طراحی لباس عروس

طراحی لباس عروس ایرانی

طراحی لباس عروس کاری مفرح، جذاب و پردرآمد می‌باشد؛ اما همانند هر کار دیگری احتیاج به سعی و کوشش زیاد دارد. طراحی لباس عروس در مد و فشن روز جهان طرفداران زیادی داشته و در ایران نیز علاقه‌مندان مخصوص خود را دارد. این هنر از حساسیت خاصی برخوردار است زیرا مخصوص روز و یا شبی تکرار نشدنی در زندگی هر فردی می‌باشد. خانم‌ها با دقت و سلیقه خاصی به انتخاب لباس عروس موردنظر خود می‌پردازند و تمام سعی و تلاش خود را بر این موضوع متمرکز می‌کنند تا در به یاد ماندنی‌ترین روز زندگی‌شان، همچون ستاره‌ای بدرخشند و روزی وصف ناپذیر را به یادگاری زیبا در خاطرشان ثبت کنند.

این موضوع نه تنها برای عروس و داماد از اهمیت خاصی برخوردار است، بلکه هر پدر و مادری نیز آرزوی دیدن فرزند خود در لباس عروسی را دارد. پس زیبا و تک بودن طراحی لباس عروس با توجه به این تفاسیر دو چندان می‌شود. هر شخصی که قصد ورود به این حیطه شغلی را داشته باشد، باید در ابتدا علاقه و پشتکار بسیار زیادی نسبت به طراحی لباس عروس نشان دهد. همچنین با صبر، حوصله و یادگیری، به دنبال کشف استعدادهای ذاتی خود در زمینه طراحی لباس عروس و دیگر عوامل مربوط به آن باشد و توانایی‌اش را تقویت کند.

 امروزه با شروع به کار آموزشکده‌های حرفه‌ای آموزش طراحی لباس عروس در کشور، جوانان دسترسی راحت‌تری به این اماکن داشته و به راحتی می‌توانند به دنبال علاقه و استعداد خود رفته و به یادگیری آن بپردازند. کلاس‌های جامع طراحی لباس عروس دانش هنر از صفر تا صد این هنر را به صورت عملی و بدون هیچ پیش نیازی به شما آموزش می‌دهد.

طراحی لباس عروس در ایران

طراحی لباس عروس و به طور کلی طراحی لباس در ایران، هنری نوپا و نوظهور است و مدت زمان زیادی از پا گرفتن آن در ایران نمی‌گذرد. به همین جهت برای شکوفایی و رشد به گذر زمان نیاز دارد. طراحی لباس عروس در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بسیار مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی در این زمینه و دیگر عوامل مربوط به آن فعالیت می‌کنند؛ اما در ایران تنها نامی از خیاطی و خیاط‌های با سابقه شنیده می‌شد و افراد کمی به طراحی لباس و به ویژه با طور تخصصی به طراحی لباس عروس می‌پرداختند.

با این وجود در سال‌های اخیر، این هنر در ایران نیز پیشرفت چشمگیری داشته و نوید آینده درخشانی را در این زمینه می‌دهد. البته طراحی لباس عروس همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هرچند کم رنگ؛ اما همیشه وجود داشته است. جمعیت مردم ایران از اقوام مختلفی تشکیل شده است و به دنبال آن از آداب و رسوم متفاوتی نیز شکل گرفته است و پوشش آن‌ها نیز بسیار با هم متفاوت است. به همین خاطر طراحی لباس عروس با سبک‌های مختلف و تنوع زیادی در ایران روبروست.

این خود یک فرصت برای جوانان با استعداد و خوش سلیقه ایرانی در زمینه طراحی لباس عروس محسوب می شود که با طرح‌های مختلف و متنوع متناسب با هر آداب و رسوم، به پیشرفت هرچه بیشتر خود و کشورمان در این زمینه کمک کنند. شما با شرکت در کلاس‌های آموزشی دانش هنر، بدون هیچ پیش نیازی قادر خواهید بود به طراحی لباس عروس های زیبا و منحصر به فرد بپردازید. کلاس‌ها به دو صورت حضوری و غیرحضوری یا آنلاین برگزار می‌شوند.

آموزش طراحی لباس عروس

اگر واقعاً علاقه‌مند به طراحی لباس عروس و کار در این مقوله هستید، باید اطلاعات کافی و جامعی در این زمینه داشته و بر تصمیم خود پایبند باشید. آموزش طراحی لباس عروس به چند روش امکان پذیر است. شما باید در ابتدا اطلاعات کافی در مورد طراحی لباس داشته و سپس‌ به سراغ طراحی لباس عروس بروید. داشتن تجربه، مهارت، خلاقیت و نوآوری از ملاک‌های اصلی در طراحی لباس عروس هستند. لازمه طراحی یک لباس عروس زیبا و منحصر به فرد، دانستن تمامی مراحل کار تولید و ساخت یک لباس عروس از صفر تا صد می‌باشد.

 آموزش طراحی لباس عروس را می‌توانید هم از طریق آموزشکده‌های حرفه‌ای آموزش طراحی لباس عروس در کشور ایران و هم به صورت کاملاً حرفه‌ای و از طریق کسب مدارک تحصیلی دانشگاهی در داخل و خارج از کشور، بیاموزید. شما با شرکت در کلاس‌های جامع طراحی لباس عروس دانش هنر، به کسب مهارت و دانش کافی در مورد طراحی لباس عروس دست پیدا خواهید کرد.

آموزش طراحی لباس عروس ساده

مراحل طراحی لباس عروس

مراحل‌ طراحی لباس عروس شامل چندین مرحله سخت و پیچیده است که یک به یک برای شما توضیح خواهیم داد. در ابتدا شخصی که قصد دارد طراحی لباس عروس را یاد بگیرد باید اطلاعات جامعی در مورد طراحی الگوهای کامپیوتری، انواع پارچه لباس عروس و پارچه‌های توری داشته باشد. همچنین بهتر است مطالعات کافی در مورد پیچیدگی‌های طراحی لباس عروس و تزئینات روی لباس داشته باشد. یک طراح لباس عروس، باید شناخت لازم را نیز از عروس و ویژگی‌های فردی او مانند قد بلند و کوتاه، یا چاقی و لاغری را بشناسد تا بر اساس آن نوع پارچه و طرح لباس عروس را انتخاب کند.

در ابتدای کار طراح لباس عروس، باید توانایی تجسم و نقاشی طرح‌های درون ذهن خود را داشته باشید. شما هم می‌توانید با استفاده از مداد و هم با استفاده از رایانه و کامپیوتر اقدام به طراحی لباس عروس کنید. طراح لباس عروس هم می‌تواند ایده‌های خود را طراحی کند و هم از طریق اینترنت از نمونه کارهای دیگران بازدید کرده و ایده بگیرد. در طراحی لباس عروس، باید حتماً همیشه با مد روز همراه شده و طرح‌های جدید ارائه دهید، زیرا اکثریت مردم به دنبال طرح‌های جدید و مد روز هستند و از طرح‌های قديمي و تکراری استقبال نمی‌کنند.

 لازم به ذکر است که در طراحی لباس عروس، عوامل دیگری چون فصل زمان عروسی، دمای آب و هوا و محل برگزاری جشن عروسی نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند. يک طراح لباس عروس حرفه‌ای باید بداند که از طرح‌های عمودی و افقی برای چه اشخاصی استفاده کند. به عنوان مثال اگر شخصی قد کوتاه و چاق باشد، نباید از طرح‌های افقی برای لباس او استفاده کند، زیرا او را چاق‌تر و کوتاه‌تر نشان می‌دهد. لباس‌های پلیسه دار و چین‌دار برای این افراد مناسب‌تر بوده و با توجه به خطای دید، این افراد لاغرتر و بلندتر نشان داده می شوند.

بعد از طراحی الگوی موردنظر خود، می‌توانید به دلخواه تغییراتی در یقه و آستین آن ایجاد کرده و طرح خاص و یونیکی از خود ارائه کنید. سپس نوبت اضافه کردن تزئینات روی لباس عروس است که در این مورد نیز به سلیقه خود می‌توانید از منجوق دوزی، مروارید دوزی، گلدوزی و غیره در تزیین لباس استفاده کنید. شما می‌توانید با اضافه کردن کمربند، شنل و یا دنباله بلند، جلوه زیباتری به لباس عروس بدهید.

طراحی لباس عروس با مداد رنگی

طراحی لباس عروس با مداد رنگی مشکلات خاص خود را داشته و خیلی راحت نمی‌باشد. لباس‌های عروس اکثراً به رنگ سفید و تعدادی نیز با رنگ‌های طراحی می شوند. رنگ هایی مانند صورتی، یاسی، آبی و…. در مواقعی برای لباس عروس استفاده می شوند. در طراحی لباس عروس با مداد رنگی، ایجاد حجم و طرح‌های مختلف روی پس زمینه سفید کمی مشکل است، برای همین از کاغذهای یاسی رنگ به جای پس زمینه سفید استفاده می‌کنند.

در طراحی با مداد رنگی، سعی کنید از مدادهای کم رنگ با تن‌های رنگی مختلف استفاده کنید، استفاده از کاغذهای یاسی رنگ در طراحی باعث ایجاد سایه‌ در کل لباس عروس و ایجاد طرح‌های مختلف به شکلی راحت‌تر می‌شود. طراحی لباس عروس با مداد رنگی را باید به صورت کاملاً حرفه‌ای و از اساتید این رشته بیاموزید. شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آموزشی دانش هنر و استفاده از تجربیات ارزشمند اساتید و مدرسان مجرب ما، در زمینه طراحی لباس عروس با مداد رنگی به یک طراح ماهر تبدیل شوید.

طراحی لباس عروس روی کاغذ چگونه انجام می‌شود؟

طراحی لباس عروس روی کاغذ کاری مشکل، اما در عین حال بسیار پردرآمد و پول‌ساز است. اگر طراحی لباس عروس روی کاغذ را به صورت کاملاً حرفه‌ای بیاموزید، می‌توانید در منزل خود نیز به کسب درآمد بپردازید. شما در طراحی لباس عروس روی کاغذ، ابتدا باید اسکلت اصلی بدن مدل را طراحی کنید، سپس شروع به طراحی لباس عروس با جزئیات کامل نمایید. برای نشان دادن بهتر جزئیات در لباس عروس، بهتر است از تکنیک‌های سایه روشن استفاده کنید.

 با توجه به حساس بودن طراحی لباس بانوان، بخصوص لباس عروس، هنگام طراحی از مداد‌های با کیفیت استفاده کنید. مدادهای H از کیفیت مطلوبی جهت طراحی برخوردار بوده و در صورت اشتباه به راحتی قابل پاک شدن هستند. هنگام طراحی لباس عروس روی کاغذ، توصیه می‌شود که از مدادهای کم رنگ استفاده شود که بتوانید به راحتی تغییراتی در لباس با توجه به الگویی که در ذهن خود دارید ایجاد کنید. در ادامه نیز پس از اتمام کار طراحی، می‌توانید به راحتی و با استفاده از مدادهای پررنگ‌تر و یا خودکار و روان نویس با قطر یک دهم، طرح ترسیم شده خود را پررنگ کنید.

برای اینکه از ایجاد خطا و مشکل در طرح رسم شده خود جلوگیری کنید، ابتدا کناره‌های لباس را پررنگ کنید. پس از آن برای نشان دادن انحناهای دور کمر، زیر سینه و دیگر قسمت‌های ظریف طراحی شده، از سایه‌های تیره‌تر نسبت به پس زمینه استفاده کنید و به این شکل از تکنیک‌های سایه روشن بهره ببرید. پس از آن نوبت اضافه کردن تزئیناتی مانند گلدوزی‌های ریز و یا سنگ دوزی و گل‌های ریز روی پارچه است.

شما باید برای طراحی این قسمت‌های ریز و تیره از مداد با سایز نیم و برای قسمت‌های روشن‌تر از مداد با سایز یک دهم استفاده کنید. شما می‌توانید از این مراحل برای نشان دادن تور نیز روی کاغذ استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از خطوط عمودی و نامنظم از پایین به بالا، به نشان دادن تور و طرح‌های توری روی کاغذ بپردازید.

نکات طراحی لباس عروس

نکات مهم در طراحی لباس عروس شامل ملاک های مختلفی می شوند که قبلاً نیز به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. یکی از این نکات مهم چاق یا لاغر بودن عروس و همچنین قد کوتاه و یا بلند قد بودن او می‌باشد که باید مورد توجه قرار گرفته و با توجه به آن لباس عروس را انتخاب و یا طراحی کنید. در صورتی که عروس چاق باشد و یا اضافه وزن داشته باشد، برای بهتر نشان دادن اندام عروس می توانید از لباس با طرح پلیسه از قسمت گردن تا زانو استفاده می‌شود همچنین برای باریک‌تر نشان دادن کمر از کمربند با تزئینات خاص مانند سنگ دوزی و غیره استفاده کنید.

 برای افرادی که اندام تحتانی درشت‌تری دارند، نباید از لباس عروس مدل ماهی استفاده کرد؛ زیرا با توجه به چسب بودن این مدل، چاقی در این قسمت بیشتر نمایان می‌شود. استفاده از پارچه‌های حریر نیز در لاغرتر نشان دادن عروس تأثیرگذار می‌باشد. همچنین برای زیبایی بیشتر و تن خور بهتر، در طراحی و دوخت لباس عروس از فنر‌های کشی استفاده می‌شود که کار گن را برای افراد چاق انجام داده و قسمت‌های شکم و پهلو را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

عروس خانم های لاغر و خوش اندام، در انتخاب لباس عروس کمتر دچار مشکل می‌شوند، اما عروس خانوم‌های درشت هیکل به دقت بیشتری در انتخاب لباس عروس نیاز دارند. این افراد نباید در لباس عروس خود از تورهای کوتاه استفاده کنند، بلکه استفاده از ب تورهاي بلند و ساده می تواند جلوه زیباتری به ظاهرشان بدهد. همچنین برای افرادی که شانه‌های پهن و درشتی دارند، باید از لباس عروس‌های بندی، باریک و عمودی استفاده کرد تا اندام عروس را زیباتر نشان دهند.

 برای افرادی با جثه کوچک، می توانید از لباس‌های پفی با طرح‌های عمودي جهت درشت‌تر نشان دادن وی استفاده کنید. برای بلندتر نشان دادن این افراد نیز می‌توانید از چیزهای دیگری مانند تاج و تور ابریشمی، کمربند و نوارهای اضافه نیز استفاده نمایید. نکته مهم دیگر، استفاده از لباس‌های عروس دنباله‌دار است که بسیار پرطرفدار نیز هست. لباس‌های دنباله‌دار اندام را کشیده‌تر و زیباتر نشان می‌دهند.

طراحی لباس عروس با مداد سیاه

انواع لباس عروس

لباس‌های عروس دارای تنوع فراوانی هستند که این تنوع بسته به ملاک های مختلف، متفاوت است. لباس های عروس بر اساس شکل، جنس، طرح و رنگ‌های مختلف، طیف گسترده ای دارند و تنوع بالایی را شامل می شوند. این ویژگی باعث می شود انتخاب سخت‌تر شود و جلب رضایت مشتری با سلیقه‌های متفاوت در دستور کار خیاطان و طراحان قرار بگیرد. لباس‌های عروس با توجه به ورود افراد بی‌شمار به بازار کار طراحی لباس عروس، روز به روز در حال پیشرفت هستند و از این طریق برندهای مختلف سبک کار متفاوتی از یکدیگر را پیش گرفته‌اند و انواع مختلفی از لباس عروس را ارائه می کنند. لباس عروس شما می‌تواند از نظر رنگ سفید گچی، شیری، نباتی و یا رنگی مطابق سلیقه شما باشد.

با این حال از نظر طرح باید در آن احساس راحتی و زیبایی کنید و همچنین لباس عروس باید متناسب با اندام شما و مد روز باشد. ما در این بخش از مقاله به توضیح در مورد انواع مختلفی از لباس عروس خواهیم پرداخت که امیدواریم مورد توجه شما واقع شود. انواع لباس عروس شامل موارد زیر می شوند:

  •  لباس عروس پف‌دار: لباس عروس پفی بسیار سنتی بوده و تا کمر چسبان است و دامن آن پف‌دار طراحی می شود. این مدل بیشتر مناسب افراد لاغر اندام می‌باشد.
  •  لباس عروس ماهی: این مدل بسیار پرطرفدار بوده و اندام را شبیه به پری دريايي می‌کند، زیرا بالا تنه و تا نزدیک زانو چسب و بعد به نسبت پهن‌تر می‌شود. این مدل مناسب افراد با اندام لاغر و متوسط می‌باشد.
  • لباس عروس دنباله‌دار: این مدل نیز بسیار زیبا، جذاب و پرطرفدار است. دنباله‌ لباس عروس می‌تواند بسیار بلند و یا کوتاه‌ باشد که محدودیت‌هایی در حرکت برای شما ایجاد می‌کند، اما با توجه به زیبایی و نمای خاصی که به مهمانی عروسی شما می‌دهد، ارزشش را دارد.
  • لباس عروس شنل‌دار: این مدل نیز بسیار زیبا و شیک می‌باشد، البته نکته مهم در این مدل، جنس شنل است که هرچه پارچه شنل زیباتر باشد، جلوه بیشتری به لباس عروس می‌دهد. جنس این شنل‌ها اکثراً از حریر طرح دار و دانتل می‌باشد.
  • لباس عروس یقه قایقی: این مدل لباس عروس به خاطر طرح یقه جذابی که دارد، دارای جذابیت خاصی است. در طراحی آن از یقه هایی مانند یقه شل و یقه‌های کشیده شده تا روی بازوها استفاده می‌شود.
  • لباس عروس آستین بلند: طراحی لباس عروس با آستین بلند نیز باعث زیباتر شدن اندام و لباس عروس می‌شود. عده‌ای از افراد به این مدل لباس عروس ها علاقه دارند، چون هم باعث زیباتر دیده شدن لباس عروس می شود و پوشیده تر است. جنس آستین لباس عروس بسته به سلیقه افراد می‌تواند از جنس خود لباس و یا متفاوت از آن از تور، گیپور و دانتل باشد.
  • لباس عروس یقه شل: در این مدل یقه لباس تا بالای بازو و پایین شانه‌ها پایین افتاده است. این مدل بیشتر مناسب افرادی با قفسه سینه متوسط می باشد و برای افرادی که شانه‌های پهن دارند مناسب نیست.
  • مدل لباس عروس‌های لاین: این مدل بسیار ساده اما در عین حال فوق‌العاده زیبا است، مدل لاین شباهت زیادی به لباس عروس پرنسسی نیز دارد، در این مدل لباس تا قسمت کمر چسبان طراحی می شود و دامن آن به شکل کله قندی می‌باشد. این مدل لباس عروس مناسب تمامی افراد است.
  •  لباس عروس کوتاه: این مدل از انواع خاص لباس عروس است و مناسب افرادی می باشد که دوست دارند متفاوت بوده و خاص به نظر برسند.

برترین برندهای لباس عروس

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، برندهای فراوانی در زمینه طراحی لباس عروس فعالیت می‌کنند و هرکدام با بهره بردن از سبک خاص خود و طرح‌های متفاوت، مشتری خاص و طرفداران منحصر به خود را دارند. این برندهای معتبر، به واسطه تلاش و کوشش‌ مداوم در عرصه صنعت طراحی لباس عروس و سعی بی پایان در جلب رضایت مشتریان خود با ارائه لباس‌های عروس مد روز و جدید، به این جایگاه مهم دست یافته‌اند. همه ما می‌دانیم که نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

 پس کسب افتخارات بزرگ، نام معتبر در سایه تلاش مداوم و مستمر به دست می‌آید. تعدادي از برندهای برتر جهان در زمینه طراحی لباس عروس عبارت‌اند از Vera Wang، Angel Sanchez، Caroline Herbert، Hayley Paige، Reem Acra، Peter Langner، Ines di Santo، Pronovias، Marchesa، Adele Winchester، Alfred Angelo، Alfred Sung، David’s Bridal Collection، Allure Bridals، Anne Barge، Aria و بسیاری برند خوش آوازه دیگر که در سرتاسر جهان وجود دارند.

چگونه طراح لباس عروس شویم؟

دستیابی به این هدف مهم احتیاج به تلاش و کوششی بی‌پایان و مداوم دارد. مهم‌ترین چیزی که می‌تواند در زندگی هر شخص روی دهد، این است که از همان ابتدای ورود به جامعه و از سنین پایین، به استعداد و علاقه خود پی ‌برده و آماده سازی لازم برای رشد در این زمینه را مهیا کند. مثلاً از همان دوران دبیرستان با انتخاب درست در رشته طراحی لباس، شروع به آموزش کرده و به مرور زمان در این زمینه به دانش بیشتری دست پیدا کند و مدارک تحصیلی مربوطه را کسب نماید. درواقع می توانید با گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه، گرفتن مدرک هنرهای تجسمی و گرفتن مدرک آشنایی کامل با تاریخچه مد، دانسته‌های طراحی لباستان را با تکنولوژی ترکیب کنید.

 اين‌ دوره ها، می‌توانند شما را در موفق شدن در این زمینه یاری کنند؛ اما اگر پیش زمینه‌ای ندارید و فقط علاقه‌مند به طراحی لباس عروس شده‌اید، بازهم می‌توانید با شرکت در آموزشکده‌های حرفه‌ای آموزش طراحی لباس عروس، موفق به دریافت مدرک معتبر و قابل قبول در سطح بین‌المللی شوید. شما بدون داشتن هیچ‌گونه پیش زمینه‌ای و فقط با شرکت در کلاس‌های جامع طراحی لباس عروس دانش هنر، می‌توانید از صفر تا صد تمامی مراحل کار را به صورت عملی یاد گرفته و مستقیماً وارد بازار کار شوید.

این کلاس‌ها به صورت حضوری و آنلاین در نظر گرفته شده‌اند. کلاس‌های حضوری دو روز در هفته و کلاس‌های آنلاین سه روز در هفته برگزار می‌شوند. مدت زمان این کلاس‌ها برای کلاس‌های حضوری شش تا هفت ماه و در کلاس‌های آنلاین کمتر است. در این آموزشگاه، از اساتید و مدرسان مجرب استفاده شده است و فیلم‌های آموزشی نیز برای درک بهتر هنرجویان از دروس در اختیار آنان قرار می گیرند.

در کنار این ها، اگر هرکدام از هنرجویان با مشکل یا سؤالی روبرو شدند، می‌توانند از پشتیبان پرسیده و مشکل خود را حل کنند. هنرجویان در پایان هر ترم ژوژمانی را ارائه داده و در صورت قبولی، به ترم بعدی صعود می‌کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

شغل طراحی لباس عروس

البته که بازار کار طراحی لباس عروس بسیار پر رونق و پردرآمد می‌باشد؛ زیرا طراحی لباس عروس از حساسیت خاصی برخوردار بوده و کار چندان آسانی نیست. جوانان ایرانی نیز با توجه به دایر شدن آموزشگاه‌های فراوان در سطح کشور، استقبال زیادی از این کار کرده‌اند و با توجه به نیاز جامعه، خیلی سریع وارد بازار کار می‌شوند.

اکثر افرادی که در این عرصه قدم می‌گذارند، این سؤال در ذهن آن‌ها وجود دارد که آیا می‌توانند به عنوان یک شغل به آن نگاه کرده و روی درآمد آن حساب کنند؟ البته که ممکن است؛ اما عواملی همچون، همکاری با شرکت‌های تولیدی بزرگ، ایجاد برند شخصی و میزان سرمایه اولیه، در میزان درآمد آن تأثیرگذار هستند.

جمع‌بندی

ما در این مقاله به توضیحاتی در مورد طراحی لباس عروس پرداخته و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم از این اطلاعات نهایت استفاده را برده و این مطلب را به دیگران نیز پیشنهاد دهید. کلاس‌های طراحی لباس در تهران بسیار بوده و هرکدام به طراحی لباس‌های متفاوت می‌پردازند.

عده‌ای در زمینه طراحی لباس کودکان و نوجوانان و عده‌ای در زمینه طراحی لباس آقایان و یا لباس شب بانوان مشغول به آموزش هستند. با توجه به استقبال بی سابقه جوانان از این کلاس‌ها و نیاز بالای جامعه به طراحان لباس در زمینه‌های مختلف ازجمله طراحی لباس عروس، کسب درآمد نیز از این طریق وجود داشته و به خصوص طراحی لباس عروس از درآمد بسیار بالایی برخوردار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان