دانش هنر / آموزش های عکاسی / عکاسی تبلیغاتی با موبایل

عکاسی تبلیغاتی با موبایل

آموزش عکاسی تبلیغاتی با گوشی

امروزه بسیاری از کسب و کار ها به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و از این طریق محصول و یا خدمات خود را به دیگران معرفی می نمایند. یکی از مهم‌ترین و حتی اثرگذارترین اجزاء تبلیغات، بخش عکاسی است. شما تمامی نوآوری و شیوه کارتان را با عکس هایی که از محصولاتتان می گیرید، معرفی می کنید. عکس خوب و باکیفیت می تواند بسیار مفید واقع شود و به ویژه اگر فروشتان به صورت اینترنتی باشد، این عکس ها رمز موفقیت و کلید نجات کسب و کارتان خواهند بود.

ممکن است بخواهید برای کاهش هزینه ها و همچنین تسریع روند عکس برداری، از گوشی موبایل خود برای این کار استفاده کنید. امروزه اکثر افراد دارای گوشی های هوشمند هستند که با استفاده از دوربین همین گوشی های همراه، می توانند عکس های حرفه‌ای بگیرند. برای این کار لازم است برخی قواعد را رعایت کنید. حتی عکاسی تبلیغاتی با موبایل هم ممکن است، کافیست تکنیک ها را بدانید و آن ها را به کار بگیرید تا بتوانید عکس هایی باکیفیت بگیرید.

آموزش عکاسی تبلیغاتی با موبایل

اگرچه کیفیت عکس هایی که با گوشی می گیرید با دوربین قابل مقایسه نیست؛ اما با آموزش عکاسی تبلیغاتی با موبایل، می توانید در مواقع خاص و یا در مواردی که تازه شروع به کار کرده‌اید، می توانید عکس های باکیفیت و جذابی بگیرید. می توانید با شرکت در کلاس آنلاین عکاسی و یا کلاس های حضوری، این تکنیک ها را به طور کامل یاد بگیرید. مجموعه دانش هنر کلاس های جامع خود را از مقدماتی تا پیشرفته در بهترین کیفیت برگزار می کند و شما می توانید در مدت زمانی محدود، به عکاسی حرفه‌ای در زمینه عکاسی تبلیغاتی با موبایل تبدیل شوید و عکاسی را در همه زمینه ها یاد بگیرید.

نکات و ترفندهای عکاسی با گوشی

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، با رعایت برخی نکات و تکنیک ها، می توانید از محصولات و یا خدمات خود عکس هایی جذاب بگیرید و آن ها را در اینترنت به اشتراک بگذارید. با دقت و پیاده سازی مهارت ها و چهارچوب ها، می توانید حرفه خود را به بهترین شکل معرفی کنید. در این بخش به برخی ترفند های عکاسی تبلیغاتی با موبایل اشاره می کنیم.

نورپردازی

نور مهم‌ترین مبحث عکاسی است زیرا همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد. به ویژه در عکاسی تبلیغاتی با موبایل که جزئیات باید به وضوح نشان داده شوند، چگونگی تابش، مقدار و جهت نور اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر از نور طبیعی یعنی نور خورشید استفاده می کنید، باید محصول را طوری قرار دهید که نور از کنار زاویه دوربین و عکاس به آن بتابد. در این نوع عکاسی باید سوژه را تا حد ممکن به منبع نور نزدیک کنید. عکاس هم باید پشت به منبع نور بایستد. بهتر است از نور فلاش استفاده نکنید زیرا کیفیت عکس را پایین می آورد. می توانید از تجهیزات عکاسی تبلیغاتی مانند نور های استودیویی برای داشتن عکس های بهتر استفاده کنید.

با دوربین زوم نکنید

زوم کردن با دوربین موبایل باعث می شود کیفیت عکس به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند و دیگر نمی توانید جزئیات و ویژگی های آن را در عکاسی تبلیغاتی با موبایل نشان دهید. اگر می خواهید عکس های باکیفیت ثبت کنید، حتماً خودتان جا به جا شوید و از زوم کردن دوری کنید.

پس زمینه ساده

فراموش نکنید سوژه عکاسی شما، محصول است. پس زمینه آن باید به گونه‌ای باشد که محصول در آن جلب توجه کند. می توانید از رنگ های خنثی و ملایم و یا رنگ های متضاد با محصول استفاده کنید. فراموش نکنید هدف اصلی شما دیده شدن محصول است و کانون توجه نیز باید محصول باشد. از طرفی چنین پس زمینه هایی در عکاسی تبلیغاتی با موبایل، باعث باکیفیت تر شدن عکس ها می شوند.

آموزش ترفند عکاسی تبلیغاتی

به سوژه نزدیک شوید

نباید از سوژه عکاسی فاصله بگیرید. سعی کنید کیفیت نهایی عکس را همان موقع مشخص کنید. از نزدیک از سوژه عکس بگیرید و منتظر ادیت و زوم کردن نباشید. سعی کنید سوژه به وضوح در تصویر مشخص باشد. تا حدی نزدیک شوید که سوژه یا محصول به طور کامل در قاب دیده شود. به خاطر داشته باشید مشتری ها از طریق این عکس ها باید به محصول جذب شوند و آن را خریداری کنند. به طور مثال در آموزش عکاسی از لباس به شما گفته می شود که چطور باید از جزئیات و حالت لباس ها عکس برداری نمایید.

نرم‌افزار مناسب

موبایل های جدید امکانات مختلفی دارند و یکی از آن ها نرم‌افزار هایی هستند که امکانات دقیق تری مانند سرعت شاتر، نقاط سفید و غیره را به کاربر می دهند. هنگام استفاده از چنین نرم‌افزار هایی بهتر است حتماً از برنامه های سازگار و مخصوص آن موبایل بهره ببرید. نرم‌افزار ها نباید کیفیت و وضوح عکس را پایین بیاورند.

آیا گوشی جایگزین دوربین حرفه‌ای میشود؟

خیر، قطعاً دوربین گوشی نمی تواند جایگاه دوربین های حرفه‌ای را بگیرد. دوربین ها مخصوص عکس برداری ساخته شده‌اند و قطعاً نتیجه‌ای کاملاً متفاوت را خواهید دید، با این حال استفاده از دوربین گوشی در بسیاری از مواقع می تواند بسیار به صرفه و کارآمد باشد. در دوره های صفر تا صد دانش هنر، می توانید تمامی نکات و اصول عکاسی تبلیغاتی با موبایل را یاد بگیرید. تمامی مراحل به صورت کامل به شما آموزش داده می شوند و کلاس ها یه گونه‌ای هستند که شما را مستقیما برای ورود به بازار کار آماده می کنند. در کلاس آموزش عکاسی جامع هنر دانش تمامی فوت و فن های عکاسی تبلیغاتی با موبایل به شما گفته می شود و شما می توانید با گذراندن این دوره ها به یک عکاس خبره تبدیل شوید.

جمع‌بندی

برای گرفتن عکس های باکیفیت گاهی می توانید از موبایل خودتان استفاده کنید تا روند عکس برداری زودتر انجام شود. با رعایت نکاتی که گفته شد، می توانید عکاسی تبلیغاتی با موبایل را با دقت بیشتری انجام دهید. با شرکت در کلاس های دانش هنر که طی چند ترم به طور آنلاین و حضوری برگزار می شوند، می توانید به طور تخصصی در این زمینه آموزش ببیند و می توانید بعد از اتمام کلاس ها، وارد بازار کار شوید. کیفیت کلاس های آنلاین درست مانند کلاس های حضوری هستند و می توانید با خیال راحت هر کدام که با شرایط شما سازگاری دارد را انتخاب کنید.

پاسخ به پرسش های متداول کاربران

آیا گوشی جایگزین دوربین حرفه‌ای میشود؟

خیر، گوشی نمی تواند عکس هایی با کیفیت دوربین بگیرد. با این حال گوشی همیشه در دسترس است و حمل آن نیز راحت تر است. همچنین هزینه جداگانه ای نیاز ندارد و در بسیاری از مواقع می توانید عکس های بسیار باکیفیتی با آن ها ثبت کنید.

چطور عکس های بهتری بگیریم؟

با رعایت نکات گفته شده و در نظر گفتن شرایط، می توانید عکس های خوبی بگیرید و آن ها را در سوشال مدیا پخش کنید تا مشتری های بیشتری داشته باشید و خودتان و کسب و کارتان را به صورت حرفه‌ای معرفی کنید.

چطور نور را تنظیم کنیم؟

نور از شیوه های مختلفی می تواند به محصول بتابد، اگر از نور خورشید استفاده می کنید، بهتر است نور ا بغل هب محصول بتابد و اگر نور استودیویی است، می توانید سوژه را به منبع نور نزدیک کنید تا عکس واضح تر بیافتد.

آیا برای عکاسی تبیغاتی با موبایل لازم است لنز بخریم؟

خرید برخی لنز ها کمک می کند عکس های بهتری بگیرید. در درجه اول باید دقت کنید لنزی که خریداری می کنید متناسب با موبایل شما هست یا خیر و همچنین باید استفاده و کاربرد آن را مشخص کنید تا بدانید چه لنزی می خواهید خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان