دانش هنر / آموزش های عکاسی / وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی اهمیت ویژه‌ای در این شغل دارند. عکاسی تبلیغاتی یکی از رشته‌های هنر عکاسی است که در آن، از محصولات عکس‌برداری می‌شود و این حرفه معمولاً در برندینگ و محتوا‌سازی صنایع مختلف کاربرد دارد. افراد زیادی به عکس‌های تبلیغاتی احتیاج دارند تا بتوانند کسب و کار و محصولاتشان را معرفی کنند. این تکنیک عکاسی، نیاز به وسایلی دارد تا از طریق آن‌ها بتوانید عکس‌های باکیفیتی را به ثبت برسانید و کار خود را ارتقاء دهید. در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی شما به تجهیزاتی احتیاج دارید که قادر باشید با گرفتن عکس‌های با کیفیت در شرایط مختلف، نتایج خوبی را رقم بزنید. در این مقاله به معرفی انواع وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی می‌پردازیم.

وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

در عکاسی تبلیغاتی شما به تجهیزاتی نیاز دارید که این اختیار را داشته باشید از محصولات مختلف عکس‌برداری کنید و تکنیک‌های مختلف عکاسی را پیاده کنید. این وسایل می‌توانند تجهیزات نورپردازی و یا لنزهای مختلفی باشند. معمولاً وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی، بر اساس نوع صنعتی که می‌خواهید به آن بپردازید، مختلف هستند. با این حال سعی می‌کنیم در این بخش تمامی تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم.

دوربین عکاسی

لیست وسایل مورد نیاز برای عکاسی تبلیغاتی

دوربین عکاسی مهم‌ترین عضوی است که برای عکاسی به آن نیاز دارید. گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید بسیار متفاوت هستند. بهتر است بر اساس بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته نوع دوربینی که می‌خواهید باید با نیازها و حیطه‌کاری شما در ارتباط باشد. اگر تازه‌کار هستید و به‌صورت حرفه‌ای فعالیت نمی‌کنید، دوربین‌های دیجیتال اس‌ال‌آر مناسب هستند.

این دوربین‌ها میان‌رده محسوب می‌شوند و مدل‌های بالاتر مانند دوربین اس‌ال‌آر کانن، نیکون و سونی جزء بهترین برند‌ها به شمار می‌آیند. در فعالیت‌های حرفه‌ای نیز دوربین‌های باکیفیتی مانند کانن mvi، نیکون d850 و سونی a7riii گزینه‌های مناسبی به حساب می‌آیند. به‌طورکلی بهتر است با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید، جدیدترین گزینه‌ها را تهیه کنید.

لنز دوربین

حتی در عکاسی صنعتی در منزل، شما به تجهیزات نیاز دارید تا بتوانید خروجی باکیفیتی داشته باشید. لنزها کیفیت‌های مختلفی دارند و بهتر است از گزینه‌های مناسب برای عکس‌های صنعتی استفاده کنید. معمولاً لنزهایی که روی خود دوربین قرار گرفته‌اند و به لنز کیت معروف هستند، کیفیت بالاتری دارند. قیمت این نوع لنزها پایین‌تر از انواع دیگر است و می‌توانید برای شروع از این نوع لنزها استفاده کنید.

چنانچه قصد دارید به‌صورت حرفه‌ای عکاسی کنید و در این حرفه مشغول به کار شوید بهتر است، زمانی‌که دوربین را تهیه می‌کنید، آن را با یک لنز مدل بالاتر و باکیفیت تر تعویض کنید. چنانچه نمی‌توانید لنز‌های متفاوتی را خریداری کنید، می‌توانید لنزهای 24-70 و یا 24_105 را تهیه کنید. البته اگر قصد دارید از وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی برای فعالیت‌های حرفه‌ای و متنوع استفاده کنید، باید انواع لنزها را تهیه نمایید تا محصولات مختلف را پوشش دهید.

میز عکاسی تبلیغاتی

این میز می‌تواند به عنوان یک فضا و بک‌گراند برای عکس‌ها در نظر گرفته شود که به این محصول، میز نور می‌گویند. بدون استفاده از این میز، پیدا کردن یک لوکیشن مناسب بسیار سخت است. میزهای عکاسی معمولاً به‌صورت زمینه‌ سفید هستند. شما می‌توانید محصول و اکسسوری‌های مورد نظرتان را از این طریق در عکس‌ها به نمایش بگذارید. برخی از این میز‌ها از بخش زیر نور خود استفاده می‌کنند و می‌توان در عکسبرداری‌ها از این ویژگی استفاده نمود. پس زمینه این نوع وسیله روشن و شفاف است که با استفاده از تجهیزات نوری می‌توانید بهتر از آن ها بهره ببرید.

تجهیزات نوری

یکی از تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی، وسایل نورپردازی هستند. این وسایل می‌توانند شامل مواردی ازجمله فلاش‌های استودیویی با قدرت 250 ماژول، سه‌پایه دارای نور با توجه به تعداد فلاش‌ها، نورسنج، رفلکتور، سافت‌باکس، خیمه یا چادر عکاسی، اسنوت، کاسه عکاسی استاندارد و بک‌گراند نور باشند. این نورها می‌توانند در موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند و نتیجه خوبی را رقم بزنند. اسنوت، کاسه‌های فلاش، سافت باکس و رفلکتورها ابزارهایی برای کنترل و فرم دادن نور معرفی می‌شوند.

نکات مهم برای انتخاب تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

میز‌های کار، چند تکه هستند و به‌راحتی جا‌به‌جا می‌شوند و همچنین می‌توانند نور را ساطع کنند و زمینه روشنی را برای عکس‌ها به وجود آورند. از طرفی سبک و انتقال آن‌ها بسیار راحت است. سایز این میزها بسیار مختلف است و می‌توانید بر اساس نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. این میزها در بخش پس زمینه دارای انحنا هستند و از این طریق، باعث مرتب و یک‌دست شدن عکس می‌شوند و البته برای اجسام سنگین نمی‌توانید از میزهای عکاسی معمولی استفاده کنید و بهتر است از میزهایی با پایه‌های فلزی و یا چوبی استفاده کنید.

ابزار نورپردازی در بین وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارند. برای شروع شما می‌توانید تنها با فلاش‌های استودیویی که ممکن است کیفیت بالایی هم نداشته باشند شروع کنید. البته برای عکس‎های تبلیغاتی حرفه‌ای و در سطح گسترده رفلکتور و فلاش به تنهایی کافی نیستند و باید با استفاده از سافت‌باکس، نور سنج و دیگر وسایل نور را کنترل نمود.

جمع بندی

عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه‌های مهم و پرطرفدار عکاسی است که جای زیادی برای پیشرفت دارد و تنوع شغلی در بازار کار، نیز برای آن بسیار مناسب است و شما می‌توانید به راحتی با یادگیری این هنر کسب درآمد کنید. برای این کار به تجهیزات مختلفی نیاز دارید. وسایل مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی مانند دوربین، لنز و دیگر امکانات اهمیت دارند، اما مهم‌ترین نکته تکنیک‌هایی است که باید در عکاسی تبلیغاتی بیاموزید. مجموعه دانش هنر دوره‌های عکاسی خود را به صورت حرفه‌ای و در 2 روش حضوری و غیر‌حضوری ارائه می‌دهد. این کلاس‌ها مبتدی تا پیشرفته هستند و برای شرکت در این دوره‌ها به هیچ‌گونه پیش‌نیازی، نیاز ندارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا