دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / نرم افزار طراحی مانکن

نرم افزار طراحی مانکن

تکنولوژی دائم در حال پیشرفت است و تقریباً در تمامی رشته‌ها نفوذ می کند. این پیشرفت ها به بخش های طراحی لباس نیز راه پیدا کرده‌اند. برخی نرم‌افزار ها هستند که در این زمینه به صورت تخصصی ساخته شده‌اند و به شما اجازه این را می‌دهند که بتوانید به بهترین شکل و با به‌روز ترین متد های روز، به طراحی مانکن بپردازید. در این مقاله سعی داریم به بهترین نرم افزار هایی که می‌توانید جهت طراحی مانکن استفاده نمایید، اشاره کنیم.

لیست نرم افزارهای طراحی مانکن

از طریق برخی از نرم افزار ها می‌توانید کارهای طراحی لباس و طراحی مانکن را به راحتی انجام دهید. این برنامه ها نه تنها کار طراحان را راحت تر می‌کنند، بلکه دقت آن ها را بیشتر می‌کنند و سرعت انجام کار ها را بالاتر می برند. در این بخش به چند برنامه طراحی مانکن که بهترین گزینه های برای این کار هستن، اشاره می کنیم و به معرفی هریک می‌پردازیم.

نرم افزار مارولوس دیزاینر

مارولس یک برنامه مدل سازی سه بعدی است که برای لباس و پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طریق این برنامه می‌توانید الگوهایی با جزئیات دقیق بسیازید و آزادی عمل در آن بسیار بالاست. به طور کلی می‌توانید از طریق آن تمامی مراحل طراحی مانکن و دیگر مراحل را انجام دهید. مارولس بدون نرم افزار های CAD به شما اجازه طراحی لباس ها را با انواع پارچه ها می دهد و سرعت کارتان را بالا می برد. طراحی تن مانکن، مدل لباس و حتی جنس پارچه با این برنامه به راحتی انجام می‌شود. مارولس تقریباً شناخته شده ترین نرم افزار طراحی مانکن است که در بسیاری از دوره ها آموزش داده می‌شود.

Rhino 6

نرم افزار راینو نیز یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی مانکن است که قیمت مناسبی نیز دارد. این برنامه انواع ابزار ها و امکانات مورد نیاز را دارد و حتی برای ساخت مدل های سه بعدی و تخصصی نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. آزادی عمل شما به دلیل انعطاف پذیری این نرم افزار بسیار بالا می باشد. پیاده سازی تک تک جزئیات همان طور که می خواهید با آن ممکن است و حتی برای طراحی جواهرات نیز از راینو استفاده می‌شود. اجرای فرم های پیچیده نیز توسط این نرم افزار به بهترین شکل انجام می‌شود. این نرم افزار طراحی مانکن، می تواند دقت شما را بسیار بیشتر کند.

 نرم افزار جمینی

از مهم ترین ملاک هایی که برای یک برنامه موفق و فوق العاده طراحی مانکن و لباس مطرح می باشد، توانایی اجرای الگوها به صورت دقیق و سریع است. از طرفی هرچه احتمال خطا در کار کمتر باشد، برنامه مورد نظر گزینه ای مناسب به حساب می آید. تمامی این ویژگی ها در نرم افزار کاربردی جمینی وجود دارند. همچنین تمامی ابزار های پیشرفته طراحی الگو نیز در آن یافت م شوند و پیاده سازی طرح های پیچیده از طریق آن برایتان ساده خواهد شد. حتی می‌توانید فرمت فایل ها را به فرمت نرم افزار های دیگر نیز تبدیل کنید.

Gerber

استفاده از متد های جدید طراخی و کد های CAD و CAM برای صنعت مد و فشن، در دهه 1980 انجام شد. نرم افزار های CAD گزینه هایی هستند که برای طراحی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا ابزار های مورد نیاز برای طراحی مانکن نیز به طور گسترده ای در آن ها تعبیه شده است. گربر می تواند دو نوع از نرم افزار های CAD و CAM را به هم مرتبط کند. یعنی می تواند بین طراح و تولید کننده قرار بگیرد. این نرم افزار فرصت هماهنگ سازی و اصلاح الگو پیش از برش را برای شما فراهم نماید.

Edraw max

این برنامه یک نرم افزار طراحی مانکن و لباس کابردی در زمینه مد و فشن می باشد که می‌توانید مدل ها و لباس های متفاوتی را با انواع پارچه ها و رنگ ها در آن طراحی کنید. این برنامه ابزار های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد که از طریق آن ها می‌توانید ایده هایتان را عملی کنید و طراحی مانکن را با جزئیات مورد نظرتان با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید. کار با آن نیز بسیار آسان است و می‌توانید از ابزارهایش استفاده کنید.

جمع بندی

طراحی مانکن از تکنیک هایی است که دقت کار طراح را بسیار بالا می برد و نتیجه را به بهترین شکل رقم می زند. انجام طراحی مانکن از طریق نرم افزار های طراحی، می تواند بسیار سودمند باشد زیرا علاوه بر اینکه کار با آن ها آسان تر است، سرعت عمل را بیشتر می‌کنند. از طرفی دقت نرم افزار ها بسیار بالا می باشد و از ابزاری که دارند، می‌توانید انواع طرح های سه بعدی و خلاقانه را در آن ها اجرا کنید.

کار با انواع نرم افزار طراحی مانکن ساده است اما نیاز به دانش و تمرین دارد. تمامی مباحث این تکنیک ها و نکاتی که باید بدانید، در کلاس های طراحی لباس دانش هنر به شما آموخته می شوند. کلاس های این مجموعه هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری قابل ثبت نام هستند. لازم به ذکر است که آموزش ها صفر تا صد می باشند و مبتدی تا پیشرفته را در بر می گیرند. با شرکت در دوره ها و آوردن نمره های قبولی، می‌توانید مدرک دریافت کنید. آموزش ها کاملا عملی و کاربردی هستند و شما را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا