دانش هنر / دسته‌بندی نشده / سبک ایمو در طراحی لباس

سبک ایمو در طراحی لباس

استایل ایمو

استایل ایمو و سبک ایمو در طراحی لباس از جمله استایل های محبوبی هست که خیلی ها عاشقش هستند. در دنیای مد و طراحی اصطلاحات و عبارات منحصر به فرد و ویژه‌ای وجود دارد. هر طراح لباس برای شروع فعالیت در عرضه طراحی لباس، لازم است که با استایل های مختلف آشنا شود. شناخت استایل های مختلف به طراحان لباس در دوره های مقدماتی کمک می‌کند که بتوانند استایل مورد نظر خود را برای ادامه فعالیت انتخاب کنند. یکی از انواع استایل هایی که امروزه بین طراحان مد به دلیل استقبال زیاد مردم طرفداران زیادی داشته، استیل ایمو است. این استایل اصطلاحاً با نام استایل امو نیز شناخته می‌شود. در این مقاله به طور کامل با سبک ایمو در طراحی لباس آشنا می‌شویم.

تاریخچه سبک ایمو

ایمو در اصل یک سبک موسیقی است که از Hardcore Punk بر گرفته می‌شود. این سبک در سال 1980 میلادی و زمانی که سبکی از موسیقی با نام هارد کورد که یک نوع موسیقی احساسی است، شکل گرفت. این نوع موسیقی با پیشینه‌ای از سبک موسیقی پانک و راک آغاز شد. سبک ایمو همانند سبک سابق و اصلی موسیقی پانک و راک نشان دهنده نوعی از اعتراضات اجتماعی افراد در جوامع مختلف است. به همین دلیل استایل ایمو در بین جوانان سریعاً محبوب شد. از طرفی در برخی موارد نیز این سبک اشاره به شعرهای عرفانی و رمانتیک که بیشتر به مضامین شکست عشقی اشاره دارد، استفاده می‌شد.

 در این دوره سبک ایمو در بین انواع سبک های طراحی لباس تا حد قابل توجهی در بین جوانان باب شد. به گونه‌ای که امروزه حتی بین جوانان ایرانی که بیشتر اهل عرفان هستند، طرفداران زیادی دارد و در جوامع مختلف این نوع پوشش دیده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت استایل ایمو بر گرفته از اصطلاح emotion برگرفته شده و اولین بار توسط یک روزنامه نگار و برای معرفی افراد مشهور در این سبک موسیقی استفاده شد. این سبک به دلیل تفاوت و جلب توجهی که ایجاد می‌کرد، کم‌کم به عنوان یک سبک لباس و حتی سبک زندگی و تفکر شناخته شد.

استایل ایمو چیست؟

سبک امو در طراحی لباس

سبک ایمو را در طراحی لباس به گونه‌ای در بین جوانان رسوخ کرده به گونه‌ای که به یک سبک زندگی و حتی سبک تفکر منحصر به فرد تبدیل شده است. این نوع استایل تا حدی بین جوامع غربی و شرقی شناخته شد و طرفدار پیدا کرد، به گونه‌ای که افراد طرفدار این استایل بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی سبک ایمو جزئی از رفتار روزمره و رفتار قالب آن‌ها شد. این افراد به نوعی خجالتی و انزوا طلب بودند. سبک ایمو در طراحی لباس نیز شامل لباس‌هایی تک رنگ، شلوارهای جین و تنگ برای پسران و لگ های تنگ و چسبان برای دختران است. علاوه بر این، رنگ‌هایی که در استایل ایمو نیز استفاده می‌شود، رنگ‌هایی منحصر به فرد است به گونه‌ای که بتواند احساسات آن‌ها را نشان دهد. برای مثال در استایل ایمو رنگ‌های مشکی و خاکستری تیره و بنفش تیره نشان دهنده احساسات غمگین فرد و رنگ‌های قرمز و صورتی نشان دهنده احساسات پاک جوانان است.

خصوصیات استایل ایمو

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، استایل ایمو به دلیل منحصر به فرد بودن و خصوصیات عجیبی که دارد، بین جوانان و نوجوانان باب شده است. به گونه‌ای که جوانان این سبک را نوعی از احساسی ترین نوع موسیقی و نوع استایل می‌شوند. به همین دلیل این افراد برای نوع پوشش خود هم از خصوصیات منحصر به فردی پیروی می‌کنند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سبک است، حس را مقدس می‌دانند و در بسیاری از موارد احساس سوگوارانه و غمگینی دارند. مهم‌ترین خصوصیات استایل ایمو استفاده از رنگ‌های تیره ازجمله رنگ‌های بنفش تیره، مشکی، خاکستری تیره، قرمز و صورتی است. لباس‌های این سبک نیز شلوارهای جین تنگ و چسبان برای پسران، لگ ها و شلوارهای تنگ و چسبان مشکی رنگ یا جوراب شلواری های چسبان و تنگ و به ویژه فاق کوتاه است. همچنین برای ست کردن لباس‌های مختلف با شلوار نیز، طرفداران سبک ایمو در طراحی لباس، سوئیشرت های سیاه کلاه دار و زیپ دار، کفش‌های آل استار، کمر بندهای شلوغ و پر نگین و پر زرق و برق است. منظور از کفش‌های آل استار کفش‌هایی که معمولاً رنگ آن‌ها سیاه و بند کفش‌ها رنگ‌های روشن است.

 یکی از خصوصیات ویژه سبک ایمو در طراحی لباس پوشیدن تی شرت های طرح دار است که معمولاً موضوعاتی با مضامین غمگین و احساساتی مانند قلب های بزرگ قرمز شکسته روی آن‌ها طراحی و چاپ شده است. در بسیاری از موارد نیز روی تی شرت ها طرح شخصیت های کارتونی نیز قرار می‌گیرد. برای تکمیل تیپ و استایل ایمو نیز از یک کوله پشتی با بندهای بلند و نسبتاً آویزان نیز استفاده می‌شود. کفش‌های مناسب برای دختران نیز کفش‌هایی پاشنه بلند و با طرح و نقش هایی ویژه و متفاوت و رنگ رنگی است. انگار که به یک شخصیت فضایی و غیر معمول تبدیل شده باشید.

اکسسوری های سبک emo

علاوه بر سبک خاص لباس‌های استایل ایمو، اکسسوری های سبک emo نیز با سایر سبک های طراحی لباس متفاوت است. به گونه‌ای که حتی در تهیه استوری برد برای این سبک نیز نوع اکسسوری های منحصر به فرد آن به خوبی قابل تشخیص و تمایز است. اکسسوری های این سبک رنگ‌های روشن و جنس آن‌ها از چرم و فلزی یا ترکیبی از این دو متریال است. روی دستبندهای چرمی فلزی گل‌های میخ دار نیز قرار گرفته که نشانه ویژه‌ای سبک شناخته می‌شود. گردنبندها و گوشواره های سبک ایمو نیز میخی و تقریباً بزرگ و رنگ آن‌ها فانتزی و روشن است. یکی از اکسسوری های دیگر این سبک استفاده از تل‌های شل و با رنگ‌هایی متضاد با رنگ موها است.

آرایش سبک ایمو

در استایل ایمو تفاوتی بین آرایش صورت بین پسران و دختران وجود ندارد. به گونه‌ای که پسران و دختران صورت آن‌ها بور و رنگ پریده و دور چشمان آن‌ها سیاه است. همچنین برای ایجاد تمایز بیشتر پسران و دختران از لنزهای رنگی و ترجیحاً با رنگ‌های جیغ استفاده می‌کنند. همه دختران طرفدار این سبک نیز ناخن های بلند همراه با لاک مشکی یک دست دارند. افراد طرفدار این سبک معمولاً موهای صاف و اتو کشیده‌ای دارند که به آن مدل‌های جذاب و کاملاً متفاوتی هم می‌دهند. علاوه بر این، بسیاری از افراد برای تکمیل استایل ایمو رنگ موهای خود را هم تغییر داده و رنگ موی آن‌ها مشکی پر کلاغی و ترکیبی با بنفش و صورتی است. یکی از تفاوت های اصلی که این سبک با سایر سبک های آرایش دارد، این است که افراد معمولاً یک طرف از موهای خود و ترجیحاً موها را روی چشم راست خود می‌ریزند. پشت موها نیز کوتاه تر از موهای جلوی سر است و پشت موها به سمت بالا داده می‌شود.

 در بسیاری از موارد افرادی که تعصب زیادی روی سبک ایمو در طراحی لباس دارند، از مژه های مصنوعی یا مژه های اکستشن بلند و پر پشت استفاده می‌کنند. به گونه‌ای که می‌توان گفت آرایش سبک ایمو تا حد قابل توجهی باعث تمایز بیشتر این سبک با سایر سبک ها دارد. یکی از ویژگی‌های دیگر آرایش صورت استایل ایمو این است که کرم پودرهای یخی و بی رنگ و رو استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا چشمان و آرایش سیاه دور چشمان آن‌ها جلوه بیشتری داشته باشد. تنها تمایزی که در آرایش موی دختران و پسران این سبک دارد، این است که دختران موهای خود را به صورت چتری و لایه لایه کرده و سپس رگه های رنگ رنگی مختلف به آن اضافه می‌کنند.

جمع بندی

یکی از استایل هایی که امروزه در جوامع مختلف به ویژه در بین جوانان باب شده، استایل ایمو است. در این مقاله به طور کامل با این سبک و اهمیت شناخت سبک ایمو در طراحی لباس آشنا شدیم. این سبک همانند سایر سبک های مختلف در طراحی لباس دارای آیتم های مختلف، اکسسوری ها و مدل مو و آرایش منحصر به فردی است. رنگ‌های قالب در این سبک معمولاً رنگ‌هایی متمایز با یک دیگر است که نشان دهنده تفاوت قابل ملاحظه این سبک با سایر سبک ها در طراحی لباس است. برای شناخت بیشتر این سبک و طراحی لباس‌هایی متناسب با آن، می‌توانید در دوره جامع آموزش طراحی لباس آموزشگاه دانش هنر ثبت نام نمایید. در این دوره آموزشی به طور کامل از مقدماتی تا پیشرفته به کلیه متدهای طراحی و رنگ شناسی و آموزش کار با نرم افزارهای طراحی لباس پرداخته می‌شود. این دوره جهت رفاه حال هنرجویان با شرایط زندگی مختلف کلاس ها را به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌کند. هر دو دوره در یک سطح کیفی و با بهره گیری از برترین اساتید مجرب در این رشته برگزار می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان