دانش هنر / دسته‌بندی نشده / طراحی لباس مردانه

طراحی لباس مردانه

طراحی لباس مردانه با مداد

دوره آموزش طراحی لباس مردانه دوره‌ای حرفه‌ای و تخصصی برای فراگیری نکات مهم در طراحی لباس است. بر اساس اصول و قواعدی که در این دوره به افراد آموزش داده می‌شود می‌توانید لباس‌های مد روز و مورد پسند بازار طراحی کنید. با توجه به کمبود متخصص در عرصه صنعت طراحی و مد در ایران، این صنعت با مشکلاتی روبه رو است. بنابراین گذراندن دوره‌های کاربردی مانند طراحی لباس مردانه می‌تواند زمینه ساز ورود به عرصه طراحی و مد برای متقاضیان گردد. در ادامه به معرفی و بررسی دوره خواهیم پرداخت.

آموزش طراحی لباس مردانه

 

آموزش طراحی لباس مردانه

دوره آموزش طراحی لباس مردانه دوره‌ای تخصصی و طبق استانداردهای مصوب این دوره در ایران است. سرفصل‌های این دوره شامل شناخت فرم اندام‌های مختلف و نحوه طراحی فیگور، رنگ شناسی،ایده پردازی و پرورش خلاقیت، الگوی حجمی و مولاژ، دوخت‌های تزیینی، نرم‌افزارهای طراحی لباس و… است. بدین ترتیب افراد تجربه متفاوت و حرفه‌ای در زمینه طراحی مد و لباس را فرا می‌گیرند. برای شرکت در دوره طراحی لباس، پیش‌نیازهای خاصی لازم نیست و تنها کافی است که علاقه‌مند به طراحی لباس و مد بوده و توانایی تفکر و خلاقیت را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: الگوسازی چیست

طراحی لباس مردانه روی کاغذ (با مداد رنگی)

دوره طراحی لباس مردانه دوره‌ای تخصصی و حرفه‌ای است که انواع فنون و مهارت‌های لازم برای طراحی و مد را به هنرجویان آموزش می‌دهد. یکی از مهارت‌های طراحی لباس، طراحی لباس مردانه روی کاغذ است. طراحی روی کاغذ با مداد رنگی صورت گرفته و اغلب به دو روش قابل اجرا است. در روش اول که ساده و مبتدی است، فیگور فرد مورد نظر آماده بوده و طراح تنها باید طرح و مد خود را بر روی فیگور نمایش دهد. در این روش معمولاً از حالتی که بتواند به بهترین نحو ممکن طراحی لباس را نمایش دهد استفاده می‌شود. دوره آموزش طراحی لباس زنانه هم یکی از دوره‌های کاربردی و تخصصی است که علاقه‌مندان زیادی دارد. هنرجویان پس از اتمام دوره با موفقیت توانایی طراحی انواع لباس بانوان را خواهند داشت. بنابراین پیشنهاد می شود که علاقه مندان این حوزه حتما از مسیر آموزشی درست این هنر را بیاموزند.

در روش دوم آموزش طراحی لباس مردانه طراح باید علاوه بر طراحی مدل مورد نظر خود، طراحی فیگور خود را نیز طراحی کند. اغلب حالت ایستاده برای مدل در نظر گرفته می‌شود. دو روش طراحی فوق جزو روش‌های متداول طراحی و مد لباس بشمار می‌رود. در دوره طراحی لباس انواع روش‌ها و تکنیک‌ها جهت طراحی آموزش داده می‌شود. کاغذ طراحی مخصوص، مداد رنگی و پاک کن مناسب جزو اقلام لازم برای طراحی محسوب می‌شود. برای شروع طراحی ابتدا از خطوط ساده و افقی و یا عمودی شروع کرده و به تدریج با ایجاد انحنا و خطوط کوچک‌تر به جزئیات طراحی می‌رسیم. دوره طراحی لباس به صورت جامع و تخصصی باید باشد که انواع مهارت‌های لازم و حرفه‌ای را برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه‌ای به شما بیاموزند.

آموزشگاه طراحی لباس مردانه در تهران

معتبرترین آموزشگاه در زمینه مد و آموزش طراحی لباس مردانه در حال حاضر مرکز آموزش خانه صنعت می‌باشد. در این مجموعه دوره‌های طراحی لباس به صورت جامع و تخصصی برگزار می‌گردد. همه افرادی که به مد و طراحی لباس علاقه دارند و یا می‌خواهند به صورت حرفه‌ای این رشته را بیاموزند و به سرعت وارد بازار کار حرفه‌ای شوند و کسب درآمد کنند می‌توانند ثبت نام کنند. دوره طراحی لباس توسط اساتید برجسته و مطرح و با متدهای روز دنیا تدریس می‌شود و در ضمن تدریس نیز، اساتید می‌توانند هنرجویان را جهت ورود به بازار کار نیز مشاوره و راهنمایی کنند. مراکز آموزشی معتبر همچون مرکز آموزش خانه صنعت و معدن با تدریس و آموزش‌های استاندارد مطابق با سرفصل‌های مصوب و ارائه مدرک معتبر، از اعتبار داخلی و بین‌المللی برخوردار هستند.هنرجویان بعد از اتمام دوره جامع می‌توانند مدارک بین‌المللی دریافت کنند.

ثبت نام آموزش طراحی لباس مردانه

ثبت نام در دوره آموزش طراحی لباس مردانه شما را با متخصصان این صنعت آشنا می سازد. مربیان و اساتید دوره جزو افراد متخصص و معروف در طراحی و مد لباس هستند. با شرکت در کلاس‌ها امکان حضور در نمایشگاه‌های طراحی و مد را پیدا می‌کنید. همچنین با توجه به اعتبار مدارک صادره و تائید از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای می‌توانید برای دوره‌های پیشرفته طراحی و مد در خارج از کشور اقدام نمایید. در این دوره با افراد حرفه‌ای و طراحان مد و لباس آشنا شده که خود زمینه‌های همکاری در آینده را برای شما فراهم می‌آورد. همچنین امکان حضور در نمایشگاه‌های طراحی و مد لباس به عنوان یک طراح لباس را خواهید داشت.

 

 طراحی لباس مردانه با مداد

مزایای دوره طراحی لباس مردانه

اگر از جمله افرادی هستید که فکر می‌کنید ایده‌ها و مدل‌های متعددی در نظر دارید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید، باید گفت که در این دوره ما به شما راه و روش کار را یاد خواهیم داد. در این دوره با آموزش کلیه اصول طراحی و تکنیک‌های پرورش خلاقیت به شما در پیاده سازی ایده‌ها کمک می‌کنیم. در دوره طراحی لباس مردانه توانایی لازم برای ایجاد یک دید کلی و با استانداردهای بالا در مد آقایان و طراحی لباس برای آقایان را نیز آموزش می‌بینید. معرفی سه اصل مهم در طراحی لباس، تصمیم‌گیری در انتخاب نوع پوشش، بررسی قطعات و اجزای مختلف لباس، نحوه الهام گرفتن از ایده‌های جدید و مد به هنرآموزان آموزش داده می‌شود. دوره برای کلیه آقایان و بانوان که توانایی و علاقه کافی برای یادگیری طراحی و مد را دارند مناسب خواهد بود.

در دوره‌های طراحی لباس آموزشگاه صنعت و معدن تمامی تکنیک‌ها برای طراحی لباس بانوان، آقایان، کودک و… آموزش داده می‌شود و هر فرد که وارد این دوره شود توانایی آن را پیدا خواهد کرد که برای همه افراد جامعه طراحی کند. برای موفقیت در این دوره شما باید به همه چیز به طور کامل اشراف داشته باشید. از طراحی و مفاهیم آن گرفته تا تولید و تحویل کار به مشتریان باید به خوبی فرا گرفته شوند. در واقع در این دوره‌ها شما از مبتدی طراحی را یاد می گیرید و بعد از آن شناخت رنگ‌ها و پرورش خلاقیت را آموزش می‌بینید. بعد از طراحی‌های متعدد، یک طرح را به صورت نهایی انتخاب می‌کنید و با آموزش‌های اساتید توانایی آن را پیدا خواهید کرد که مدیر تولید طرح خود شوید و آن را اجرا کنید.

بازار کار رشته طراحی لباس مردانه

صنعت پوشاک مردانه صنعت به سرعت در حال رشد است. طراحان لباس و مد آقایان در میانه این مسیر قرار دارند. دوره آموزش طراحی لباس مردانه شما را به دنیای مد و طراحی وارد می‌کند. با گذراندن کارگاه‌های آموزشی به عنوان یک طراح لباس وارد بازار کار می‌شوید. دنیای مد و طراحی لباس آقایان وارد دنیای جدیدی شده و به سرعت در حال گسترش است. برخلاف دوره‌های طراحی لباس زنانه که پیشرفت و توسعه خود را سال‌ها پیش آغاز کرده است، طراحی لباس آقایان در ابتدای کار قرار دارد. از این رو طراحان لباس آقایان با چشم انداز و فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای متعددی مواجه هستند. افرادی که دوره طراحی لباس را با موفقیت به اتمام می‌رسانند می‌توانند به عنوان طراح مد و لباس، مجری طراحی و مد، ایجاد کننده طرح‌های خاص لباس، طراح اختصاصی لباس‌های مشتریان خاص و پیش بینی کننده روند طراحی بازار و طراحی لباس‌های متناسب با سلیقه بازار وارد بازار کار شوند. شرکت‌های طراحی لباس و پوشاک آقایان متعددی در ایران فعالیت دارند که همواره جزو استخدام کنندگان طراحان برتر محسوب می‌شوند. از طرفی امکان راه اندازی کسب و کار خصوصی و شخصی برای افراد وجود دارد. ارتباط با مراکز طراحی و مد و فروشندگان پوشاک آقایان از دیگر فرصت‌های شغلی به شمار می‌آید.

 

 طراحی لباس مردانه ایرانی

درآمد طراح لباس مردانه

یکی از مسائلی که ذهن اغلب علاقه‌مندان به طراحی لباس را درگیر نموده است، میزان درآمد و بازار کار پس از آموزش طراحی لباس مردانه است. در واقع این موضوع یکی از دلایل اصلی برای شرکت در دوره‌های طراحی لباس برای شرکت کنندگان به شمار می‌آید. نکته قابل توجه این است که دوره طراحی لباس در سطح بین‌المللی و داخل ایران از اعتبار ویژه برخوردار است. صنعت مد و پوشاک آقایان رشد چشمگیری را در سال‌های اخیر تجربه نموده است. از طرفی طراحان حرفه‌ای در این زمینه کم هستند. در صورت داشتن علاقه و کسب مهارت‌های لازم می‌توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید. صنایع پوشاک آقایان متعددی در داخل کشور و خارج از ایران وجود دارند که نیازمند طراحان حرفه‌ای و متخصص هستند.

با طراحی مدل‌های مناسب و مورد پسند می‌توان تا میلیون‌ها تومان برای طرح مورد نظر درآمد کسب نمود. از طرفی به دلیل حق امتیاز انحصاری طرح برای طراح امکان فروش طرح به صنایع و کسب و کارهای فعال در صنعت پوشاک وجود دارد. طراحی لباس مردانه آینده روشنی را برای هنرجویان و علاقه‌مندان به این صنعت در پی خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان