دانش هنر / آموزش های عکاسی / آموزش عکاسی صنعتی از جواهرات

آموزش عکاسی صنعتی از جواهرات

آموزش عکاسی از جواهرات

یکی از مهم‌ترین جنبه های هر کسب و کار و حرفه‌ای، تبلیغات و جلب مشتری است. افراد سعی می کنند از طریق ابراز مختلف نظر دیگران را جلب کنند و از این طریق بازاریابی محصول خود را به بهترین شکل انجام دهند. از مهم‌ترین عناصر تبلیغات، عکاسی از محصولات و یا خدمات می باشد. در دنیای امروز بسیاری از محصولات در دنیای مجازی تبلیغ می شوند و مشتریان خود را پیدا می کنند. عکس ها محصولات شما را معرفی می کنند و اگر عکاسی درست انجام شود، کاربر را به خرید و همکاری با شما ترغیب خواهد کرد. عکاسی صنعتی از جواهرات از هنر هایی است که با ظرافت خاصی انجام می شود و اگر درست پیش برود، تأثیر بسزایی در فروش اجناس و رونق کسب و کار خواهد داشت. در این مقاله به آموزش عکاسی صنعتی از جواهرات می پردازیم و نکات آن را با شما در میان می گذاریم.

آموزش عکاسی تبلیغاتی از جواهرات

در دنیای پر از رقابت این روز ها، باید بتوانید محصولتان را به بهترین شکل معرفی کنید. معمولاً جواهرات جزئیات زیادی دارند که باید به خوبی نشان داده شوند. جواهرات شامل سنگ های قیمتی مانند الماس و غیره می شوند که نور را به خوبی منعکس می کنند و همین نکته باعث می شود نورپردازی و نحوه کنترل نور در عکاسی بسیار حائز اهمیت باشد. برخی سنگ های به کار رفته در جواهرات کوچک و ریز هستند و تنها با عکاسی صنعتی از جواهرات، می توانید آن ها را به تصویر بکشید. عکس ها باید به گونه‌ای باشند که افراد به خوبی آن را ببینند. باید حس اینکه در همان لحظه دارند آن را از نزدیک بررسی می کنند را در مخاطبتان ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانید عکس های دقیقی بگیرید، باید بدانید چه تکنیک هایی در آن ها به کار می رود و از چه طریقی می توانید جزئیات هریک از جواهرات را نشان دهید. نورپردازی و تنظیمات دوربین نیز در کیفیت و نتیجه عکس ها تأثیر خواهند داشت. این شاخه از عکاسی هم مانند عکاسی تبلیغاتی غذا و دیگر شاخه های عکاسی، از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز به یادگیری دارد. برای اینکه همه کار ها حرفه‌ای انجام شوند، باید آموزش عکاسی تبلیغاتی جواهرات را پشت سر بگذارید. می توانید از طریق شرکت در کلاس های دانش هنر این مهارت به بهترین شکل به شما یاد می دهد.

عکاسی از جواهرات

برای عکاسی از جواهرات باید نور را به درستی در زاویه مناسب قرار دهید و بدانید نور کناری و اصلی را چطور تنظیم کنید تا بهترین بازتاب را از محصولتان بگیرید. آموزش عکاسی تبلیغاتی از جواهرات می تواند مهارت های شما را بالا ببرد و شما را به یک عکاس حرفه‌ای در این زمینه تبدیل کند.

عکاسی از زیورآلات و بدلیجات

بدلیجات و زیورآلات از کالاهای محبوب جوانان و بسیاری از افراد جامعه هستند که در کارگاه های مختلفی تولید و فروخته می شوند. عکاسی از آن ها برای تبلیغ و فروش در سوشال مدیا بسیار گسترده است و اگر عکس های خوب و باکیفیتی از آن ها تهیه شود، فروش افزایش خواهد داشت. با عکس‌برداری اصولی از این محصولات، می توانید آن ها را به بهترین شکل نمایش دهید.

عکاسی از انگشتر

انگشتر ها همیشه طرح های ریزی دارند که برای دیدن آن ها باید دقت کنید. در آموزش عکاسی تبلیغاتی از جواهرات یاد می گیرید که چگونه این جزئیات را نشان دهید و زیبایی محصولات را به تصویر بکشید. درواقع متوجه می شوید باید روی چه چیز هایی تمرکز کنید و چگونه نور را کنترل کرده و از آن برای جلب توجه محصول در عکس، استفاده نمایید. ممکن است در انواع عکاسی مانند عکاسی خبری، شما بتوانید عکس های کلی‌تری بگیرید، اما در عکاسی از جواهرات، باید جزئیات را به تصویر بکشید.

آموزش عکاسی از زیورآلات

آموزش نکات عکاسی صنعتی از جواهرات

با دانستن برخی نکات می توانید عکس های بسیار زیبایی از جواهرات و یا بدلیجات بگیرید. عکاسی از این محصولات اگرچه ممکن است کار سختی به نظر نیاید، اما ریزه کاری های بسیاری دارد که تنها با آموزش اصولی می توانید آن ها را یاد بگیرید. در ادامه به بخشی از این تکنیک ها اشاره می کنیم.

  • رنگ‌شناسی : یکی از مهم‌ترین نکات، انتخاب رنگ قالب عکاسی است. اگر از جواهرات بی رنگ و یا تم رنگ عکاسی می کنید، باید دقت کنید که با بک‌گراند اختلاف داشته باشند و ترجیحاً از بک‌گراند روشن‌تر استفاده کنید تا محصول به خوبی دیده شود. اگر هم از جواهرات چند رنگ عکس می گیرید، حتماً دقت کنید تا رنگ ها به خوبی انعکاس پیدا کنند و در عکس مانند ظاهر واقعی‌شان به نظر برسند.
  • نورپردازی : نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی بسیار مهم است. شما باید بتوانید نور را کنترل کنید. جواهرات نور را به خوبی منعکس می کنند و بهترین راه این است که با کنترل نور، نگذارید جزئیات پوشیده شوند. از طرفی نور به گونه‌ای باشد که زیبایی ها و ریزه کاری های محصولات را نشان دهد.
  • المان ها : بهتر است مرکز توجه عکاسی خود محصول باشد؛ اما می توانید از المان هایی که خنثی هستند نیز استفاده کنید. باید حواستان را جمع کنید که توجه اولیه و تمرکز باید روی محصول موردنظر باشد.
  • ادیت : ادیت ها باید به گونه‌ای باشند که رنگ جواهرات تغییر نکند و دقیقه همان‌طور که از نزدیک دیده می شوند، در عکس ظاهر شوند.
  • مدل : می توانید برای تأثیرگذاری بیشتر، از مدل های مناسب استفاده کنید تا کاربران محصولات را با دید بهتری ببینند.
  • ابزار مناسب : عکاسی از جواهرات ه تجهیزات حرفه‌ای نیاز دارد تا بتوانید عکس هایی دقیق و شفاف بگیرید و محصولات را به بهترین شکل نمایش دهید. شما به لنز های قوی و با قدرت زوم بالا و حتی لنز های میکرو نیاز خواهید داشت.
  • مهارت : مهم‌ترین عنصری که در عکاسی از جواهرات مطرح می شود، توانایی و مهارت است. شما باید بدانید چگونه از این امکانات جهت گرفتن بهترین عکس ها استفاده کنید. با شرکت در دوره آموزش عکاسی دانش هنر، می توانید تمامی اصول عکاسی را از پایه با بهترین اساتید یاد بگیرید. این دوره ها آموزش صفر تا صد دارند و شما را به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل می کنند.

تجهیزات لازم برای عکاسی صنعتی از جواهرات

بسیاری از افراد می گویند عکس جواهرات تأثیر زیادی در انتخاب و خرید آن ها داشته است. درواقع به دلیل حجم گسترده‌ای از تبلیغات و برند های مختلف، برای مطرح شدن کافیست عکس های دقیق و جذابی داشته باشید. این عکس ها حتی به نوعی کار بازاریابی و جلب مشتری را نیز برایتان انجام می دهند.

برای عکاسی از جواهرات به وسایلی مانند دوربین حرفه‌ای، لنز، سه پایه دوربین، منبع نورپردازی، استند یا میزی برای چیدن بک‌گراند عکاسی، نگهدارند جواهر، موم نگه‌دارنده و چادر نورپردازی برای ایجاد نور ملایم، نیاز خواهید داشت. در کلاس های آموزش عکاسی تبلیغاتی جواهرات، تمامی این نکات و کاربرد آن ها را می آموزید.

بهترین دوربین برای عکاسی جواهرات

تمامی دوربین های DSLR برای این عکاسی مناسب هستند؛ اما دوربین های ۳۴۰۰Nikon D3400 و Canon EOS Rebel T5، از بهترین گزینه ها به شمار می روند، چرا که دقت بالایی دارند.

تنظیمات دوربین برای عکاسی زیورآلات

برای عکس‌برداری اصولی لازم است کار با دوربین را به خوبی بلد باشید. اگر تازه شروع به فعالیت کرده‌اید، بهتر است اول با کارکرد ها و آیکون های دوربینتان آشنا شوید و بعد شروع به عکاسی کنید. کافیست دوربین را روی حالت دیافراگم تنظیم کنید و تنظیمات دیافراگم را روی اف 14 و ISO را در 100 تنظیم نمایید. همچنین اف 22 دهانه کوچک‌تری از اف 8 دارد که با اف 8 عکس های دقیق‌تری ثبت می شود. می توانید حین عکس‌برداری نیز تنظیمات را تغییر دهید تا به تنظیمات دلخواه برسید.

لنز مناسب عکاسی صنعتی از جواهرات

لنز های زیر برای گرفتن تصاویر کلوزآپ و عکاسی از جواهرات بسیار مناسب هستند زیرا قدرت فوکوس خوبی دارند.

  • Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f/2.8G IF-ED
  • Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM Lens
  • ۱۸-۵۵ mm Macro Lens

آموزش عکاسی از بدلیجات

نورپردازی در عکاسی صنعتی از جواهرات

نورپردازی در عکاسی جواهرات اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بتوانید آن را کنترل کنید تا عکس هایی با کیفیت بالا بگیرید. بهتر است از منبع نور مصنوعی و استودیویی استفاده کنید تا کیفیت عکس پایین نیاید.

بک‌گراند در عکاسی صنعتی از جواهرات

بک‌گراند این عکس ها باید ساده باشد، به گونه‌ای که رنگ زمینه و جزئیات دیگر جر محصول، متضاد و یا محو باشند تا محصول به خوبی دیده شود. بک‌گراند باید خلوت باشد.

نگه‌دارنده ها در عکاسی زیورآلات

نگه‌دارنده ها کمک می کنند تا جواهرات را از نگاهی همه جانبه نشان دهید و با بهترین کیفیت از آن ها عکس‌برداری کنید. وجود این استند ها حس بهتری از محصول را منتقل می کند.

عکاسی صنعتی از جواهرات با موبایل

در صورت نبودن دوربین نیز می توانید این کار را با موبایل انجام دهید؛ اما نتیجه آن ها کاملاً متفاوت خواهد بود. برای عکس‌برداری از جواهرات با موبایل، یادتان باشد فلاشر موبایل را نزنید و از طرفی گوشی را به سوژه نزدیک کنید و از زوم کردن دوری کنید زیرا کیفیت عکس را پایین می آورد.

چطور عکس های جواهرات را ویرایش کنیم؟

این عکس ها را باید به گونه‌ای ویرایش کنید که برای جلب مخاطب جذاب باشد اما جزئیات و رنگ آن به هیچ وجه نباید تغییر کند.

با آموزش عکاسی تبلیغاتی از جواهرات، می توانید در این زمینه مشغول به کار شوید. کلاس های دوره جامع آموزش عکاسی دانش هنر، از مبتدی تا پیشرفته است و صفر تا صد عکاسی را آموزش می دهد. اساتید با تجربه در قالب کلاس های حضوری و غیرحضوری تدریس را خواهند داشت و شما می توانید بعد از گذراندن دوره ها، مدرک بین‌المللی دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان