دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / طراحی لباس با نرم افزار مارولوس

طراحی لباس با نرم افزار مارولوس

طراحی لباس با نرم افزار مارولوس دیزاینر

هنگام طراحی لباس، مواردی همچون جین ها، بافت ها و جزئیات کوچک پارچه می تواند یکی از بزرگترین چالش های حرفه ای یک طراح سه بعدی باشد. نرم افزار طراحی لباس Marvelous Designer با هدف تسهیل این کار، با ارائه ی بهترین ابزارها به طراحان برای ایجاد لباس های سه بعدی به روشی ساده، با سطحی از واقع گرایی که قبلاً هرگز دیده نشده بود، متولد شد. اگر چه تاکنون بسیاری از نرم افزارهای سه بعدی جهت شبیه سازی پارچه و طراحی لباس ارائه شده اند، اما می توان گفت، همه ی آن‌ها تا حدودی محدودیت های قابل توجهی دارند. با روی کار آمدن نرم افزار طراحی لباس با نرم افزار مارولوس، که رهبر فعلی بازار در این زمینه محسوب می شود، علاقه مندان به طراحی لباس با نرم افزار می توانند با الگوهای خیاطی واقعی کار کنند و به طور مجازی، درست مثل طراحان مد یا خیاط ها، لباس های زیبا و جذابی خلق نمایند. با شبیه سازی جلوه های فیزیکی مانند جاذبه یا باد، می توان به طرز شگفت انگیز و واقع گرایانه ای بر طراحی تأثیر گذاشت.

 

طراحی لباس با نرم افزار مارولوس دیزاینر

مزایای طراحی لباس با نرم افزار مارولوس

Marvelous Designer بهترین راه حل برای ساخت، ویرایش و استفاده مجدد از لباس های سه بعدی است. در واقع می توان گفت طراحی لباس با نرم افزار مارولوس یکی از راه حل های خوب برای هنرمندان سه بعدی کار به حساب می آید. طراحان می توانند با استفاده از این نرم افزار طراحی لباس، بیشتر وقت خود را صرف ایجاد چین و چروک های ریز روی لباس کنند و با چند کلیک اصولی، لباس های سفارشی خاصی ایجاد نمایند.

طراحی لباس با نرم افزار مارولوس روشی سریع و ساده است که در کوتاه ترین زمان ممکن، به طور واقعی، مدل سازی پارچه سه بعدی را انجام می دهد. از دیگر مزایای طراحی لباس با نرم افزار مارولوس مؤثر و کارآمد بودن آن می باشد و هر طراح لباسی می تواند نهایتاً با ایجاد تغییرات بی شمار، نتیجه ی با کیفیت تری را به دست آورد. این نرم افزار به طور کامل در کلاس های آنلاین طراحی لباس آموزش داده می شود.

Marvelous Designer یکی از نرم افزارهای طراحی لباس است که دقیق ترین و سریع ترین شبیه سازی پارچه را ارائه می دهد. یکی دیگر از مزایای این نرم افزار طراحی لباس، عدم نیاز آن به الگوهای CAD می باشد، در واقع می توان گفت طراحان لباس در این نرم افزار به طراحی الگوهای رایج CAD نیازی ندارند، و می توانند مستقیماً با توجه به سلیقه ی خود، قسمتی از طرح لباس را به مدل خود افزوده یا از آن حذف نمایند و نهایتاً نتیجه این تغییر را همان لحظه مشاهده نمایند. این ویژگی یکی از مزایای اصلی طراحی لباس با نرم افزار مارولوس می باشد که از زیان های احتمالی دوخت لباس نامناسب جلوگیری می کند و همچنین از نظر اقتصادی نیز به صرفه می باشد، که این نکته برای تولید کنندگان انبوه بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

نرم افزار مارولوس چیست

نرم افزار طراحی لباس مارولوس

Marvelous Designer به طراحان این امکان را می دهد تا با استفاده ازاین نرم افزار پیشرفته طراحی، به صورت مجازی لباس های سه بعدی و زیبایی را ایجاد نمایند. علاقه مندان به طراحی لباس با نرم افزار مارولوس می توانند با استفاده از ابزارهایی که کیفیت را افزایش می دهد و در عین حال باعث صرفه جویی در وقت می شود، به طرح های خود روح ببخشند و از پیراهن های ابتدایی گرفته تا لباس های پیچیده و چین دار و لباس های ناهموار، همگی را طراحی نمایند. Marvelous Designer به جزئیاتی چون دکمه ها، لوازم جانبی، پارچه ها و تمام خصوصیات فیزیکی می پردازد و با دقت زیادی این عناصر را با توجه به سلیقه ی هنرمند، کنار هم قرار می دهد تا در نهایت بهترین نتیجه به دست آید. به دلیل سازگاری نرم افزار طراحی لباس مارولوس با سایر نرم افزارهای سه بعدی و رابط طراحی تعاملی آن، می توان بلافاصله لباس های شبیه سازی شده را با قابلیت اطمینان بالا، ویرایش و روی فرم های سه بعدی قرار داد. به طور کلی نرم افزار طراحی لباس مارولوس یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارهایی است که علاقه مندان می توانند از آن جهت طراحی لباس استفاده نمایند.

عدم نیاز به استفاده از الگوهای CAD که یکی از مزایای طراحی لباس با استفاده از این نرم افزار می باشد و پیشتر به آن پرداختیم، باعث افزایش سرعت عمل کاربران هنگام استفاده از نرم افزار مارولوس دیزاینر می شود. نرم افزار طراحی لباس مارولوس طوری طراحی شده است، که مضاف بر ارائه ی قابلیت های متعدد، استفاده از آن دشوار نیست و علاقه مندان به یادگیری و آغاز به کار با این نرم افزار طراحی لباس، لازم است تنها چند ترفند ابتدایی را آموخته و نسبتاً با محیط آن آشنا باشند.

قابلیت های نرم افزار طراحی لباس مارولوس دیزاینر

Marvelous Designer که یکی از نرم افزارهای پرکاربرد طراحی لباس می باشد، روش سنتی تولید پارچه را در پیش گرفته است و هم اکنون مجموعه ای از ویژگی های کلیدی جدید از جمله نصب خودکار، یکپارچه سازی و استفاده از قلم مو جهت ایجاد چین و چروک را به علاقه مندان طراحی لباس به صورت مجازی ارائه می دهد. کاربران Marvelous Designer می توانند با ادغام این ویژگی های جدید در گردش کار خود، طراحی لباس های خود را تسریع و ساده کنند.

Marvelous Designer نرم افزاری سه بعدی برای مدل سازی، شبیه سازی، متحرک سازی و ارائه پارچه های کاملاً واقع گرایانه است. طراحی، ساخت و شبیه سازی انواع لباس و اشیای پارچه ای هرگز آسان نبوده است. به لطف قابلیت استفاده بصری و بسیاری از الگوهای نمونه، طراحان مد می توانند از طراحی لباس با نرم افزار مارولوس برای شبیه سازی واقعی لباس های پیچیده استفاده کنند. طراحان داخلی نیزمی توانند با استفاده از نرم افزار مارولوس ضمن صرفه جویی در وقت، بسیاری از مواردی مانند پرده، کفپوش، پارچه ی مبلمان و… را طراحی نمایند. طراحان مد، خیاطان و متخصصان برش، همچنین طراحان داخلی و انیمیشن نیز می توانند با استفاده از این نرم افزار طراحی، نتایج مطلوبی کسب نمایند و همچنین در وقت خود صرفه جویی کنند. با استفاده از Marvelous Designer، پارچه ها و خصوصیات مواد آن‌ها کاملاً شبیه سازی و تجسم می شوند و به لطف سازگاری همه جانبه با سایر نرم افزارهای سه بعدی و رابط های طراحی تعاملی، می توان لباس را بلافاصله ویرایش کرد و روی شکل های سه بعدی واقعی، و حتی نسخه ی اصلی قرار داد.

نرم افزار مارولوس دیزاینر

الگوسازی طراحی لباس با نرم افزار مارولوس دیزاینر

در دنیای واقعی، الگوی لباس همان چیزی است که خیاطان برای ایجاد لباس از آن استفاده می کنند. آن‌ها پارچه ی لباس را با توجه به الگوها برش می دهند و سپس آن‌ها را به هم می دوزند و در واقع می توان گفت که هر نوع لباس با استفاده از الگوهای مشخصی ساخته شده است.برای ایجاد لباس های سه بعدی در Marvelous Designer، لازم است الگوهای لباس دیجیتالی ایجاد شود. برای افرادی که در حوزه ی خیاطی و نحوه ایجاد الگو سر رشته ای ندارند، ایجاد الگوهای لباس در Marvelous Designer می تواند چالش برانگیز باشد. یکی از ویژگی های کاربردی الگوسازی طراحی لباس با نرم افزار مارولوس، ایجاد ویرایش و تغییرات با توجه به سلیقه ی طراحان می باشد و آن‌ها می توانند الگوی کامل شده را در آینده ویرایش کرده و بر روی آن تغییرات دلخواه را ایجاد نمایند. کار با نرم افزار مارولوس دیزاینر برای کاربران بسیار ساده است به طوری که تنها با چند کلیک و حرکت دادن موس می توانند الگوهای طراحی شده ی خود را روی پارچه پیاده سازی نمایند و به صورت مجازی آن‌ها را بدوزند و نهایتاً نتیجه ی لباس طراحی شده ی خود را بر تن مدل مشاهده نمایند.

طراحی لباس با استفاده از نرم افزار مارولوس این امکان را به طراحان می دهد تا با انواع پارچه با بافت و ضخامت مختلف آشنا شده و مواردی چون برش پارچه، سفتی و ضخامت پارچه و موارد بسیار دیگری از حالت های متنوع پارچه را شبیه سازی کنند. طراحان می توانند با استفاده از نرم افزار مارولوس تصویر نهایی لباس طراحی شده ی خود را بر تن مدل مشاهده نمایند. با استفاده از نرم افزار طراحی لباس مارولوس می توان انواع کلاه، شلوار و شلوارک، لباس های فرم مانند لباس های نظامی و… را الگوسازی و طراحی نمود. همچنین الگوسازی مواردی چون دامن های گشاد و چین دار، دامن های فانتزی، انواع آستین ها، انواع لباس های راحتی، کت و شلوارهای مردانه، انواع کاپشن های مردانه و زنانه و بچگانه و… در این نرم افزار امکان پذیر است.

 

طراحی لباس با نرم افزار مارولوس

آموزش طراحی لباس با نرم افزار مارولوس دیزاینر

در دوره های آموزشی طراحی لباس با نرم افزار مارولوس دیزاینر، علاقه مندان به طراحی لباس با اصول Marvelous Designer آشنا می شوند. در دوره خانه صنعت و معدن که در این سایت دانش و هنر میخوانید روند ایجاد لباس به طور کامل بررسی خواهد شد، و ابزارهای اساسی برنامه و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها آموزش داده خواهد شد. هنگامی که هنرجویان اصول چگونگی ایجاد الگو برای لباس های مختلف را درک کردند، می توانند به راحتی هر لباسی را که می خواهند را در Marvelous Designer ایجاد نمایند. در دوره دانش هنر هنرجویان چگونگی استفاده از لوازم جانبی و مواد را می آموزند و نهایتاً روش هایی را برای بهبود نتیجه نهایی لباس کشف می کنند. هنرجویان در پایان این دوره، به درک درستی از رابط و ابزار Marvelous Designer و مدل سازی دست خواهند یافت. این دوره ی آموزشی به طراحان لباس و مد کمک می کند تا در پایان دوره تمام اصول و قواعد طراحی لباس با نرم افزار مارولوس را فراگرفته و نهایتاً طرح های جذاب و زیبایی خلق نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان