سبک آرایش عروس

انواع میکاپ عروس

انتخاب سبک آرایش عروس برای هر فردی به سلیقه وی بر می‌گردد و معمولاً همه نوع آرایش برای همه افراد مناسب به نظر نمی‌آید. برای اینکه سبک آرایش عروسی که انتخاب می‌کنید به صورت و چهره شما بیاید، باید در انتخاب این سبک به نکاتی مثل سن، حالت چهره، رنگ چشم‌ها و… توجه داشته باشید؛ اما یکی دیگر از عواملی که در انتخاب شما برای میکاپ روز عروسی دخالت دارد، سبک و سلیقه میکاپ آرتیست شما است که با توجه به اینکه در چه زمینه‌ای تخصص دارد، ممکن از آرایشی که برای شما انتخاب می‌شود با سلیقه شخصیتان متفاوت باشد. پس در انتخاب میکاپ آرتیست نیز دقت لازم را داشته باشید.

 

انواع میکاپ عروس

انواع سبک آرایش عروس

آرایش عروس در سبک‌های مختلفی مثل سبک آرایش عروس کلاسیک‎، سبک اروپایی یا آرایش لایت و ملایم‎، سبک شرقی، سبک عربی‎، سبک‌هالیوودی و … انجام می‌شود که در ادامه مقاله با هرکدام از این سبک‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

سبک آرایش عروس کلاسیک

سبک آرایش عروس کلاسیک سبکی ساده است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و همیشه زیبایی خاصی دارد. این نوع آرایش از اصول خاصی پیروی می‌کند. در آرایش به سبک کلاسیک هیچ نوع دیزاینی نمی‌بینیم و در زیرسازی با اصول خاصی از رژ‌لب، سایه، رژ‌گونه و … استفاده می‌شود. وقتی صحبت از سبک کلاسیک برای آرایش می‌شود باید به این نکته توجه داشته باشیم که آرایش چشم خلاف آرایش لب‌ها انجام می‌شود به این صورت که اگر آرایش پشم غلیظ باشد، در آرایش لب‌ها از رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود و بالعکس. شاید فکر کنید آرایش کلاسیک دیگر کاربردی ندارد، اما امروز با توجه به پیشرفت صنعت زیبایی و مد این نوع آرایش برای بسیاری از دختران و بانوان جوان جذاب است و انتخاب خیلی از آن‌هاست.

میکاپ عروس اروپایی

به آرایش سبک آرایش عروس اروپایی آرایش لایت یا ملایم نیز گفته می‌شود. سبک اروپایی باعث می‌شود که چهره شما مصنوعی نشود و با یک آرایش ملایم چهره شما جذاب و طبیعی باشد. در این سبک برای موها نیز یک آرایش ساده در نظر می‌گیرند تا با آرایش چهره همخوانی داشته باشد. در این سبک میکاپ عروس ابتدا با کرم لکه‌ها را به خوبی می‌پوشانند و سپس با یک رژ‌گونه مناسب که با رژلب همخوانی دارد، به چهره زیبایی می‌بخشند و در آرایش چشم با یک خط چشم نازک و ریمل چشم‌ها را حالت طبیعی میکاپ می‌کنند. استفاده از هر نوع آرایش غلیظی در این سبک باعث می‌شود که زیبایی کار از بین برود و به این نوع آرایش دیگر سبک اروپایی تعلق نمی‌گیرد.

سبک آرایش عروس شرقی

در سبک آرایش عروس شرقی استفاده از رنگ‌ها محدودیتی ندارد و معمولاً از هر رنگی که هارمونی داشته باشد استفاده می‌شود. به همین دلیل انتخاب هر نوع رنگ رژ‌لب و رژ‌گونه در این آرایش به سلیقه هر شخص بستگی دارد و مثل سبک‌های دیگر لازم نیست که به انتخاب هر رنگ دقت کرد. در این نوع سبک از آرایش عروس از رنگ‌های زنده مثل قرمز، بنفش، زرشکی و … استفاده کرد.

سبک آرایش عروس عربی

همه ما می‌دانیم که در آرایش عروس به سبک عربی به آرایش لب و بیشتر آرایش پشم تأکید می‌شود و این موارد است که باعث به وجود آمدن این سبک شده است. هنگام آرایش به سبک عربی برای چشم‌ها از آرایش غلیظ استفاده می‌شود و چشم‌ها در این آرایش بیش از حد معمول سیاه و تیره می‌شود. این آرایش برای افرادی که چشمان دشت‌تری دارند، مناسب‌تر است.

سبک میکاپ عروس هالیوودی

در سبک آرایش عروس هالیوودی برای آرایش به چهره‌سازی توجه می‌شود به این معنا که حالت چهره را با آرایش به حالت طبیعی در می‌آورند. در این سبک برای اینکه چهره بی روح نشود از کرم پودرهای تیره و روشن استفاده می‌شود و با استفاده از کرم پودر تیره حاشیه‌های صورت را میکاپ می‌کنند و حالت چهره دوباره مثل اول می‌شود و زوایای صورت مشخص می‌شود. در ادامه مانند سبک کلاسیک میکاپ عروس از آرایش کمی غلیظ برای چشم‌ها و آرایش لایت و کم رنگ یا درخشان برای لب‌ها استفاده می‌شود. برای این آرایش از استفاده زیاد از کرم پودر بپرهیزید تا چهره شما طبیعی به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: کلاس آرایشگری کجا برم؟

 جدیدترین مدل آرایش عروس

تفاوت سبک‌های آرایش عروس

با توجه به سبک‌های مختلف آرایش عروس که با آن‌ها آشنا شدیم، این سبک‌ها تفاوت‌هایی دارند که کاملاً واضح است. برای مثال در بیشتر آرایش‌ها از آرایش غلیظ چشم و آرایش لایت برای لب‌ها استفاده می‌شود اما در هرکدام زیرسازی و نیز انتخاب رنگ‌ها متفاوت است. یکی از تفاوت‌های آرایش‌های هالیوودی و شرقی و عربی استفاده از رنگ رژ‌لب و رژ‌گونه است که در سبک شرقی انتخاب این رنگ آزاد است اما برای آرایش عربی بهتر است رنگی که انتخاب می‌شود خیلی پررنگ نباشد و همچنین در آرایش‌هالیوودی رنگ انتخابی باید روشن و درخشان باشد تا حالت طبیعی صورت را از بین نبرد. به‌هرحال این تفاوت‌ها در آرایش ممکن است به وضوح دیده نشود اما با رعایت اصول هر سبک آرایش عروس زیباتر می‌شود و عروس از آرایش خود راضی تر خواهد بود.

انواع مدل‌های آرایش عروس

آرایش عروس علاوه بر سبک‌های مختلف در انواع مختلفی مثل مدل فرانسوی، مدل شاین یا خلیجی، مدل لبنانی‎، مدل ژاپنی‎، مدل مصری، مدل هندی و. انجام می‌شود که در ادامه با این نوع از آرایش‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

  • مدل فرانسوی: آرایش عروس به فرانسوی یک آرایش ساده است که با استفاده از کرم پوشاننده و هایلایتر چهره را طبیعی جلوه می‌دهد؛ اما یکی از ویژگی‌های این سبک آرایش عروس در این طرح حالت لب‌ها و چشم است که از ریمل به مقدار کم استفاده می‌شود و نیز برای زیبایی و سبک کلاسیک این مدل از آرایش در آخر از رژ‌لب قرمز استفاده می‌شود.
  •  مدل شاین یا خلیجی: همان طور که از اسم این نوعت از آیش پیداست، در این آرایش از سایه و رژلب و گونه شاین دار یا براق استفاده می‌شود؛ اما آرایش چشم‌ها شبیه به سبک عربی است و از خط چشم‌های بلند و سایه‌های تیره یا معمولاً مشکی استفاده می‌شود.
  •  مدل آرایش عروس لبنانی: آرایش مدل لبنانی به شدت شبیه به مدل خلیجی است با این تفاوت که در این نوع از شاین و لوازم براق کمتر استفاده می‌شود. در میکاپ لبنانی تمرکز آرایش بیشتر بر روی چشم‌های مدل است.
  •  مدل ژاپنی: ژاپنی‌ها آرایش چشم بسیار ساده دارند و از هایلایتر و رژلب براق استفاده می‌کنند. استفاده از رنگ‌های روشن و دراماتیک مثل رنگ صورتی روشن از دیگر ویژگی میکاپ ژاپنی است.
  •  مدل مصری: مدل مصری در واقع سبک آرایش عروس خاصی به حساب نمی‌آید و فقط استفاده از مدل خاصی از خط چشم است که این مدل را به وجود آورده است. خط چشم در این آرایش شبیه الهه‌های مصری و یونانی است که بسیاری به همین دلیل این نوع از آرایش را می‌پسندند.
  • مدل آرایش عروس هندی: آرایش هندی یک نوع آرایش غلیظ است که در آن از خط چشم‌های بلند، سایه و رژلب‌های پررنگ استفاده می‌شود. خط چشم در این نوع آرایش معمولاً کشیده است و از سایه‌های متنوعی استفاده می‌شود. استفاده از رنگ‌های گرم در میکاپ هندی کاربرد بسیاری دارد.

آموزشگاه گریم و میکاپ

مجموعه صنعت و معدن اقدام به برگزاری کلاس آرایشگری غرب تهران به صورت آکادمیک در فضای کاملاً آموزشی و به دور از فضاهای آرایشگاهی کرده است. مدرسین این دوره‌ها دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و مباحث گریم و میکاپ و انواع سبک آرایش عروس را با به روز ترین متدهای به هنرجویان آموزش می‌دهند. هنرجویان بعد از اتمام این دوره جامع مدارک بین‌المللی و معتبر دریافت می‌کنند و می‌توانند به بازار کار حرفه‌ای این رشته وارد شوند و کسب درآمد کنند. جهت اطلاع از شرایط ثبت نام در بهترین دوره گریم و میکاپ با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا به لینک واتساپ پیام دهید و با کارشناسان دپارتمان گریم و میکاپ در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان