دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / طراحی یقه لباس عروس

طراحی یقه لباس عروس

شاید کمتر عروسی تا به حال منحصراً به طراحی یقه لباس عروس توجه کرده باشد، در اغلب موارد عروس‌ها به جنس پارچه، نحوه وصل شدن اکسسوری‌ها، رنگ و سایز لباس توجه می‌کنند در صورتی که با توجه به فرم بدن، طراحی‌های متفاوتی برای یقه لباس‌های عروس انجام می‌شود. توجه کنید که صرف سلیقه نمی‌توان یقه مورد نظر عروس را اجرا کرد، زیرا اجرای هر مدل بر روی استایل نهایی عروس تأثیر بسیار زیادی دارد.

با توجه به فرم گردن و بالاتنه، لازم است تا طراح لباس عروس حتماً از عروس مشورت بگیرد تا بهترین یقه لباس عروس را برایش طراحی و اجرا کند. همان‌طور که همه ما می‌دانیم، تنوع مدل‌های یقه برای لباس عروس بسیار زیاد است. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی انواع یقه‌ها به طراحان لباس در طراحی یقه کمک کنیم تا دیدی اولیه نسبت به این قسمت از لباس پیدا کنند و بتوانند محبوب‌ترین یقه‌ها را به راحتی اجرا کنند.

آموزش طراحی یقه لباس عروس

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌ها در طراحی لباس عروس، طراحی یقه آن می‌باشد. یقه لباس‌ها یکی از مهم‌ترین جزئیات هر لباسی هستند که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی کلی لباس دارند. شاید شما هم کمتر در رابطه با اهمیت طراحی یقه لباس عروس شنیده باشید زیرا معمولاً نوع آستین‌ها، انواع برش، جنس پارچه و نحوه استفاده از اکسسوری‌ها مورد بحث هستند. در ادامه قصد داریم تا جذاب ترین و زیباترین مدل‌های یقه را بررسی کنیم. همراه ما باشید تا با نکات طراحی یقه لباس متناسب هر اندام آشنا شوید.

نکات طراحی یقه لباس عروس

در هنگام طراحی یقه لباس عروس باید به فرم صورت، طول گردن، عرض سرشانه و فرم کلی بدن عروس دقت کنید. در نظر گرفتن این موارد باعث می‌شود تا شما انتخاب‌های محدودی در هنگام طراحی یقه و سایر قسمت‌های لباس داشته باشید. بهتر است حتماً قبل از اجرای نهایی لباس، با عروس مشورت کنید تا بتوانید طبق سلیقه نهایی وی، بهترین یقه را برای لباسش طراحی کنید. این نکته را در نظر بگیرید که بسیاری از عروس‌ها از اکسسوری‌هایی مثل تاج، گردنبند، گوشواره و جواهرات در شب عروسی استفاده می‌کنند؛ بنابراین با توجه به اکسسوری‌های مورد نظر مشتریان خود سعی کنید تا یقه‌ دکلته، هفت، مستطیل و یا سایر مدل‌هایی که خودتان قصد دارید را بر روی لباس عروس اجرایی کنید تا در نهایت یک شب بسیار رویایی و خاطره انگیز برای عروس خود بسازید.

انواع مدل طراحی یقه لباس عروس

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره شد، نحوه طراحی یقه لباس عروس می‌تواند تا حد بسیار زیادی در زیبایی نهایی لباس تأثیرگذار باشد. در ادامه قصد داریم تا چند مدل یقه لباس عروس پرطرفدار را با هم بررسی کنیم. سعی کنید با در نظر گرفتن طول گردن، میزان پوشیدگی لباس، فرم اندام عروس، اکسسوری‌های مورد نظر عروس و … بهترین یقه را انتخاب کنید.

یقه لباس عروس دکلته

 این مدلی یکی از بازترین مدل‌هاست. قسمت سر شانه و گردن در طراحی این مدل کاملاً باز هستند. در این یقه هیچ روبندی بر روی سینه وجود ندارد. این مدل مناسب خانم‌هایی با شانه‌های پهن تر است. طراحان لباس نباید هیچ‌گاه لباس عروس با یقه دکلته را برای خانم‌هایی با سینه‌های بسیار بزرگ یا سینه‌های تخت اجرا کنند. در صورتی که بالاتنه لباس عروس اکسسوری‌های سنگینی دارد، بهتر است در سایر قسمت‌ها از پارچه‌هایی با طراحی ساده‌تر استفاده شود. یقه‌های دکلته می‌توانند به صورت راسته و یا قلبی برش خورده باشند‌.

در مدل قلبی در قسمت بالای سینه، لباس دارای انحنایی قلبی شکل است، این مدل مناسب افرادی است که سینه‌های کوچک‌تر و یا اندام مستطیلی دارند. دکلته قلبی در مقایسه با دکلته راسته، بازتر و جذاب‌تر است. سعی کنید برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند از دکلته راسته استفاده نکنید زیرا این مدل طراحی یقه لباس عروس، سینه‌ها را به سمت پایین می‌کشاند. در حالت کلی باید بگوییم که یقه دکلته راسته، برای خانم‌هایی با سینه‌های متوسط، شانه‌های پر و بازوهایی زیبا مناسب است.

جالب است بدانید که اخیراً نوع دیگری از یقه به اسم دکلته مخفی رایج شده است. این یقه ترکیبی از دکلته قلبی و یقه قایقی است، در این طراحی معمولاً پوست تا نزدیک گردن و شانه با یک لایه نازک حریر پوشانده می‌شود. خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ‌تری دارند، بهتر است هنگام سفارش نهایی، از طراح خود بخواند تا این مدل طراحی یقه لباس عروس را برایشان اجرا کند؛ زیرا می‌توان قسمت‌های توری را نیز با مروارید و سنگ تزیین کرد و جلوه بسیار جذابی به لباس بخشید.

لباس عروس با مدل یقه هفت

یکی از جذاب‌ترین مدل‌های طراحی یقه لباس عروس، یقه مدل ۷ می‌باشد که برای بیشتر افراد با اندام‌های مختلف مناسب است. برش هفتی ممکن است ارتفاع و پهنای متفاوتی داشته باشد و یا حتی در پشت لباس به کار گرفته شود. بر اساس نوع پارچه لباس، فرم اندام، سلیقه مشتری و مکان برگزاری مراسم می‌توان یقه‌های هفت متفاوتی را برای لباس عروس طراحی کرد. برای مثال یقه تنگ هفتی برای خانم‌هایی با صورت گرد، گردن کوتاه و قد متوسط بسیار مناسب است. هرچه عمق و ارتفاع این برش‌ هفتی شکل بیشتر باشد، اندام و صورت عروس کشیده‌تر به نظر می‌رسد. یقه‌های هفتی برای خانم‌هایی با اندام‌های مستطیلی و یا ساعت شنی نیز بسیار جذاب هستند.

یقه هفتی تنگ معمولاً از دو طرف ترقوه عبور کرده و در کنار گوشواره‌های بلند، جذابیت بی‌نظیری به عروس می‌بخشد. یقه‌های هفت گشادتر باعث می‌شوند تا سینه بیشتر نمایان شود و جلوه‌ای خیره کننده به لباس ببخشد. اخیراً نوعی یقه هفت به اسم یقه هفت مخفی بابا شده است که بسیار هم پرطرفدار است. در طراحی این نوع یقه، توری بین دو طرف یقه در ناحیه سینه وجود دارد که باعث می‌شود تا لباس کمی پوشیده‌تر به نظر برسد. در جدیدترین طراحی‌ها، در قسمت یقه لباس از پشت برشی هفتی شکل ایجاد می‌شود. این یقه پشتی یکی از شیک‌ترین و زیباترین مدل‌های طراحی یقه لباس عروس می‌باشد. این مدل می‌تواند برای لباس عروس‌های پفی بهترین گزینه باشد.

لباس عروس یقه مربعی

 عروس‌هایی که صورت مربعی و زاویه داری دارند، بهتر است نواحی سینه خود را کمی بپوشانند. هرچه عمق برش مربعی بیشتر باشد، گردن باریک‌تر و کشیده‌تر به نظر می‌رسد. عروس‌هایی با سینه‌های کوچک می‌توانند طراحی یقه لباس عروس مربعی را با مدل‌های مختلف مقایسه کنند تا از جذابیت این مدل یقه شگفت زده شوند. زیر جذابیت این مدل قطعاً عروس‌ها را شیفته خودش خواهد کرد. توجه کنید این لباس‌ها بالاتنه افراد را پرتر نشان می‌دهند؛ بنابراین برای بانوانی با سینه‌های بزرگ مناسب نیستند‌. افرادی با فرم بدن مثلثی نیز نمی‌توانند از این فرم یقه در طراحی یقه خود استفاده کنند.

یقه لباس عروس قایقی

در این نوع طراحی پشت و جلوی لباس فرمی شبیه به حرف U در زبان انگلیسی دارد. عمق و پهنای این برش می‌تواند متفاوت باشد. استفاده از این طراح باعث می‌شود تا عروس بلندتر و باریک‌تر دیده شود. به خاطر انحنای جذابی که این نوع یقه در لباس ایجاد می‌کند، می‌توان گفت که لباس عروس‌هایی با یقه یو شکل مناسب افرادی با اندام‌های مستطیلی هستند. همچنین افراد با اندام‌های ورزشکاری و کسانی که دوست دارند بالاتنه زیبای خود را به رخ بکشند، می‌توانند از این نوع یقه برای جلوه‌گری هرچه بیشتر، استفاده کنند. افراد با سینه‌های پر و بزرگ بهتر است عمق یقه را زیاد کنند تا بتوانند از یقه یو شکل برای زیبایی هرچه بیشتر استفاده کنند.

لباس عروس با یقه گردنی

 یقه‌های گردنی معمولاً ترکیبی از دکلته قلبی و یقه‌های هفتی هستند. البته امروزه کمتر عروسی تمایل به پوشیدن این لباس‌ها دارد. در حالت کلی عروس‌هایی با شانه‌های بسیار کوچک می‌توانند این مدل لباس‌ها را بر تن کنند. البته خانم‌هایی با فرم اندام گلابی نیز در این لباس‌ها می‌درخشند، زیرا لباس عروس‌هایی با یقه گردنی می‌توانند با ایجاد تعادل در بین بالاتنه و پایین تنه، زیبایی عروس را بیشتر به رخ بکشند.

لباس عروس با یقه بندی

 توجه کنید که این لباس عروس‌ها ناحیه گردن و سینه را به صورت کاملاً واضح نشان می‌دهند. طراح در این مدل می‌تواند از بندهای نازک و یا پهن کمک بگیرد. این مدل تقریباً مانند یقه دکلته باز است، البته عروس‌هایی با سینه‌های بزرگ‌تر نیز می‌توانند از این مدل استفاده کنند تا فرم سینه‌های آن‌ها از حالت افتادگی خارج شود.

لباس عروس با یقه ایستاده

یقه‌های ایستاده مناسب افرادی هستند که صورت کشیده‌تری دارند. افراد با گردن‌های بسیار بلند می‌توانند از یقه‌های ایستاده کمک بگیرند تا ظاهر معصومانه‌ای داشته باشند. استفاده از تور دوزی‌های رویایی در یقه این لباس باعث می‌شود تا این لباس عروس‌ها بسیار جذاب به نظر بیایند. این نوع یقه‌ها در طراحی لباس عروس محجبه و با حجاب کاربرد زیادی دارند.

در این قسمت سعی کردیم تا شما را با محبوب‌ترین و جدیدترین یقه‌های طراحی شده توسط طراحان مشهور لباس عروس، آشنا کنیم. البته مدل‌های کمتر شناخته شده‌ای نیز هستند که در ادامه به صورت سطحی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

یقه یک طرفی یا یک کتی

این یقه‌ها مناسب لباس‌هایی نا متقارن هستند. لباس‌هایی که می‌توانند زرق و برق دار یا پارچه‌های ساده دوخته شوند.

یقه لباس عروس بیرون شانه

یقه این لباس عروس‌ها، مانند لباس‌های دکلته است. با این تفاوت که یقه در قسمت بازو و زیر شانه قرار گرفته است.

یقه جواهری

 این یقه‌ها مانند یقه‌های گرد هستند ولی در حقیقت کمی بالاتر از استخوان ترقوه قرار می‌گیرند. افراد با چهره‌های استخوانی و کشیده می‌توانند از طراح این نوع یقه را درخواست کنند.

جمع بندی

طراحی یقه لباس عروس یکی از سخت‌ترین و در عین حال، جذاب‌ترین بخش‌های طراحی لباس عروس می‌باشد. پس از اینکه عروس از بین مدل‌های لباس‌های باز یا محجبه، لباس خودش را انتخاب کرد، شما باید با توجه به فرم صورت، فرم بدن، کشیدگی گردن و … یقه‌هایی را انتخاب کنید که باعث شود عروس در لباس طراحی شده، همچون الماس بدرخشد. بهتر است با عروس مشورت کنید و با توجه به فرم اندامی که دارد، بهترین یقه لباس عروس را برایش طراحی کنید. جالب است بدانید که با گذراندن دوره‌ طراحی لباس در این مجموعه، می‌توانید به راحتی تمامی قسمت‌های لباس عروس را با به روزترین متد دنیا طراحی کنید و از همین طریق درآمدزایی کنید.

توجه کنید که این دوره‌ها بدون پیش‌نیاز نقاشی و خیاطی برگزار می‌شوند و از صفر تا صد تمامی مباحث را پوشش می‌دهند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید‌. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از ثبت‌نام، قیمت‌های رقابتی این مجموعه را با سایر آموزشگاه‌هایی که سر فصل‌های مشابه را تدریس می‌کنند، مقایسه کنید تا از حسن نیت ما اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا