دانش هنر / آموزش های عکاسی / جنسیت سازی جین

جنسیت سازی جین

جنسیت سازی جین از جمله آموزش های فوق‌العاده جذابی است که شما در آموزشگاه دانش هنر می‌توانید به ساده ترین شکل ممکن فرا بگیرید؛ چرا که در فرایند طراحی لباس بسیاری از هنرآموزان شاید قسمت جذاب ترم اول که مربوط به فیگور و اندام شناسی است را مختص جنسیت سازی انواع پارچه می دانند.

 امروزه با روش های گوناگون مانند استفاده از آبرنگ، مارکر، گواش و مداد رنگی جنسیت سازی شلوار جین انجام می‌پذیرد. خاطر نشان می‌کنم شما بدون هیچ گونه پیش نیاز خاصی به راحتی می‌توانید از دوره های آنلاین و حضوری طراحی لباس به راحتی با یک هزینه معقولانه بهره‌مند شوید ولی متأسفانه برخی از افراد آموزش های این چنینی را بسیار سخت در نظر می گیرند، در صورتی که اگر شما تحت نظر مدرس ماهری آموزش ببینید یادگیری طراحی لباس بسیار ساده و البته شیرین است. در این بین، استفاده از انواع رنگ روشن و یا تیره صددرصد به مهارت و مهم تر از همه ذوق و سلیقه شما در طراحی لباس مرتبط می شود.

اموزش جنسیت سازی پارچه جین

جین جزء پارچه ‌هایی از است که امروزه به واسطه جنس منحصر به فردی که دارد، بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است و به واسطه جنس پنبه ای که تولید می شود و هم چنین داشتن بافت مورب شما باید طبق تکنیک و روش های خاصی برای جنسیت سازی جین اقدام نمایید.

آموزشگاه دانش هنر که دوره طراحی لباس خود را دو روز در هفته برگزار می کند را شما می‌توانید با اسکای روم دنبال کنید و با تعاملی که بین شما و مدرس وجود دارد از همان ابتدای کار با جنس و بافت انواع پارچه و نحوه جنسیت سازی هرکدام آشنا شوید که در این بین، پارچه جین تا حدودی شما را ممکن است به یاد پارچه کتان بیاندازد. البته پارچه کتان معمولاً وزن بسیار کمتری نسبت به پارچه چین دارد و این امکان وجود دارد که شما برای طراحی پیراهن از پارچه کتان استفاده کنید.

برای دوخت دامن، کت و شلوار پارچه جین حرف اول را می زند. برای انجام جنسیت سازی لی بر روی کاغذ بهتر است طبق توصیه مدرسین با تجربه این آموزشگاه ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که جین را به هیچ عنوان یک پارچه براق نمی شناسند. شاید به همین دلیل است که در رنگ آمیزی و سایه زنی باید با دقت و تمرکز بالایی برای جنسیت سازی جین اقدام نمایید.

 البته زاویه نور نیز صددرصد در این نوع جنسیت سازی یک فاکتور و معیار مهم به حساب می آید و در مواردی که قصد دارید پارچه جین شما رنگ روشنی به خود بگیرد، برای بالای زانو از مداد زغالی استفاده کنید. نور همیشه در فرایند طراحی لباس جزء معیارهای مهم به حساب می آید و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر نور مناسب در اختیار نداشته باشید، بدون اغراق جنسیت سازی جین شما آن چنان کیفیت و بازدهی خاصی نخواهد داشت. پس به مسأله نور مناسب و زاویه خاص آن بی توجه نباشید.

آموزشگاه دانش و هنر برای آموزش جنسیت سازی پارچه جین این نکته را به شما یاد آوری می کند که برای تیرگی هر چه بیشتر، شما بهتر است از مداد های رنگی مشکی استفاده نمایید و هم چنین اگر تمایل دارید پارچه شما حالت نور خوردگی به خود بگیرد، از پاک کن مدادی غافل نشوید که البته مدرسین ما در آموزش طراحی لباس بر روی این نکته بسیار تاکید دارند که شما با استفاده از مداد رنگی آبی البته مداد نوک تیز، برای قسمت های که چین و چروک کمتری دارد برای نشان دادن بافت پارچ به صورت کم رنگ وارد عمل شوید. هم چنین شما چنانچه بخواهید در جنسیت سازی پارچه فوق العاده جین از قاعده دو رنگ استفاده کنید، باید از رنگ تیره غافل نشوید که حتی پرس فلزی شلوار جین را نباید در جنسیت سازی از یاد ببرید.

نکات جنسیت سازی جین در طراحی لباس

پارچه جین امروزه در طراحی لباس بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. دراین میان، شما با نکات و ویژگی های منحصر به فردی سروکار دارید؛ چرا که شناخت خطوط لباس جزء استاندارد های اصلی است که شما نباید به آن بی توجه باشید.

 به این معنی که شما دقیقاً باید محل قرارگیری کمربند را در جنسیت سازی جین مشخص کنید و هم چنین تمامی نقاط کشیده و حتی برجسته را به خوبی در نظر بگیرید. هم چنین درز لباس با استفاده از پارچه جین باید با دقت بالایی اعمال شود البته توجه به محل بستن دکمه نیز جزء نکات کلیدی در این نوع جنسیت سازی به حساب می آید. معمولاً اساتید کاربلد آموزشگاه دانش هنر از همان ابتدا شما را با روانشناسی رنگ به خوبی آشنا می‌کنند؛ چون که ترکیب چند رنگ مختلف به مهارت خاصی نیازمند است و شما اگر به قدرت ترکیب رنگ آگاه باشید، صددرصد می‌توانید ایده های خلاقانه و منحصر به فردی را به نمایش بگذارید و خلاقیت در طراحی لباس همیشه حرف اول را می‌زند.

جمع بندی

جنسیت سازی جین را شما در دوره طراحی لباس به صورت آنلاین و حضوری می‌توانید به خوبی فرا بگیرید. خاطر نشان می‌کنم دوره آنلاین و حضوری به هیچ وجه از نظر کیفیت هیچ گونه تفاوتی در تدریس و اموزش اساتید ندارد. شما حتی بعد از اتمام کلاس آنلاین می‌توانید فیلم ضبط شده کلاس را از طرف مجموعه دانش هنر دریافت نمایید. این چنین است که بدون استرس می‌توانید نقاط ضعف خود را مورد بررسی قرار دهید. پشتیبانی 2 ساعته را بی انصافی است اگر از یاد ببریم که شما با تماس شبانه روزی با مجموعه این اختیار را دارید که در مورد چگونگی برگزاری کلاس ها و هزینه آن سوالات مورد نظر خود را از پشتیبان بپرسید. به هر حال دوره امروز دوره ارتباطات است و شما تنها با یک گوشی موبایل و یا لب تاپ ساده همراه با اینترنت می‌توانید ضمن تعامل قابل توجه با مدرسین این آموزشگاه به بهترین شکل ممکن به اموزش تخصصی طراحی لباس بپردازید. شما در 5 ترم متفاوت دوره طراحی لباس که شرکت می کنید باید بعد از قبولی در آزمون هر ترم وارد ترم جدید شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان