دانش هنر / آموزش های طراحی‌لباس / طراحی دست و پای مانکن

طراحی دست و پای مانکن

آموزش طراحی دست و پا مانکن

در طراحی انواع فیگور های مانکن، طراحی دست و پای مانکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توانید به راحتی طرح های انتزاعی خود را روی این مانکن ها نشان دهید. دست و پای مانکن ها در مدل‌های مختلف گاهی مشخص و گاهی پوشیده می‌شوند اما برای در نظر گرفتن حالت کلی لباس و نمای دقیق، لازم است ابتدا طراحی آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید و بعد با توجه به فرم لباس و نحوه قرارگیری آن، لباس را روی بدن مدل ترسیم کنید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم چگونه دست و پای مانکن ا به بهترین شکل بکشید و مراحل آن را گام‌به‌گام مرور می‌کنیم.

آموزش طراحی دست و پای مانکن

با پشت سر گذاشتن آموزش‌هایی که مربوط به طراحی دست و پای مانکن هستند، می‌توانید به راحتی این بخش از مدل خود را طراحی کنید. البته دقت داشته باشید تا این طراحی‌ها را با دقت و گام‌به‌گام انجام دهید. اندازه ها باید دقیق در نظر گرفته شوند تا نتیجه به زیبایی دیده شود. یکی از راه هایی که برای کشیدن بهتر این مدل‌ها به شما کمک می‌کند، شرکت در کلاس های طراحی لباس تخصصی می باشد. در این کلاس ها تمامی نکاتی که برای طراحی نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود. از فیگور های مختلف گرفته تا طراحی لباس‌های مختلف را می‌آموزید و به راحتی می‌توانید لباس‌هایی که در ذهن دارید را روی کاغذ و پارچه پیاده‌سازی کنید.

مراحل طراحی دست و پای مانکن

در این بخش قصد داریم تک‌تک مراحل طراحی دست و پای مانکن را آموزش دهیم. تمامی نکات آموزش داده می شوند. هر سوالی که در مورد طراحی مانکن برایتان پیش می آید را در بخش نظرات بپرسید تا در کمتر از 24 ساعت پاسخ دهیم.

طراحی فرم دست و پا مانکن

طراحی دست مانکن

برای این کار ابتدا باید اندازه دست ها را در نظر بگیرید. اندازه دست ها سه چهارم طول سر در نظر گرفته می‌شوند. اندازه طول سر می‌تواند 6، 4.5 و یا 3 سانتی‌متری باشد. زمانی که اندازه قبلی که طول دست بود مشخص شد، عرض دست را نصف آن در نظر بگیرید. سپس مستطیلی با این ابعاد در محدوده مورد نظر رسم کنید. سپس هم از عرض و هم از طول، خطوطی را از وسط مستطیل بکشید. خط وسط به دست آمده از طول را به 5 قسمت تقسیم می‌کنیم زیرا 5 انگشت داریم.

در مرحله بعد خط پایینی عرض مستطیل را از سمت چپ و راست در بخش های یک پنجم تقسیم کنی. بعد از خط وسط مستطیل، در بخش های گوشه، خطوطی هلالی به سمت بالا می کشید. این خطوط حلالی باید به نقطه وسطی رسم شده در خط عرضی بالای مستطیل برسند. سپس خطوط هلالی بخش پایینی مستطیل را نیز رسم کنید. قدم بعدی این است که پنج نقطه مشخص شده را تا قیمت بالایی ادامه دهید. برای دقیق تر شدن می‌توانید در این بخش از خط کش کمک بگیرید. حالا شروع کنید و انگشت ها را در اندازه مشخص شده بکشید. ابتدا انگشت کوچک و بعد انگشت انگشتر، انگشت وسط، انگشت اشاره و بعد انگشت شست را بکشید.

طراحی پا

برای طراحی پا نیز باید اندازه ها را به دقت در بیاورید. طول پا یک دوم طول سر است؛ یعنی اگر به طور مثال طول سر 6 سانتی متر باشد، طول پا 3 سانتی متر می باشد. مچ پا به اندازه یک چهارم عرض سر و پنجه پا یک دوم عرض سر در نظر می گیریم. بعد از درآوردن اندازه ها، طول پا را روی کاغذ به سه بخش و پنجه پا را تقسیم بر 5 بخش می‌کنیم. بعد نوبت به رسم انگشتان پا می باشد. باید نقاطی یک پنجم را تا یک سوم طول پا ادامه دهید. سپس یک هلال کمرنگ ایجاد کنید تا اندازه انگشتان بزرگ به کوچک مشخص شود و بعد از انگشت بزرگ پا شروع به رسم کنید. سپس فرم کلی پا را بکشید. می‌توانید برای ظریف تر شدن، خطی که به انگشت کوچک منتهی می‌شود را در بخش بالایی یک سوم طول پا کمی فرو ببرید و در بخش رو به رو بیرون رفتگی ایجاد کنید.

جمع بندی

طراحی دست و پای مانکن اهمیت زیادی دارد و باید در رسم آن ها دقت کنید. برای این کار کافیست مراحل گفته شده را گام‌به‌گام روی کاغذ رسم کنید. اگر می خواهید مانکنتان درشت تر باشد، باید اندازه عرض و طول سر را بزرگ تر بگیرید و بعد بخش های دیگر را رسم نمایید. مجموعه دانش هنر با در نظر گرفتن به روز ترین متد های طراحی لباس، دوره ای را برگزار می‌کند. این دوره ها شامل سرفصل های اصلی طراحی لباس می‌شوند که به صورت عملی هستند. بعد از پایان دوره ها نیز مدرکی به شما داده می‌شود و می‌توانید به راحتی در بازار کار حضور یابید. کلاس های طراحی لباس دانش هنر نیاز به پیش نیاز ندارند و از مبتدی تا پیشرفته می‌توانید در آن شرکت کنید. این کلاس ها به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شوند و با بهترین اساتید تجربه ای بی نظیر خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا