دانش هنر / آموزش های عکاسی / رزولوشن عکس در اینستاگرام

رزولوشن عکس در اینستاگرام

رزولوشن یکی از مفاهیم اصلی عکس است که برای هر نوع عکاسی باید آن را بدانید و تکنیک‌های مربوط به آن را رعایت کنید. در حقیقت رزولوشن میزان وضوح تصویر و پارامترهایی است که برای کیفیت عکس در نظر گرفته می شود. این امر در عکس‌های اینستاگرام نیز اهمیت زیادی دارد. اگر در فضای مجازی و به ویژه اینستاگرام فعالیت می کنید، حتماً می‌دانید رزولوشن عکس در اینستاگرام اهمیت دارد و می تواند بازدیدها را بالا ببرد.

به طور کلی تولید محتوای تصویری در این بستر بسیار مهم است زیرا اینستاگرام در اصل از ابتدا برای اشتراک گذاری عکس‌ها در سراسر جهان طراحی شده است. اینستاگرام در آپدیتی که در سال 2015 منتشر کرد، کیفیت تصاویر را از 640 پیکسل، به 1080 تغییر داد. همچنین در همین سال عکس‌هایی که فرمت‌هایی غیر از مربع داشتند را نیز پشتیبانی کرد. دانستن چهارچوب‌هایی که اینستاگرام برای ابعاد و اندازه‌های عکس در نظر می‌گیرد، می تواند به شما در طراحی عکس‌های بهتر برای پست و استوری کمک کند. در این مقاله به تمامی ابعاد این موضوع می‌پردازیم.

رزولوشن عکس در اینستاگرام چیست؟

همان طور که گفته شد، رزولوشن در عکاسی از اهمیت بالایی برخوردار است و برای اینکه بتوانید از عکس بیشترین بازخورد را بگیرید و در بحث دیجیتال مارکتینگ و جذب مخاطب در اینستاگرام موفق باشید، باید این مطلب را مد نظر قرار دهید. برای اینکه بدانید چه رزولوشنی برای عکس مد نظر است، باید ببینید چه ابعادی را برای عکس مد نظر دارید.

اینستاگرام به مرور زمان از ابعاد و اشکال مختلف عکس پشتیبانی کرد و امروزه می توانید انواع عکس با ابعاد مختلف را در آن بارگذاری کنید. اندازه استاندارد برای عکس‌ها باعث می شود در استوری، پست و پروفایل بهترین کیفیت را به کار ببرید و همچنین باعث رشد شما در این محیط خواهد شد. درواقع رزولوشن عکس در اینستاگرام می تواند یکی از الگوریتم‌های استاندارد اینستاگرام محسوب شود. به طور کلی باید بدانید قدرت تفکیک یا رزولوشن چیست تا بتوانید در عکاسی و ادیت و برگزاری عکس از آن استفاده کنید.

بهترین رزولوشن عکس برای اینستاگرام

همان طور که گفته شد، در اینستاگرام می توانید عکس‌هایی با ابعاد مختلف آپلود کنید. با این حال اگر استانداردهای این فضا را رعایت نمایید، می توانید بازدید بیشتری داشته باشید و پیج خود را از این طریق ارتقا دهید. این استانداردها بر اساس رشد و توانایی‌های اینستاگرام تعیین می‌شوند و می‌توانند در روندی که برای تولید محتوا پیش می‌گیرید، مؤثر باشند. به طور مثال برای عکسی با عرض 566 در 1350، رزولوشن 1080 پیکسل بهترین گزینه است؛ یعنی زمانی که شما می‌خواهید عکسی را در فضای این اپلیکیشن محبوب آپلود کنید و به اشتراک بگذارید، می توانید از طریق سیستم اندروید و یا آیواس وضوح تصویر را تا 1080 قرار دهید.

آموزش تغییر رزولوشن عکس‌های اینستاگرام

خوب است بدانید که عکس‌هایی که 320 در 320 و یا 1080 در 1080 پیکسل هستند، با رزولوشن استاندارد خودشان قابل انتشار می باشند. با این حال اگر عکس‌هایی که در اینستاگرام می گذارید همچنان کیفیت پایینی دارند، ممکن است لازم باشد اپ خود را آپدیت کنید. همچنین اپر اینستاگرام شما روی دسکتاپ باشد، کیفیت تصاویر تنها با کیفیت 360 دیده خواهند شد. از طرفی یکی دیگر از دلایل این است که موبایل یا دستگاهتان از رزولوشن‌های بالا و تصاویر باکیفیت پشتیبانی نمی‌کند و عکس‌ها را با کیفیت پایین‌تری نشان می دهد.

همچنین اگر تصویری که برای پست انتخاب می کنید، کیفیتی پایین تر از 329 پیکسل در عرض داشته باشد، خود اپلیکیشن اینستاگرام کیفیت آن را روی 320 تنظیم خواهد کرد. در مقابل حتی اگر تصویری که پست می کنید بیشتر از 1080 پیکسل باشد، اینستاگرام آن را به همین مقدار یعنی 1080 پیکسل کاهش می دهد زیرا قابلیت پشتیبانی از کیفیت بالاتر را ندارد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که کوچک کردن تصویر بهتر از بزرگ کردن آن است. رزولوشن عکس اینستاگرام می تواند به شما در ارتقا پیج کمک کند. همچنین رزولوشن برای چاپ عکس نیز به کار می رود و کارایی‌های مختلفی دارد.

رزولوشن عکس پروفایل اینستاگرام

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، عکس پروفایل تأثیر زیادی در جلب توجه افراد برای ارتقای پیج دارد. رزولوشن عکس اینستاگرام به ویژه برای پروفایل می تواند چالش برانگیز باشد زیرا اولین مواجهه هر فرد یا چهره جدید خودش است. عکس پروفایل باید واضح باشد و این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چنانچه می‌خواهید کیفیت آن به بهترین شکل باشد و جزئیات به خوبی دیده شوند، باید ابعاد مناسب و رزولوشن استاندارد را در نظر بگیرید. برای اینکه این عکس‌ها به بهترین شکل نمایش داده شوند، باید از کراپ شدن آن‌ها جلوگیری کنید. به همین منظور بهتر است عکس مورد نظر را در ابعاد مربع برگزاری کنید تا جزئیات آن نیز ثبت شوند. نسبت ابعاد تصویر پروفایل این اپلیکیشنش 1 در 1 است و سایز اصلی آن، 320 در 320 پیکسل می باشد.

رزولوشن پست اینستاگرام در فتوشاپ

عکس‌هایی که به عنوان پست در اینستاگرام آپلود می کنید هم اهمیت زیادی دارند. درواقع عکس‌ها اور ویوی یک پیج را مشخص می‌کنند و مخاطب می تواند توجه زیادی روی این موضوع داشته باشد. بهترین گزنه برای پست، عکس‌هایی هستند که در قالب مربع گرفته می‌شوند و 1080 در 1080 پیکسل می تواند گزینه ای مطلوب برای رزولوشن عکس در اینستاگرام باشد. درست است که پست‌ها می‌توانند در اینستاگرام به شکل افقی، عمودی و یا مربعی باشند، با این حال مربعی بهترین گزینه است. در این گزینه طول و عرض عکس‌ها باهم برابر هستند و نمای خوبی ایجاد می کنند.

رزولوشن عکس برای استوری اینستاگرام

استوری نیز یکی از بخش‌های بسیار مهم اینستاگرام است که از اهمیت زیادی برخوردار است و ویوی آن از ویوی پست‌ها نیز بیشتر است. این بخش سرگرم کننده و جذاب هم چهارچوب خودش را دارد. بخش استوری طوری طراحی شده است که عکس‌های عمودی در آن بهترین گزینه محسوب می شوند و استاندارد آن برای چنین ابعادی طراحی شده است. با این حال قابلیت پشتیبانی عکس‌های مربع و افقی را نیز دارد؛ اما این عکس‌ها فضای بی استفاده زیادی را به جا می گذارند. اگر می‌خواهید در استوری بهترین کیفیت را از عکس و یا فیلم داشته باشید، حالت عمودی را انتخاب کنید. نسبت ابعاد آن د اینستاگرام در بهترین حالت ممکن 9.16 است و رزولوشن مناسب آن برای عکاسی 1080 در 1920 است.

برنامه های تغییر رزولوشن عکس در اینستاگرام

برنامه های زیادی هستند که از طریق آن‌ها می توانید رزولوشن تصاویر را کم و زیاد کنید. همان طور که گفته شد، عکس‌هایی با کیفیت بسیار پایین نمی‌توانند در اینستاگرام برگزاری شوند و اگر کیفیت آن‌ها کم تر از 329 باشد، خود اپلیکیشن این کیفیت را به 320 ارتقا می دهد.

 اگر هم کیفیت بیشتر از 1080 باشد، کیفیت تصویر پایین می آید تا با توانایی‌های اینستاگرام همخوانی داشته باشد. شما از طریق برنامه های مختلف می توانید ابعاد و اندازه عکس‌ها و ویدیوها را کنترل کنید. برخی از معروف‌ترین آن‌ها این شات، پیکس آرت، فتوشاپ و غیره هستند. شما می توانید رزولوشن عکس اینستاگرام در فتوشاپ و یا اپ های دیگر را به دقت مورد بررسی قرار دهید و در این زمینه اطلاعات تجربی بهتری کسب کند.

جمع بندی

رزولوشن عکس یعنی وضوح آن و این مسئله در فضای مجازی اهمیت زیادی دارد. زمانی که می‌خواهید در این محیط پیشرفت کنید، باید استانداردهای آن را نیز رعایت کنید. رعایت این الگوریتم‌ها باعث می شود پیج زیباتر و حرفه ای تری داشته باشید و نظر مخاطبین را جلب کنید. این رزولوشن می تواند برای پست، استوری و یا عکس پروفایل متفاوت باشد. برای اینکه بتوانید در این فضا دیده شوید و پیشرفت کنید، بهتر است اندازه‌ها و ابعاد مورد نظر را که با رزولوشن نیز در ارتباط هستند را رعایت کنید. رزولوشن عکس در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد و به کارگیری اطلاعات جدید در این باره می تواند بسیار مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا