دانش هنر / آموزش های عکاسی / عکاسی از لباس بچه

عکاسی از لباس بچه

به نظر می‌رسد در دنیای حاضر و عصر تکنولوژی، بسیاری از مشاغل و حرفه‌ها روی کار آمده‌اند که شاید در چند سال قبل، اصلاً نامی از آن‌ها، وجود نداشت. البته ظاهرشدن این مهارت‌ها نیز بیشتر به خاطر وجود فضای مجازی گسترده مانند اینستاگرام و سرویس‌های اینترنتی مختلف و جذاب است. شاید تا همین 10 سال قبل، اشخاص، حرفه‌ای به‌نام عکاسی از لباس با موبایل و یا دوربین‌های مختلف به گوششان نخورده بود.

 البته جمله فوق، به این معنا نیست که هیچ شخصی دوربین عکاسی نداشت و یا از دوبین فیلم‌برداری موبایل استفاده نمی‌کرد. بلکه عمق جمله ما در این است که عکاسی از پوشاکِ سنین مختلف برای پیوستن به کسب‌وکار اینترنتی از جمله فروش آن‌ها و یا مقاصد خاص، زیاد پیگیری نمی‌شد.

مجموعه دانش هنر این بار به میان شما آمده است تا نحوه دقیق انجام این کار را به مخاطبان عزیز آموزش دهد تا افرادی که قبلاً از روی علاقه و به‌صورت آماتوری این نوع عکاسی را انجام می‌دادند، حال با یک دید متفاوت‌تر و حرفه‌ای‌تر به دنبال علاقه خود رفته و عکس‌های جذاب و زیبا از پوشاک موردنظر خود که می‌تواند، لباس بچگانه باشد، گرفته و در فضای مجازی بارگذاری کنند. آموزش‌های مناسب در آموزشگاه طراحی و عکاسیِ لباس دانش هنر، درخصوص عکاسی و طراحی وجود دارد که افراد می‌توانند این مهارت‌ها را به‌صورت اصولی دریافت نمایند و از آن مهارت‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده کنند.

آموزش نحوه عکاسی از لباس کودک

زمانی را تصور کنید که قصد دایر کردن فروشگاه اینترنتی را دارید. خب در این‌صورت اولین مرحله، این است که از محصولات موجود در فروشگاه عکس گرفته و در اینستاگرام و یا هر فضای مجازی دیگر بارگذاری کنید تا مشتری بداند که قرار است چه چیزی را خریداری نماید. اگر عکس گرفته شده دقیق نباشد و فقط به‌منظور شناساندن اجناس داخل مغازه و یا سایت گرفته شود، بازتاب خوبی از جانب مشتری نخواهد داشت.

 چنانچه انجام هرکاری نیاز به دقت و نظم خاصی دارد تا نتیجه عالی و مطلوبی داشته باشد، در مورد عکاسی از لباس بچه هم چنین قانون و قواعدی استوار است. برای این کار بهتر است از یک پارچه سفید بر روی قسمتی از میز کار یا هرجای دیگر استفاده کنید. پارچه سفید علاوه بر ایجاد زمینه یکدست، باعث می‌شود انعکاس خوبی به دوربین شما نیز بدهد. عکاسی از لباس بچه گانه باید به‌گونه‌ای واقعی و طبیعی باشد که مشتری احساس کند در کنار همان عکس ایستاده و قادر به لمس کردن آن است و این اتفاق زمانی خواهد افتاد که شما به‌صورت حرفه‌ای عکاسی از لباس بچه را انجام دهید.

استفاده از دستگاه مناسب عکاسی

حال این دوربین، می‌تواند یک دستگاه عکاسی پیشرفته و یا یک موبایل عادی هوشمند باشد که امروز در دست تمام افراد وجود دارد. نوع دوربین شما مهم نیست مهم خلاقیت، استفاده از ابزارهای ساده و کمی دقت در کار است. سعی کنید پارچه سفید را در مقابل یک منبع نور و در کنار یک پنجره بزرگ پهن کنید تا تمام نور موجود در بیرون، توانایی انتقال به همان پارچه را داشته باشد.

اگر ابزار مورداستفاده شما همان‌طور که گفته شد، پارچه است از قبل توجه داشته باشید که آن را به‌طور کامل اتو کنید تا هیچ‌گونه چروک و ناهمواری‌هایی در خود نداشته باشد.

فراهم کردن زمینه مناسب

البته ذکر این نکته هم ضروری است که گاهی اوقات، عکاسان برای ایجاد مناظر سه‌بعدی، عمداً از یک پارچه چروک و نامنظم استفاده می‌کنند پس تشخیص این امر به عهده شماست. در خصوص نور، بهتر است این نکته را توجه داشته باشید که نور صبحگاهی بهترین و ایده‌ال‌ترین نور ممکن است، چراکه؛ طبیعی است و لطافت خاصی دارد. اگر می‌خواهید کیفیت کار خود را بالاتر ببرید، بهتر است از نرم‌افزارهای مخصوص موبایل که برای عکاسی از لباس بچه طراحی شده‌اند، استفاده کنید.

استفاده از نرم‌افزارهای مناسب

یکی از این نرم‌‍افزارها، LR یا همان Adobe Lightroom است که در این جا بسیار کاربردی خواهد بود. این نرم‌افزار با فراهم کردن امکانات بیشتر در خصوص کیفیت بالای عکس، به شما کمک خواهد کرد که یک عکس بسیار جذاب و طبیعی از لباس نوزاد و کودک داشته باشید. سنسورها و داده‌های بیشتری که در این نرم‌افزار وجود دارد طیف گسترده‌ای از نور را در هنگام عکاسی از لباس بچه به معرض نمایش خواهد گذاشت.

بعد از مشخص نمودن نرم‌افزار موجود در این مرحله، به سراغ استفاده از ابزارهای ساده و کاربردی می‌رویم. بعد از پهن کردن پارچه لباس‌ها را به ترتیبی که در نظر داریم روی آن می‌چینیم، البته در این بین استفاده از اکسسوری‌های خاص مانند کلاه و عینک نیز فراموش نشود چراکه حرفه‌ای بودن و جذابیت خاصی به عکس نهایی خواهد داد. به این نکته هم توجه کنید که موضوع اصلی عکاسی از لباس بچه است و آن‌ها باید در مرکز عکس باشند و اکسسوری‌ها در حاشیه‌ها قرار گرفته شود.

استفاده از بوم سفید

زمانی که قصد شروع کردن عکاسی از لباس نوزاد را داریم، یک بوم سفید و یا مقوا و به‌طور کلی هر نوع ابزاری که نور را بازتاب می‌دهد استفاده کنیم و آن را مقابل لباس‌ها گرفته و از زاویه روبرو به لباس‌های بچگانه این کار را شروع کنیم. درنظرداشته باشید که دوربین شما موازی با زمین باشد و به‌هیچ‌عنوان کج یا مورب نشود.

ایده عکاسی از لباس کودک

اولین مرحله برای گرفتن یک عکس مناسب و مطلوب این است که لباس‌ها مرتب و منظم باشند، هیچ‌گونه چروکی نداشته باشند و در حالت کلی برای ظاهر شدن در مقابل یک دوربین آماده باشند. کودک و نوزاد به دلیل لطافت و موردعلاقه بودنشان، طرفداران زیادی به خود اختصاص می‌دهند. پس کار شما در عکاسی از لباس نوزاد بسیار آسان‌تر است، چراکه، نیمی از راه بدون هیچ‌گونه زحمتی طی خواهد شد و شما باید برای نیمه دیگر مسیر تلاش جزئی به کار بگیرید.

چون لباس‌های نوزاد و کودک از طیف رنگی بسیار زیاد و شادی برخوردار است، در این مرحله هم شانس آورده‌اید زیرا؛ لباس‌های رنگی در عکس پرانرژی دیده شده و زیبایی خاصی به عکس گرفته شده می‌دهند. پس با استفاده از چند ایده مناسب که در خصوص چیدمان درست لباس‌ها است، می‌توانید عکاسی از لباس بچه را به‌طور مطلوب انجام داده و نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشید.

اگر کودک شما هنوز یک جنین است، می‌توانید لباس‌های او را با برگه سونوگرافی ترکیب کرده و یک عکس بسیار احساسی و زیبا بگیرید یا حتی می‌توانید با استفاده از یک طناب رنگیِ طویل این کار را انجام دهید. برای گرفتن ایده و یا انجام اصولی عکاسی از لباس بچه می‌توانید از آموزش‌های موجود در سایت دانش هنر بهره‌مند شوید.

به‌این‌صورت که یک طناب رنگی آماده کنید. البته اگر می‌خواهید وارد جزئیات شوید بهتر است برای کودکان دختر از طناب صورتی رنگ و برای کودکان پسر از طناب آبی رنگ استفاده کنید. تمام لباس‌های کودک را با یک گیره رنگی به طناب وصل کرده و برای بالا بردن جذابیت کار، کودک را نیز در لابه‌لای لباس‌ها قرار دهید. در این زمان، لبخند شیرین کودک با لباس‌های رنگارنگ، یک حس و انرژی مثبت به بیننده خواهد داد که از نظر روانشناسی نیز تأیید شده است. بعد از مرحله عکاسی از لباس بچه، می‌توانید از نرم‌افزارهای ادیت مانند فتوشاپ استفاده کرده و خلاقیت عکس‌های خود را چند برابر کنید.

تجهیزات موردنیاز برای عکاسی از لباس بچگانه

در همین ابتدای عنوان بهتر است نکته مهمی را به اطلاع شما برسانیم. اگر قصد ادامه کسب‌وکار خود به صورت پربار و پرسود را دارید بهتر است از محصولات واقعی موجود در فروشگاه استفاده کنید تا افراد در زمان خرید هیچ تفاوتی بین عکس و کالای واقعی مشاهده نکنند این چنین می‌شود که مشتریان دائمی خود را خواهید داشت و باکارهای خلاقانه بعدی، مشتریان جدیدی نیز به‌دست خواهید آورد. خب بعد از ذکر این نکته مهم بهتر است به‌سراغ، تجهیزات موردنیاز در کار عکاسی از لباس نوزاد برویم،

استفاده از موبایل

آماده کردن تجهیزات موردنیاز برای عکاسی از لباس بچگانه بسیار ساده است. همان موبایلی که در دست دارید می‌تواند بهترین ابزار کار باشد. البته برخی از افراد با دوربین‌های پیشرفته عکاسی نیز راحت‌تر هستند. پس ابزار موردنیاز به سلیقه و انتخاب فرد بستگی دارد.

بهره بردن از مانکن نامرئی

بسیاری از افراد در این کار از مانکن بچگانه استفاده می‌کنند که گاهاً به مانکن‌های نامرئی معروف است. شما می‌توانید لباس موردنظر خود را بر تن مانکن کرده و عکاسی خود را انجام دهید. بعد از انجام این کار با استفاده از نرم‌افزارهای موجود، قسمت‌های مختلف دست و گردن را حذف کرده و تصویری به دید فرد برسانید که بسیار واقعی‌تر خواهد بود.

اهمیت به نورپردازی

نورپردازی نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی از لباس بچگانه است. استفاده از رینگ‌های نور بزرگ در کار با دوربین عکاسی و رینگ‌های کوچک موبایل می‌تواند نور قابل‌توجهی به لباس‌ها انتقال دهد که نتیجه بسیار عالی شود.

نکات مهم برای عکاسی از لباس نوزاد

در هنگام عکاسی از لباس نوزاد، شاید قصد داشته باشید از یک نوزاد و کودک واقعی نیز استفاده کنید، پس بهتر است ملاک کار خود را آسایش و راحتی نوزاد قرار دهید تا کار نهایی شما بامزه و جالب به‌دست آید. اگر تمام تمرکز خود را برای مرتب کردن لباس‌ها و نوع عکس بگذارید مسلماً کودک با توجه به نیازهای غریزی و ذاتی خود، خسته خواهد شد و با بی‌قراری و بهانه‌گیری، عکس موجود را بی‌کیفیت خواهد کرد پس تمام تمرکز خود را در جهت سیر نگه‌داشتن و برطرف کردن تمام نیازهای او قرار دهید تا او نیز با لبخند و جذابیت خاص خود عکس‌های شما را رنگی و مطلوب نماید.

جمع‌بندی

مجموعه دانش هنر در این مقاله در جهت اطلاع رسانی در خصوص عکاسی از لباس بچه نهایت تلاش خود را به کار برد تا مطالب پربار و سودمند به شما عزیزان انتقال دهد. تمام تجهیزات موردنیاز برای این نوع از عکاسی، خلاقیت و توانایی خودتان و استفاده از دوربین عکاسی و موبایل ساده است. البته در انتهای مطلب نیز بهتر است مجدداً به این نکته اشاره کنیم که افراد متخصص در زمینه طراحی و عکاسی در مجموعه دانش هنر گرد هم آمده‌اند تا اصول مهم عکاسی از زمینه‌های مختلف را از روش‌های حضوری و اینترنتی به شما آموزش دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا