طراح لباس عروس

طراح لباس عروس بودن شغلی بسیار حساس و در عین حال جذاب است که از پردرآمد ترین کار های دنیا نیز محسوب می‌شود. طراحی لباس عروس در زمینه مد و پوشاک، تخصصی مهم و محبوب می‌باشد و افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند. برای اینکه شخصی به یک طراح لباس ماهر تبدیل شود، نیاز به تجربه و آشنایی با تکنیک های مربوط به این رشته دارد. این شغل در سراسر دنیا و همچنین در ایران از مهم ترین شاخه های طراحی لباس محسوب می‌شود و بسیار پردرآمد می‌باشد.

طراح لباس عروس کیست؟

طراح لباس عروس معمولاً شخصی است که علاقه و استعداد طراحی لباس و پیاده سازی آن روی پارچه را دارد و با گسترش توانایی هایش، در این زمینه مشغول می‌شود. علاوه بر استعداد، باید تکنیک های تخصصی و چهارچوب این کار را بیاموزند. همچنین یک طراح لباس می‌تواند طرح های ذهنی خود را هم به صورت طراحی با دست و هم از طریق رایانه ارائه کند. تبدیل یک ایده به یک طرح و پیاده سازی آن، دقیقه روندی است که افراد باید بیاموزند تا بتوانند در این زمینه به فعالیت بپردازند.

از طرفی باید مدل های به روز را مورد بررسی قرار دهند، با تاریخ مد آشنایی داشته باشند و مهارت هایشان را دائم تقویت و به روز نمایند تا بتوانند به عنوان یک طراح لباس عروس به خوبی از پس چالش های پیش رویشان بر بیایند. پارچه ها و جزئیاتی که در لباس های عروس به کار می روند، با انواع دیگر پوشاک متفاوت هستند و باید به خوبی با آن ها آشنا باشید تا بدانید برای طراحی آنچه مد نظرتان است، از ترکیب چه پارچه‌هایی استفاده کنید و برای درآوردن مدلی خاص، چگونه انتخاب های درستی داشته باشید.

آشنایی با آناتومی بدن های مختلف و مدل های مناسب هر بدن نیز نکته ای حائز اهمیت است. جزئیات باید به دقت وارد شوند و طرح به صورت کامل ارائه شود. طراحی لباس عروس به نوع خود نیز پیچیدگی هایی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. با یادگیری این هنر، می‌توانید در این زمینه که بسیار هیجان انگیز و پردرآمد است، مشغول به کار شوید. بهترین راه برای یادگیری تمامی این موارد، شرکت در کلاس های جامع طراحی لباس می‌باشد. مجموعه دانش هنر کلاس های طراحی لباس را به صورت صفر تا صد برگزار می‌کند و برای شرکت در آن ها نیاز به هیچ پیش زمینه ای ندارید.

معرفی طراح های لباس عروس معروف

برند های مشهور دنیا علاوه بر کالکشن هایی که هر ساله تولید می کنند، بخشی از تمرکز و سرمایه خود را برای طراحی کالکشن های لباس عروس اختصاص می‌دهند. از طرفی برخی برند ها به طور مشخص در این زمینه فعالیت می کنند و به تولید و طراحی لباس عروس می پردازند. طراحان بسیار زیاد و معروفی نیز به دیزاین لباس های عروس می پردازند. در این بخش به چند تن از مشهورترین طراحان لباس عروس اشاره می‌کنیم.

ورا ونگ

این طراح لباس عروس اوایل کارش را به عنوان یک ادیتور در صنعت مد و فشن در مجله ووگ کار می‌کرد و بعد در سمت مدیر مد و طراحی لباس با رالف لورن به فعالیت پرداخت. ورا ونگ برای اشخاص مهمی مانند ویکتوریا بکهام، کیم کارداشیان، جنیفر لوپز و بسیاری دیگر از سلبریتی ها طراحی لباس عروس انجام داده است. با این حال آنچه او را بسیار مشهور کرده است، آوازه کلکسیون های لباس عروس و لباس شب او می‌باشد. میشل اوباما نیز از افراد مشهوری است که از لباس های طراحی شده توسط این شخص استفاده کرده است. لباس های او بسیار خاص هستند و به خوبی جلب توجه می کنند.

آنخل سانچز

سانچز یک طراح ونزوئلایی است که طبعی بسیار شیک و مینیمال دارد و لباس هایی با سبک خاص طراحی می‌کند. برند او به عنوان یک طراح لباس عروس و لباس شب بسیار سر و صدا کرده است و افرادی مانند بولاک و بیانسه از طرح های او استقبال کرده‌اند. او با طرح هایی که با تور و حریر روی لباس ها ایجاد می‌کند و دوخت دستی که در لباس هایش دیده می‌شود، بسیار حرفه ای است و نتیجه کارهایش نظر هر بیننده ای را جلب می کنند. استفاده از حالت های ظریف و برش های دقیق که برای هر لباس به کار می‌رود، تمامی لباس ها نمایی زیبا دارند و از کلکسیون های لباس عروس او به شدت استقبال می‌شود.

هیلی پیج

هیلی پیج یک طراح لباس عروس مدرن است که از جزئیات رمانتیک و ظریف در طراحی لباس هایش استفاده می‌کند. آغاز شهرت او در واقع به خاطر کالکشنی است که برای JLM Couture طراحی کرد و توانست توجه افراد زیادی را جلب کند. لباس هایی که او طراح می‌کند بین جوانان طرفداران زیادی دارد. ظاهر شیک و خاص لباس ها باعث می‌شود هر شخصی بتواند لباس مورد نظر خود را در بین طراح ها پیدا کند. یکی از نکاتی که او را به عنوان یک طراح لباس عروس از دیگران متمایز می‌کند، طراحی لباس های عروس کوتاه است که به خوبی از پس آن ها برآمده است و نظر افراد را جلب می‌کند.

مارچسا

ابن برند توسط دو خانم بسیار خلاق اداره می‌شود. مارچسا یک برند نیویورکی است که جورجینا چپمن و کرن گریک آنرا در سال 2004 تأسیس نمودند. همانطور که بخش مهمی از شهرت برند ها و اشخاص به دلیل استقبال افراد مشهور از لباس های آن ها می‌باشد، این برند نیز شامل چنین گزینه ای می‌شود. این افراد اشخاصی مانند پنه لپه کروز، سلنا گومز، کریستین استورارت، ریحانا و بسیاری از سلبریتی های دیگر هستند که از لباس های عروس و شب این برند استفاده کرده‌اند. لباس هایی که توسط برند مارچسا طراحی می‌شوند، در مغازه ها و فروشگاه های معتبر فروخته می‌شوند.

چگونه طراح لباس عروس شویم؟

برای اینکه به یک طراح لباس عروس حرفه ای تبدیل شوید، باید این کار را به صورت حرفه ای بیاموزید. کار به عنوان طراح لباس عروس از جذابیت بالایی برخوردار است و درآمد خوبی نیز دارد. برای این حرفه باید تمامی مراحل و زیرساخت های این کار را یاد بگیرید. از طرفی باید مواردی مانند الگو سازی لباس عروس، طراحی لباس عروس و ملزومات آن، ابزار طراحی لباس عروس، چگونگی طراحی لباس عروس و شناخت پارچه ها را به خوبی یاد بگیرید. بهترین راه برای شروع شرکت در کلاس هایی است که به صورت تخصصی طراحی لباس را به شما آموزش دهند. در این باره می‌توانید در کلاس های حضوری و غیر حضوری دانش هنر شرکت کنید. این کلاس ها به طور کامل تمامی مراحل طراحی لباس را در چند ترم به شما یاد می‌دهند.

جمع بندی

برای اینکه به یک طراح لباس عروس ماهر تبدیل شوید، باید بتوانید مراحل مختلف آن را به خوبی یاد بگیرید و آن ها را پیاده سازی کنید. بهترین راه برای اینکه به سرعت به نتیجه برسید و تمامی نکات مربوط به طراحی لباس عروس را بدایند و بیاموزید چگونه آنچه در ذهن دارید را در قالب یک طرح کامل به بهترین شکل ارائه کنید و آن را روی پارچه دربیاورید. کلاس هایی که توسط مجموعه دانش هنر برگزار می‌شوند، برای افراد آماتور تا حرفه ای مناسب هستند و می‌توانید بعد از اتمام دوره، مدرک دریافت کنید و در بازار کار نیز مشغول به کار شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا