جنسیت سازی خز

طراحی لباس از دسته رشته هایی است که افراد بسیاری به آن علاقمند هستند. فعالیت در این زمینه می تواند بسیار لذت بخش باشد و اگر این هنر را حرفه ای ادامه دهید، می توانید به کسب درآمد خوبی هم برسید. یکی از شاخه های بسیار مهم که در طراحی لباس آموزش داده می شوئ، جنسیت سازی پارچه است. جنسیت سازی پارچه های مختلف یعنی طرح پارچه را در مرحله کشیدن لباس پیاده کنید. از این طریق می توانید طرح را تا حد ممکن به آنچه در ذهنتان است نزدیک کنید. جنسیت سازی خز یکی از مهم ترین نمونه های این کار می باشد. پارچه خز خاص است و پیاده کردن جنسیت سازی روی طراحی، به واقعی تر شدن و زیبایی آن کمک شایانی خواهد کرد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه می توانید جنسیت سازی پارچه خز را انجام دهید.

اموزش جنسیت سازی خز

زمانی که یاد بگیرید چگونه جنسیت سازی خز را انجام دهید، به راحتی می توانید انواع طرح های ذهنی خود را به بهترین شکل در معرض دید بگذارید و مشتری ها و خیاط نیز راحت تر انتخاب و دوخت و دوز می کنند. از مزایای دیگر یادگیری این هنر می توان به جذاب تر شدن طراحی ها نیز اشاره کرد. حتی می توانید بعد از یادگیری از بافت های مختلف نیز در طرحتان استفاده کنید و حتی طراحی پوست حیوانات دیگر برایتان بسیار راحت خواهد شد.

مراحل جنسیت سازی خز بسیار ساده هستند و به سرعت می توانید ها را در چند مرحله پیاده سازی کنید. با یادگیری آن می توانید انواع لباس ها را بکشید و از این طریق به صورت حرفه ای وارد دنیای مد شوید

جنسیت سازی خز با مداد رنگی

طراحی لباس با مدادرنگی بسیار پر طفدار است و به سادگی می توانید با یادگیری تکنیک های ساده و کاربردی، از این طریق طراحی لباستان را به بهترین شکل انجام دهید. برای این کار به وسایلی مانند کاغذ مخصوص طراحی، پاک کن؛ پاسیل های طراحی و مدادرنگی نیاز دارید. جنسیت سازی خز مراحلی دارد که در ادامه به صورت دقیق به آن ها اشاره می کنیم.

در مرحله اول باید خطوط بیرونی را ترسیم کنید. ابتدا تصویر کلی لباسی که در ذهن دارید را بکشید و آن را با مداد رسم کنید. بعد پارچه خزی که در نظر دارید را روی آن بکشید و به صورت تقریبی سعی کنید لباس را طبق طرح مورد نظرتان در بیاورید. در این مرحله مداد را آرام روی کاغذ بکشید تا بتوانید بعد آن را راحت پاک کنید و خطوط اضافه را از بین ببرید. هنگام طراحی به این نکته که لباس های خز از پارچه های عادی حجم بیشتری دارند دقت کنید و این فضا را در نظر بگیرید.

در قدم بعدی باید رنگ های پایه را به تصویر طراحی لباستان اضافه کنید. به کمک یک پاستل نرم باید رنگ مورد نظر خود را به صورت لکه روی تمام طرح پیاده کنید. لکه ها باید در یک جهت و نزدیک به هم باشند. در این مرحله رنگ اولیه را ایجاد می کنید و مرحله به مرحله حالت خز را روی پارچه لباس ایجاد می کنید.

سپس لکه ها را با انگشت به آرامی پخش کنید. باید انگشتتان را از بخش های بالای لباس به قسمت پایین بکشید و این کار را دایره وار انجام دهید. حواستان را جمع کنید تا به هیچ وجه لکه های رنگی را در جهت های مختلف دیگر نکشید. این کار را با حوصله و دقت انجام دهید و مراقب باشید تا از خطوط بیرون نزنید. از جهتی که خز به نوعی از پارچه های نرم محسوب می شود، بهتر است در محدوده مورد نظر رنگ آمیزی کنید. با این حال اگر کمی هم از خطوط بیرون آمدید، می توانید به کمک پاک کن اشتباهاتتان را از بین ببرید. بعداز این مرحله می توانید خطوطی که با مداد رسم کرده اید را پاک کرده و به مرحله بعد بروید.

بعد از لکه های رنگی، نوبت به شروع مراحل کشیدن خز می رسد. برای جنسیت سازی خز، لازم است که لایه هایی را ایجاد کنید تا پارچه خز تشکیل شود. پارچه خز نیز لایه های مختلفی دارد که برای کشیدن طرح آن، ابتدا رنگ تیره ای که کمی پر رنگ تر از رنگ پایه است را بر می دارید و لکه های رنگ جدید را روی طرح ایجاد شده مثل قبل ایجاد می کنید. بهتر است اندازه های خز به صورت پراکنده متفاوت باشد تا خز زیبا تر و رئال تر به چشم بیاید. از این طریق طرحتان واقعی تر به نظر خواهد رسید.

بعد از اینکه لایه اول را ایجاد کردید، نوبت به لایه دوم می رسد. برای کشیدن این مرحله اول باید لکه هایی که در طراحی لایه اولیه ایجاد کرده اید را پخش کنید و بعد ضمن اینکه آن ها را در جهت مورد نظر نگه می دارید، لایه بعدی را ایجاد کنید. رنگ لایه دوم باید از اولی پر رنگ تر و تیره تر باشد و می توانید از رنگ های مانند خاکستری تیره و حتی مشکی استفاده کنید. موهایی که در این بخش ایجاد می شوند، باید کوچک تر باشند و فاصله شان نیز کمی بیشتر باشد.

در این مرحله باید لکه های لایه قبلی را پخش کنید و بعد با استفاده از یک پاستل سفید نرم، موهای سفید را به طرحتان اضافه کنید تا طراحی لباس کامل شود. این کار اگر به دقت انجام شود، می تواند حالت سه بعدی نیز ایجاد کند و حس پارچه خز را بسیار بهتر منتقل نماید. حواستان باشد نباید زیاد از رنگ سفید استفاده کنید زیرا حالت واقعی و طبیعی طرح را از بین می برد و تصویر را سفید می کند.

در آخر نیز یک مدادرنگی که رنگش از طرح پایه تیره تر باشد و تیز نیز شده باشد را پیدا می کنید و خطوطی کوتاه را با اندازه های متفاوت می کشید تا از مرز هایی که ابتدا کشیده بودید پیش تر روید. همچنین می توانید از انواع اکسسوری های مربوط و منطبق با لباس مورد نظر مانند جواهرات، کمربند، کفش و غیره نیز در طراحی خود استفاده کنید تا کارتان بسیار زیبا تر و حرفه ای تر به نظر برسد.

نکات جنسیت سازی خز در طراحی لباس

برای جنسیت سازی خز کافیست مراحل گفته شده را به دقت انجام دهید و هریک را با صبر پشت سر بگذارید تا بتوانید طراحی لباس خز را به بهترین شکل به اتمام برسانید. یکی از نکاتی که باید به آن دقت نمایید، این است که خطوطی که از طریق آن ها طرحتان را رسم می کنید، باید بسیار کمرنگ باشند زیرا قرار است بعدا پاک شوند.

از طرفی مدادرنگی هایی که با آن ها کار می کنید، باید تا حد ممکن تیز باشند تا خطوط خز به شکل محسوسی ایجاد شوند و شکل نهایی را به شما بدهند. می توانید از تنالیته های مختلف یک رنگ نیز استفاده کنید. برای ایجاد لایه های خز از رنگ روشن شروع کرده و با رنگ های تیره تر، شکل پارچه را ایجاد می کنیم. سعی کنید دست هایتان را زیاد فشار ندهید تا طراحی طبیعی تر به نظر برسد.

بهتر است بخش های از طراحی را به صورت هوشمندانه انتخاب کنید و آن ها را رنگ نکنید تا فضا یکدست شود. از طرفی رنگ های تیره و روشن را در نقاط مختلف به کار ببرید تا طرح نهایی زیبا تر به نظر برسد. این کار به موهای ایجاد شده روی طرح نیز حجم می دهد. می توانید برخی خطوط را بیرون ببرید تا حالت خز طبیعی تر نشاند داده شود.

جمع بندی

برای اینکه جنسیت سازی خز را به بهترین شکل انجام دهید، باید به آموزش ها با دقت عمل کنید و مراحل را تمرین کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. بسیاری از این تکنیک ها در کلاس های مختلف طراحی لباس دانش هنر به صورت کامل آموزش داده می شوند و شما از این طریق می توانید به یادگیری و بعد کسب درآمد نیز بپردازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان