دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / طراحی لباس با مداد

طراحی لباس با مداد

طراحی مد. طراحی لباس یکی از پر مخاطب ترین شاخه های هنر است که امروزه به آن اهمیت زیادی داده می شود. مهم ترین و کمک کننده ترین گام در طراحی لباس داشتن ایده و خلاقیت های منحصر به فرد در طراحی لباس است. با وجود روی کار آمدن انواع و اقسام نرم افزارهای تخصصی ویژه طراحی لباس، بسیاری از طراحان لباس، استفاده از ابزار ساده و ابتدایی مانند مداد را ترجیح می دهند. بسیاری از طراحان مد هنوز هم صدها الگو را به صورت دستی و با کاغذ و قلم پیاده سازی می کنند. با استفاده از مداد به راحتی می توانید کلیه جزئیات و حتی ریزه کاری های روی لباس و چهره الگو را بکشید و به نمایش بگذارید. در این مقاله به طور کامل با متدهای آموزش طراحی لباس با مداد و مداد رنگی آشنا می شویم.

آموزش طراحی لباس با مداد رنگی

در دنیای صنعت طراحی مد و لباس، مهم ترین گام تسلط کافی و نسبی برای استفاده کردن از ابزارهای مختلف طراحی است. به علاوه یک طراح لباس زمانی به موفقیت نهایی و تقریباً نسبی می رسد که می تواند ایده های خود را به صورت کاملاً اصولی روی کاغذ پیاده کند. به همین جهت تهیه ابزار لازم برای یادگیری آموزش طراحی لباس با مداد رنگی، خرید مدادهای نرم و سبک و با کیفیت است. برای یادگیری حرفه ای دوره های مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس با ابزار مختلف از جمله طراحی با مداد رنگی می توانید در دوره آموزشی جامع آموزشگاه دانش هنر شرکت کرده و کلیه مراحل را به صورت کاملاً اصولی و علمی و عملی فرا بگیرید.

مراحل طراحی لباس با مداد

برای شروع طراحی لباس با مداد لازم است که وسایل و تجهیزات مهمی را از قبل تهیه کنید. مهم ترین وسیله برای طراحی خرید مداد سربی سفت و خشک است. مداد H بهترین گزینه برای طراحی لباس با مداد است. این مداد بسیار کم رنگ و سبک است و در صورت لزوم می توانید آن را از روی کاغذ پاک کنید. علاوه بر این، به دلیل سبک بودن باعث سوراخ شدن و فرو رفتن و باقی ماندن هیچ ردی روی کاغذ نمی شود. مرحله دوم توجه به ژست های مختلف الگو است. این موضوع در طراحی لباس عروس با مداد اهمیت بیشتری پیدا می کند. باید ژست های مختلف و برای مدل ها با اندام و سنین مختلف را متصور شده و روی کاغذ پیاده کنید. با این کار به صورت کاملاً اصولی می توانید به طراحی جزئیات کامل لباس و حتی چهره مدل بپردازید. تصور کردن ژست و طراحی آن ها در مراحل اول ممکن است دشوار باشد. لازمه پیشرفت در این مرحله تمرین و تکرار است. نکته مهم بعدی در طراحی، شروع روند طراحی از لگن است. در زیر وسط خط تعادل، جایی که لگن روی بدن قرار می گیرد را به صورت یک مربع با اضلاع مساوی تقسیم کنید. سپس بر اساس ژست مورد نظر جای قرار گیری لگن را به سمت چپ یا راست متمایل کنید. سپس به سراغ طراحی شانه و لگن، ساق پا، گردن و … بروید.

 

طراحی لباس با مداد سیاه یا رنگی؟

برای طراحی سایر طرح ها استفاده از مداد سیاه کافی است؛ اما برای طراحی لباس و برای پرداختن به کلیه جزئیات طراحی استفاده از مداد رنگی ضروری است. طراحان لباس مطرح در دنیا نیز طراحی لباس با مداد رنگی را به نوعی خلاقانه ترین و جذاب ترین روش طراحی می دانند که به تصویر سازی دقیق تر و بهتر کمک می کند. به دلیل این که جزئیات طراحی لباس کودکانه، بچگانه، لباس مجلسی و … با یک دیگر تفاوت دارد، استفاده از مداد رنگی به طراحی واقعی و طبیعی تر کمک ویژه ای می کند. همچنین کمک می کند که در صورت لزوم سایه روشن های لازم هنگام بازتاب نور را به بهترین نحو به نمایش بگذارید. این کار در انتخاب نوع پارچه و جنسیت سازی نیز اهمیت زیادی دارد.

وسایل لازم برای طراحی لباس با مداد

برای شروع فعالیت طراحی لباس برای مداد نیاز به وسایل زیادی نیست. مهم ترین وسایل برای طراحی، مدادهای نوک سفت رنگی و سیاه، پاک کن با کیفیت، کاغذ ضخیم رنگی و سفید، ماژیک های رنگی، جوهر و رنگ است. مدادهای H بهترین نوع مداد برای طراحی است که هم نرم و سبک بوده و هم پاک کردن آن آسان است. با یادگیری و شرکت در دوره های آموزشی جامع طراحی لباس در آموزشگاه دانش هنر می توانید با همین ابزار کم هم طرح های خلاقانه و منحصر به فرد از جمله طراحی لباس مجلسی با مداد سیاه را ارائه کنید.

بهترین مارک مداد رنگی برای طراحی لباس

با وجود افزایش استقبال طراحان لباس برای شروع طراحی لباس با مداد رنگی، تولید انواع برندهای مداد رنگی نیز افزایش یافته است. در این بین برخی از مارک ها کیفیت بسیار بالاتری دارند که اسامی آن ها به شرح زیر است:

  • برند اوزارک: این برند آمریکایی با کیفیت ترین مدادهای رنگی و سیاه را تولید کرده که برای آموزش طراحی لباس بسیار مناسب است.
  • برند پالومینو (آمریکایی)
  • برند تامبو (ژاپنی)
  • برند استدلر: این برند آلمانی بزرگ ترین برند در زمینه تولید انواع مدادهای رنگی و سیاه با کیفیت بالا است.
  • برند فابر کاستل: این برند مشهور آلمانی نیز از بهترین تولید کنندگان قدیمی مداد است.
  • برند ادمیرال (ایرانی)
  • برند لیرا
  • مداد رنگی فکتیس

جنسیت سازی در طراحی لباس با مداد

منظور از جنسیت سازی توجه و دقت به استفاده صحیح از ابزار مختلف از جمله آب و مداد رنگ است. به گونه ای که با انتخاب رنگ مناسب بتوانید جنس پارچه را به خوبی نمایش داده تا قابل تشخیص باشد. جنسیت شناسی و جنسیت سازی نیز یکی از مراحل مهم در آموزش طراحی لباس با مداد است که به طور کامل در آموزشگاه هنر دانش و بدون نیاز به گذراندن پیش نیاز آموزش داده می شود. در این دوره برای جنسیت شناسی یاد می گیرید که چگونه جنس پارچه، بازتاب های نور روی قسمت های مختلف پارچه را به تصویر بکشید. با یادگیری مهارت جنسیت سازی حتی می توانید به آسانی چین و چروک های مختلفی که روی پارچه و نوع تغییر ژست ایجاد می شود را رسم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان