دانش هنر / آموزش های عکاسی / تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

آموزش ترفند عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی دو شاخه بسیار مهم از عکاسی هستند که توسط عکاس های ماهر و باتجربه انجام می شوند و در بازاریابی محصولات و کسب و کار ها بسیار کاربرد دارند. اگرچه این دو تفاوت هایی باهم دارند، اما به دلیل شباهت چهارچوب و کاربردشان، در بسیاری از موقعیت ها به اشتباه گفته می شوند و به جای هم به کار گرفته می شوند. در این مقاله به تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می پردازیم و علاوه بر تعریف هر یک، تفاوتشان را بیان می کنیم.

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

اگر بخواهیم به طور دقیق تفاوت این دو سبک ها بیان کنیم، باید بگوییم درواقع عکاسی تبلیغاتی زیر شاخه عکاسی صنعتی محسوب می شود. هر دو سبک می توانند در تبلیغات و بازاریابی نقش کلیدی داشته باشند و رونق زیادی به کسب و کارتان بدهند، البته این تاثیر زمانی اعمال می شود و نتیجه می دهد که اصول هریک به درستی رعایت شود. عکاسی تبلیغاتی معمولاً سناریوی خاصی را بیان می کند اما عکاسی صنعتی به سوژه در لحظه می پردازد. در بخش های بعد بیان می کنیم که عکاسی تبلیغاتی چیست، اما در این بخش به بیان تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می پردازیم.

هردو سبک برای تبلیغات و با هدف بازاریابی برای محصولات استفاده می شوند و بسیاری از عکاسان حرفه‌ای درآمد بالایی از آن ها دارند. تکنیک و قواعدی که برای هریک در نظر گرفته می شوند و درواقع آن ها را تعریف می کنند، متفاوت هستند و همین نکته باعث می شود نتیجه آن ها هم باهم اختلاف داشته باشد.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی روی محصولات تمرکز می کند و هدف آن بیان هویت یک برند و محصول است. تصاویری که در عکاسی صنعتی ثبت می شوند، خاص و یونیک بودن کالای موردنظر را نشان می دهند و کاربران را به خرید آن تشویق می کنند. درواقع در عکاسی صنعتی محصول موردنظر به گونه‌ای با تصویر به مخاطب و مشتری هدف معرفی می شود، به طوری که افراد احساس نیاز کرده و نظرشان به محصول جلب می شود.

به افرادی که ممکن است به این محصول نیاز داشته باشند، مخاطب هدف گفته می شود که با دیدن این عکس ها به مشتری تبدیل می شود. عکاسان حرفه‌ای در این زمینه به خوبی می دانند چگونه کادربندی را انجام دهند و با چه جزئیاتی عکس‌برداری کنند که بازاریابی محصول به بهترین شکل انجام شود. برای یادگیری این نکات باید در کلاس های عکاسی شرکت کنید تا نکات را به طور کامل یاد بگیرید و بدانید در چه موقعیتی از چه تکنیک هایی استفاده کنید.

 در بازار کار امروز که افراد حرفه‌ای بسیاری مشغول فعالیت هستند، یادگیری این نکات می تواند به رشد شما کمک کند. کلاس های آموزش آنلاین عکاسی توسط مجموعه دانش هنر به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند. این دوره های جامع از مبتدی تا پیشرفته هستند و حتی افرادی که هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند، می توانند با داشتن یک دوربین DSLR در این کلاس ها شرکت کنند.

 عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی با جزئیات بیشتری انجام می شود و هدف از آن بیان و انتقال یک پیام یا احساس است. عکاسی تبلیغاتی به نوعی زیرشاخه عکاسی صنعتی است و در بازاریابی و در عکاسی مجلات بسیار پرکاربرد می باشد. تاثیر این عکس ها در عرصه تبلیغات بیشتر است و به همین دلیل استقبال بهتری هم از آن می شود. شاید بتوانیم بگوییم تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در اصل در همین است که در عکاسی تبلیغاتی با بیان داستان وار از یک محصول، کاربر زودتر احساس نیاز می کند و راحت‌تر به سمت خرید و تهیه محصول کشیده می شود.

شباهت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

چرا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را باهم اشتباه می‌گیرند؟

ممکن است از خود بپرسید چرا این دو را باهم اشتباه می‌گیرند؟ درواقع به دلیل اینکه هردو سبک در بازاریابی محصولات و تبلیغ آن ها کاربرد دارند و هدفشان یکی است، در بسیاری از موارد باهم اشتباه گرفته می شوند. درواقع هدف عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، جلب نظر مخاطب ها و ایجاد احساس نیاز در آن هاست. ابزار این دو نیز یکی است و تنها نکته متفاوت، شیوه و تکنیک هایی هستند که در هریک به کار گرفته می شوند.

ابزارهای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در تکنیک است اما ابزار این شاخه ها از عکاسی، عکاسان این سبک ها برای اینکه بتوانند در این زمینه فعالیت کنند، باید به روز باشند و از وسایل مدرن عکاسی استفاده کنند. برای این کار مهم‌ترین نکته داشتن دوربین دیجیتال تک لنز با چند لنز مختلف نیاز دارید. هم عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، با بهترین لنز ها سر و کار دارند و لنز های حرفه‌ای و با قدرت زوم بالا مورد نیاز خواهند بود. همچنین داشتن یک لنز زاویه باز برای برخی عکس ها لازم است. برای خواندن مطالب بیشتر مانند آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه می توانید به سایت دانش هنر مراجعه کنید.

جمع‌بندی

با شرکت در دوره های حرفه‌ای آموزش عکاسی دانش هنر، می توانید به سرعت به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید. این دوره ها به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند و کیفیت دوره های آنلاین درست مانند کلاس های حضوری می باشد. این کلاس ها صفر تا صد عکاسی را زیر نظر بهترین استاد ها آموزش می دهند و در پایان دوره با دریافت مدرک بین‌المللی می توانید وارد بازار کار شوید. تمامی جلسات و آموزش ها به صورت تعاملی و عملی هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان