دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / طراحی پشت لباس عروس

طراحی پشت لباس عروس

افراد لباس عروس را برای یکی از مهم‌ترین موقعیت‌های زندگی شان به تن می‌کنند و طرح و مدل آن اهمیت زیادی برایشان دارد. به همین دلیل است که طراحان لباس عروس سعی می‌کنند بهترین تلاش خود را بکنند تا لباس‌هایی زیبا و خاص دیزاین کنند. لباس عروس انواع مختلفی دارد و در جزئیات آن بسیار دقت می‌شود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر لباس که در سال‌های اخیر خلاقیت‌های زیادی روی آن صورت می‌گیرد، پشت آن است. طراحی پشت لباس عروس می‌تواند گزینه‌های بسیار خاصی را در اختیار شما قرار دهد تا به عنوان یک دیزاینر، با توجه به حالت کلی لباس و البته آناتومی بدن فرد، جزئیات و مدل‌های جذابی به این بخش اضافه کنید.

آموزش طراحی پشت لباس عروس

همان طور که گفته شد، یکی از بخش‌هایی که می‌توانید روی آن مانور دهید و هنرتان را به نمایش بگذارید، بخش پشت لباس عروس است. علاوه بر نمای رو به رو، نمای پشت نیز اهمیت زیادی دارد و می‌تواند طراحی را بسیار خاص و شیک کند. بسیاری از طراحان مطرح جهان نیز بخش‌های جلو را به صورت بسته و ساده طراحی می‌کنند و جزئیات زیادی را به پشت لباس اضافه می‌نمایند.

بخش کمر

یکی از بخش‌هایی که می‌توانید برای طراحی پشت لباس عروس روی آن کار کنید، قسمت کمر لباس است. معمولاً می‌توانید آن را به صورت نیمه باز، باز و بسته و یا کاملاً بسته طراحی کنید. مدل‌ها بسیار مختلف هستند و با توجه به سلیقه و مدلی که انتخاب کرده‌اید، می‌توانید با خلاقیت مدل‌های بسیار خاصی را در طراحی پشت لباس عروس بگنجانید.

البته باید در این طراحی به فرم بدن فرد نیز توجه کنید. به طور مثال در لباس‌های پف دار، باز بودن تمام بخش پشت لباس عروس ممکن است زیبا به نظر نرسد و می‌توانید این بخش را با جزئیاتی مانند پارچه‌های حریر، بند و یا دیگر موارد تزئین کنید. همچنین در لباس های عروسی که طراحی ساده ای دارند، می‌توانید طراحی پشت لباس عروس را به صورت نیمه باز انجام دهید و جزئیات جذابی به آن اضافه کنید.

پارچه‌های گیپور، دانتل و حریر از متریال های مهی هستند که می‌توانید در پشت لباس از آن‌ها استفاده کنید و آن را در عین اینکه طرح دار و زیبا طراحی می‌کنید، پوشیده نیز در نظر بگیرید. همچنین باید توجه کنید کسانی که بدن پری دارند باید لباسی بپوشند که بدنشان را تا حد ممکن بدون نقص نشان دهد. در چنین مواقعی نیز می‌توانید لباس را به صورت باز و بسته طراحی کنید تا هم بخش‌های مورد نظر را بپوشاند و هم طراحی پشت را داشته باشید.

دنباله لباس عروس

بخش مهم دیگری که در ظاهر پشت لباس عروس‌ها تأثیر دارد، دنباله دار بودن آن‌ها می‌باشد. امروزه معمولاً لباس عروس‌ها را به شکل دنباله دار طراحی می‌کنند زیرا تأثیر زیادی در زیبایی بخش پشتی و به طور کلی نمای لباس دارد و به ویژه در لباس های ساده، یک آپشن خاص محسوب می‌شود. برای طراحی بخش دنباله، باید به نمای جلوی لباس عروس توجه کنید و با توجه به آن، این بخش را طراحی کنید.

با توجه به اینکه لباس عروس ساده و اندامی است و یا پف دار، کوتاه است یا بلند، تور آن به شکل است و یا لباس اندامی است و یا آزاد، می‌توانید مدل دنباله را طراحی کنید. همچنین یکی از طرح‌های لباس عروس مدل ماهی است که معمولاً کمی دنباله دارد و می‌تواند بسیار زیبا به نظر برسد.

نکات طراحی پشت لباس عروس

از نکاتی که اهمیت زیادی دارد، این است که به فرم بدن عروس و یا مدل توجه کنید. به طور مثال مدل ماهی تنها برای کسانی که بدنی لاغر و روی فرم دارد زیبا به نظر می‌رسد و یا کسانی که پایین تنه پری دارند، می توانند با پوشیدن لباس عروس‌های دنباله دار و آزاد، زیباتر به نظر برسند. به همین جهت به عنوان یک طراح لباس عروس، باید انواع بدن‌ها را بشناسید و بتوانید با توجه به سلیقه و دیگر فاکتورها، بهترین گزینه را طراحی کنید.

از طرفی باید تعادلی بین بخش پشت و جلو برقرار شود؛ یعنی نباید این دو قسمت تفاوت زیادی داشته باشند. به طور مثال اگر جلو بسته است، پشت لباس را زیاد باز نگذارید و بالعکس، البته باید سلیقه عروس را نیز در نظر بگیرید و اگر فردی اهل ریسک است، می‌توانید با ایجاد تفاوت‌هایی ضمن رعایت اصول، لباس های فوق‌العاده‌ای طراحی کنید.

به یاد داشته باشید، دنباله‌های خیلی بلند مخصوص افرادی هستند که می‌خواهند متفاوت به نظر برسند و باید طبق سلیقه آن‌ها، پیشنهادات متناسب با هر مشتری را در نظر بگیرید. گاهی می‌توانید با برش‌های ساده و تمیز و یک پارچه ساده، زیباترین لباس عروس‌ها را طراحی کنید.

جمع بندی

بر اساس آنچه گفته شد، شما می‌توانید با رعایت اصول و گرفتن ایده از مدل‌های جدید لباس عروس در سراسر دنیا، طرح‌هایی فوق‌العاده خلق کنید. طراحی لباس عروس شغلی بسیار پردرآمد و در عین حال جذاب است و بسیاری از طراحان مطرح دنیا، به طور خاص روی این رشته تمرکز دارند. اگر به این حرفه علاقه‌مند هستید، بهترین راه شرکت در کلاس‌های طراحی لباس است.

موسسه دانش هنر، بهترین دوره‌های آموزش طراحی لباس را برگزار می‌کند. این دوره‌ها هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری ثبت نام دارند و می‌توانید طی یک دوره 6 تا 7 ماهه، با آموزش‌هایی که از پایه طراحی شده‌اند، به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید. آموزش‌ها به صورت تعاملی هستند و بعد از دوره مدرک بین المللی دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید در بازار کار نیز مشغول به فعالیت شوید و از هنرتان کسب درآمد نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا