دانش هنر / آموزش های عکاسی / عکاسی از محصول در خانه

عکاسی از محصول در خانه

عکاسی از محصولات در خانه

علاقه‌مندی به عکاسی کردن سبب شده که همه ما با استفاده از تلفن همراه یا دوربین‌های ساده تا حرفه‌ای عکاسی کنیم. با راه‌اندازی و افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و کسب درآمد از طریق این شبکه‌ها عکاسی از محصول در خانه نیز رونق زیادی پیداکرده است. با یادگیری نکات مربوط به عکاسی از محصولات در منزل و اجرا و رعایت آن‌ها بدون پرداخت هزینه‌های زیاد عکاسی کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهم آموزش عکاسی از محصول در خانه و سایر فن‌های مهم آن آشنا شویم.

آموزش عکاسی از محصول در خانه

یادگیری عکاسی و رعایت نکات مهم برای عکاسی محصولات در خانه‌یکی از مهم‌ترین ترفندهایی است که می‌تواند باعث رشد فروش پیج محصولات شود. امروزه بازار کسب درآمد از سایت‌های فروشگاهی و اینستاگرام حسابی داغ شده و آموزش عکاسی از محصول در خانه طرفداران زیادی دارد. مراحل عکاسی از محصول به شرح زیر است:

انتخاب زمان مناسب برای عکاسی: برای افزایش وضوح و کیفیت تصاویر زمان مناسبی را برای عکاسی انتخاب کنید. بهترین نور، نور طبیعی محیط است. به همین جهت توصیه می‌شود در زمان صبح و نهایتاً تا عصر عکاسی کنید. این کار کمک می‌کند که باکیفیت بالاتر ویژگی‌های محصول را نمایش دهید.

استفاده از نور مصنوعی: اگر در روز شرایط عکاسی را ندارید، باید از نور مصنوعی استفاده نمایید. برای این کار ابتدا لازم است که از یک جعبه کاغذی یا پارچه‌ای بارنگ سفید استفاده کرده و سه طرف آن را لامپ قرار دهید. این کار باعث افزایش وضوح و نمایش جزئیات محصول می‌شود.

دوربین را به محصول نزدیک کنید: یکی از مهم‌ترین اصول عکاسی از محصولات در منزل این است که به‌هیچ‌وجه روی محصول زوم نکنید. بلکه دوربین را به محصول نزدیک کنید تا شدت وضوح تصویر کاهش پیدا نکند.

کادر مناسب پیدا کنید: از چندین زاویه مختلف عکاسی کرده و بهترین کادر را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید از زوایای مختلف چندین ویژگی مناسب برای نمایش دادن به کاربران را انتخاب نموده و نظر آن‌ها را جلب کنید.

از نرم‌افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید: آخرین مرحله عکاسی این است که با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور، canva و … برای ویرایش ایرادات ظاهری عکس استفاده نمایید.

نکات مهم عکاسی از محصولات در خانه

علاوه بر رعایت، تمرین و تکرار مراحل آموزش عکاسی از محصول در خانه، لازم است که نکات مهم در این رابطه را نیز رعایت کنید. رعایت نکات مهم عکاسی از محصولات در خانه تأثیر زیادی در افزایش کیفیت و وضوح تصاویر دارد. علاوه بر این، به‌طورکلی هدف از عکاسی، نمایش جزئیات و ویژگی‌های محصول به مشتریان و مخاطبان و جلب رضایت آن‌ها است. برای یادگیری و اجرای این نکات مهم به‌صورت کامل می‌توانید در کلاس های دانش هنر شرکت نمایید. مهم‌ترین نکات به شرح زیر است:

 • روی محصولات زوم نکنید. بلکه دوربین یا موبایل را به سوژه نزدیک کنید.
 • از سه‌پایه یا پایه‌های نگه‌دارنده استفاده کنید.
 • زمان مناسب برای عکاسی را پیدا کنید.
 • برای تأکید و نمایش جزئیات محصول از عکاسی پرتره یا Sweep استفاده کنید.
 • خلاقیت داشته باشید و زوایای مختلف را امتحان کنید.

تکنیک های عکاسی از محصول در خانه

 عکاسی از محصول در منزل

هنر عکاسی یکی از چالش‌برانگیزترین رشته‌هایی است که برای یادگیری تکنیک های مهم آن باید مدت زیادی را صرف تمرین و تکرار کنید. درواقع با رعایت این نکات می‌توانید به یک عکاس حرفه‌ای و کار بلد تبدیل شوید. به‌گونه‌ای که در هر شرایطی عکاسی را آغاز کرده و نظر مخاطبین را جلب کنید. مهم‌ترین تکنیک هایی که در آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه نیز به آن پرداخته می‌شود، عبارت‌اند از:

نمایش ویژگی‌های مهم محصول: برخی از محصولات دارای جزئیات ظریف و مهمی هستند که نمایش آن‌ها باعث ترغیب و انتخاب محصول توسط خریداران می‌شود. برای نمایش مهم‌ترین ویژگی‌های محصول قسمت مهم را سمت نور طبیعی یا مصنوعی قرار دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید که پس‌زمینه تصاویر از محصولات جداگانه است. برای این کار از پس‌زمینه‌ای بارنگ متفاوت استفاده نمایید.

انتخاب فاصله کانونی: با توجه به این‌که در چه محیط یا استودیویی عکاسی می‌کنید، باید فاصله کانونی صحیح و مناسبی را انتخاب نمایید. زمانی که در یک استودیو عکاسی می‌کنید و فاصله کانونی طولانی را انتخاب کنید، صحنه را فشرده‌تر می‌کند. همچنین سبب می‌شود که چندین محصول نزدیک به هم و چسبیده دیده شود.

تنظیم دیافراگم: برای افزایش شارپ یا شارپ نگه‌داشتن محصولات به یک دیافراگم، f/11 نیاز است. درواقع درصورتی‌که نوردهی تصاویر را بیشتر از عدد ذکرشده استفاده کنید، باعث کاهش جزئیات محصولات می‌شود.

تجهیزات لازم برای عکاسی از محصول در خانه

علاوه بر یادگیری، تمرین، تکرار فن و آموزش‌ های مهم در مورد عکاسی از محصولات، باید از تجهیزات لازم نیز استفاده کنید. استفاده از این تجهیزات کمک می‌کند که سریع‌تر عکاسی کنید. همچنین در دید کاربران نیز حرفه‌ای‌تر خواهید بود و به شما برای خرید محصولات اعتماد می‌کنند. تجهیزات لازم برای عکاسی از محصول در خانه عبارت‌اند از:

 1. سه‌پایه
 2. نور مصنوعی LED، یا چراغ مطالعه
 3. انتخاب پس‌زمینه با استفاده از روتختی، پرده و سطح صاف
 4. سطح صاف و محکم برای قرار دادن محصولات روی آن
 5. آینه
  وسایل تزئینی

ایده عکاسی از محصول در خانه

 ایده های عکاسی از محصول در خانه

انتخاب ایده عکاسی از محصولات، یکی از مهم‌ترین روش‌های خرید است که بر روی جلب رضایت کاربران و مشتریان تأثیر زیادی دارد. یکی از بهترین ایده‌های عکاسی از محصول در خانه این است که از پس‌زمینه‌هایی بارنگ‌های روشن و ساده استفاده کنید. این‌کار باعث تمرکز بیشتر چشم بیننده روی جزئیات محصول می‌گردد. یکی از ایده‌های جذاب دیگر برای افزایش جلب نظر خریداران و مشتریان عکاسی از محصولات به‌صورت معلق است. برای این کار محصول را از پهلو به یک سطح محکم با استفاده از نخ یا طناب باریک وصل کنید.

سپس از چندین زاویه برای انتخاب نور مناسب عکاسی کنید. در این روش، محدودیتی برای انتخاب فضای عکاسی ندارید، بلکه می‌توانید جزئیات محصول را به‌صورت کامل نمایش دهید. از زوایای غیرمعمول عکاسی کنید. در بسیاری از موارد چشم ما به دیدن از یک زاویه عادت کرده و ممکن است یک محصول نظرمان را جلب نکند. برای جلب‌توجه کاربر، زوایای غیرمعمول و جدید را امتحان کنید. یکی از ایده‌های خلاقانه دیگر عکاسی ماکرو است. برای این‌کار ترجیحاً توصیه می‌شود از عدسی ماکرو استفاده کنید. با این روش تمرکز مشتری و کاربر کاملاً روی محصول قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

بدیهی است که هدف از عکاسی از محصولات در منزل، جلب رضایت مشتریان و درنهایت فروش محصول است. به همین جهت باید ایده‌های خلاقانه برای عکاسی داشته باشید. به‌طورکلی در قدم اول باید نکات مهم و اصول عکاسی را از پایه فراگرفته و اجرا کنید. در این مقاله به‌طور کامل به آموزش عکاسی از محصولات در خانه، تکنیک های مهم آن، تجهیزات کاربردی و نکات مهم در این رابطه پرداختیم. برای یادگیری کامل و تمرین‌های اصولی در کلاس های دانش هنر شرکت نمایید. این آموزشگاه به بهترین نحو و به‌صورت مجازی و حضوری به تدریس، تمرین و تکرار مباحث عکاسی می‌پردازد. پس از اتمام دوره نیز به کلیه هنرجویان مدرک بین‌المللی جهت حضور در بازار کار اعطاء می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا