیر است. خرید مارک، آبرنگ، مداد رنگی و انواع لوازم دیگر بستکی به هنرجو دارد که بخواهد تمامی لوازم را تهیه کند؛ اما توصیه ما به هنرجویان خرید چند عدد محدود از این لوازم است که می توانند به راحتی و با آموزش هایی که می بینند به نحو احسن از آن ها استفاده کنند؛ و اما هزینه ثبت نام در دوره ها از 2/500/000 تومان تا سقف 7/700/000 تومان با توجه به سطح شما و نظر کارشناسان ما متغیر است؛ که ابتدا برای پیش ثبت نام یک هزینه کم اولیه را پرداخت می کنید و ما بقی شهریه به صورت اقساط دریافت می شود.

نحوه ثبت نام در دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس

برای شرکت در دوره آنلاین این رشته پردرآمد که به صورت مبتدی تا حرفه‌ای برگزار می شود، لازم است با مشاوران دانش هنر در ارتباط باشید و جهت کسب اطلاعات مورد نظر در مورد بهترین دوره ها، قیمت ها، مدت زمان برگزاری و یا برای ثبت نام در دوره می‌توانید از طریق واتس اپ و یا شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در ارتباط باشید.

استاد دوره آنلاین طراحی لباس

سوالات متداول هنرجویان در مورد کلاس آنلاین طراحی لباس

کلاس آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس چه تفاوتی با کلاس حضوری دارد؟

مهم ترین نکته در برگزاری دوره های طراحی لباس حفظ کیفیت آن می باشد که در هردو کلاس های حضوری و آنلاین طراحی لباس رعایت شده و بسیار با کیفیت برگزار می شوند. سرفصل‌های این کلاس ها مشابه می باشد و در دوره های حضوری و آنلاین از اساتید با تجربه و با تحصیلات دانشگاهی بهره گرفته شده است، به طور کلی تفاوتی در کلاس ها وجود ندارد. مزیت شرکت در کلاس های آنلاین طراحی لباس نسبت به کلاس های حضوری آن، صرفه جویی در زمان و هزینه است.

آیا بدون داشتن پیش زمینه ی طراحی لباس می‌توان در کلاس های آنلاین شرکت نمود؟

بله جهت شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس نیاز به هیچ پیش زمینه ای نمی باشد و علاقه مندان می توانند از صفر تا صد مطالب را در دوره های آنلاین طراحی لباس بیاموزند؛ و توصیه ما به هنرجویان و علاقمندان رشته طراحی لباس این است که اگر به خیاطی هم علاقمند هستید ابتدا دوره طراحی لباس را به پایان برسانید و سپس رشته ی خیاطی را آموزش ببینید. همچنین برای شروع به طراحی لباس نیاز به نقاشی کردن نیست و افرادی که از صفر شروع می کنند نیز، در ترم اول و دوم با تمام آنچه که یک طراح برای کشیدن لباس نیاز دارد را آموزش خواهند دید.

در دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس چه زیرشاخه هایی آموزش داده می شود؟

هنرجویان پس از اتمام کلاس های آنلاین طراحی لباس با تمام زیر شاخه‌های آن که شامل طراحی لباس کودکان، بانوان و آقایان می باشد، آشنا شده و تمام اصول و قواعد آن را می آموزند.

آیا با شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس می‌توان وارد بازار کار حرفه ای شد؟

بله هنرجویان با شرکت در کلاس های آنلاین طراحی لباس، تمام اصول را از مبتدی تا پیشرفته آموزش دیده و نهایتا پس از کسب مدرک معتبر می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمایند.

آیا از هر کجای ایران می توان در دوره های آنلاین طراحی لباس شرکت نمود؟

بله نه تنها امکان شرکت علاقه مندان از سراسر ایران وجود دارد، بلکه از اقصی نقاط دنیا نیز هنرجویان می توانند در کلاس آنلاین طراحی لباس شرکت نمایند.

در پایان دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس چه مدرکی به هنرجویان اعطا می شود؟

در پایان دوره آنلاین طراحی لباس مانند دوره های حضوری، مدرک معتبر و بین المللی زیر نظر وزارت صنعت و معدن، برای هنرجویان صادر می شود. این مدرک در سطح بین المللی معتبر بوده و علاقه مندان جهت مهاجرت به هر کشوری می توانند آن را ترجمه کرده و با ارائه ی آن در کشور مورد نظر شروع به فعالیت نمایند. همچنین هنگامی که مدارک را به دارالترجمه ارائه می کنید می توانید با مهر دادگستری مدارکتان را تحویل بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان