دانش هنر / آموزش های عکاسی /  آموزش عکاسی از ناخن

 آموزش عکاسی از ناخن

اموزش عکاسی ناخن

همه ما شاهد طرح ها و تصاویر مختلف چشم نوازی در شبکه های اجتماعی، سایت های مختلف و حتی دفاتر کار مختلف هستیم. مشاهده کردن عکس‌ها باکیفیت بالا یکی از موارد مهمی است که تأثیر زیادی در تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان و کاربران دارد. به همین دلیل اهمیت عکاسی روزبه‌روز در بین ایرانیان و شرکت‌های کوچک و بزرگ افزایش یافته است. یکی از روش‌های مختلفی که در صنعت مد و آرایش نیز اهمیت یافته ارائه مدل‌های عینی از طرح ها و ایده‌هایی است که روی ناخن افراد اجرا می‌شود. به همین دلیل همواره بسیاری از آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی به دنبال آموزش عکاسی از ناخن و سپس منتشر کردن نمونه کارهای خود در شبکه های اجتماعی و سایت هستند. در اینجا آموزش عکاسی از ناخن به عنوان ارائه کیفیت کار بیش‌ازپیش اهمیت پیدا می‌کند. اگر قصد موفقیت در حرفه خود دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با کاربردها و فنون عکاسی از ناخن به طور کامل آشنا شویم.

کاربردهای آموزش عکاسی از ناخن

امروزه در دست افراد در سنین مختلف تلفن همراه با امکان اتصال به شبکه های اجتماعی مشاهده می‌شود. به همین دلیل بسیاری از مشتریان و مخاطبان برای اعتماد به سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها به دنبال مشاهده نمونه های عینی کار فرد ناخن کار هستند. با دیدن عکس‌هایی از نمونه کارهای مختلف کار شده روی ناخن افراد، مخاطبان و مشتریان جدید با دید بازتر و اطمینان بیشتری می‌توانند به آرایشگر اعتماد کنند. علاوه بر این، در صورتی که حتی مشتریان ثابت و قدیمی هم داشته باشید، با انتشار عکس‌های مختلف از نمونه کار خود در شبکه های اجتماعی می‌توانید مخاطبان جدیدی حتی در مناطق دیگر را جذب نمایید. در این باره بسیاری از مخاطبان عقیده دارند که مشاهده نمونه کار تأثیر زیادی در جذب آن ها برای مراجعه به سالن‌های زیبایی داشته است.

ترفند عکاسی از ناخن

آموزش عکاسی حرفه ای ناخن

پس از شناخت کاربردهای آموزش عکاسی از ناخن و اهمیت آن در افزایش جذب مخاطبان جدید لازم است که با روش ها و تکنیک های مهم آن نیز آشنا شویم. عکاسی از اجسام، چهره ها و قسمت های مختلف ترفندها و تکنیک های مختلفی دارد که رعایت آن تأثیر زیادی در بهبود کیفیت و وضوح بالاتر عکس دارد. مهم ترین ترفندهای آموزش عکاسی از ناخن نیز به شرح زیر است:

 • به سوژه نزدیک شوید: یکی از مهم ترین عواملی که در افزایش توجه مخاطبان اهمیت زیادی دارد، ظرافت ناخن و طراحی روی آن است. برای این که با وضوح بالا و بدون نویز و لرزش از ناخن ها عکاسی کنید لازم است که به بهترین نحو و با پیدا کردن زاویه مناسب به سوژه نزدیک شوید. برای مثال نیازی نیست که از سوژه (دست سوژه) دور شوید و سپس عکس را برش دهید. این کار باعث افزای تعداد پیکسل ها و کاهش کیفیت عکس می‌شود.
 • نور مناسب به سوژه بدهید: یکی از مهم ترین دلایلی که تأثیر مستقیمی در افزایش وضوح تصویر دارد، تابیدن نور مناسب به سوژه است. در عکاسی از ناخن نیز هر چه به دست ها نزدیک تر باشید، میزان ظرافت کار و رنگ طراحی شده روی ناخن با وضوح و کیفیت بسیار مطلوبی نمایش داده می‌شود. در صورت امکان عکاسی از ناخن را در محیط های بیرون با نور طبیعی انجام دهید.
 • بی حرکت باشید: سعی کنید هنگام عکاسی و آموزش عکاسی از ناخن که ظریف و کوچک هستند، کاملاً بی حرکت باشید یا دوربین یا موبایل خود را در جایی ثابت قرار دهید. در این موارد هر گونه حرکتی باعث ایجاد نویز و لرزش و کاهش کیفیت تصویر می‌شود. این مورد در عکاسی با استفاده از دوربین و در شرایطی که نور کم تری دارید، اهمیت بیشتری دارد. در شرایط نوری کم، دوربین شاتر پایین را برای جبران نور انتخاب می‌کند.
 • از زوم دیجیتال استفاده نکنید: زمانی که از زوم دیجیتال استفاده می کنید تا حد قابل توجهی کیفیت عکس کم می‌شود. با کاهش کیفیت عکس تعداد پیکسل های عکس نیز کم شده، به گونه ای که قابل انتشار و نمایش دادن نیست؛ اما در صورتی که از دوربین موبایل استفاده می کنید، می‌توانید زوم اپتیکال را انتخاب کنید. در این صورت کیفیت تصویر کاهش نمی‌یابد.
 • استفاده از قابلیت تنظیم تراز سفیدی: در حال حاضر موبایل های زیادی با قابلیت تنظیم تراز سفیدی وجود دارد. این قابلیت به شما امکان اصلاح رنگ ها را در عکس‌هایتان می‌دهد.
 • با رزولوشن بالا عکاسی کنید: در صورتی که با دوربین‌های دیجیتال یا دوربین تلفن همراه خود می‌خواهید عکاسی کنید، بالاترین رزولوشن را انتخاب کنید. هر چه رزولوشن دوربین بالاتر باشد، بدیهی است که میزان کیفیت و وضوح آن نیز افزایش می‌یابد.
 • از فلش استفاده نکنید: استفاده از فلش موبایل یا حتی دوربین‌های پیشرفته باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن نور سوژه می‌شود. اگر رنگ ناخن ها مات باشد و از فلش استفاده کنید رنگ ناخن ها به سمت نارنجی متمایل شده و رنگ دیگری نمایش داده می‌شود. برای عکاسی از ناخن با دوربین‌های پیشرفته هنگام کم بودن نور محیط از ایزوی بالا استفاده کنید.
 • طبیعی به نظر رسیدن دست ها با استفاده از لوازم جانبی: برای آموزش عکاسی از ناخن لازم است که صرفا 10 انگشت خود را مقابل دوربین بگیرید. برای طبیعی به نظر رسیدن دست ها یک وسیله جانبی را در دست بگیرید تا انگشتان حس طبیعی و جذاب تری داشته باشد. برای مثال می‌توانید هنگام عکاسی عطر، لوازم آرایشی، موبایل و … را در دست بگیرید.
 • استفاده از دوربین‌هایی با دیافراگم بزرگ: برای نمایش تمام جزئیات ناخنی که طراحی کرده اید، در صورت لزوم و اگر قدرت خرید دارید از لنزهایی استفاده کنید که قابلیت افزایش دیافراگم را داشته باشد.
 • از یک پس زمینه با رنگ ثابت استفاده کنید: برای افزایش جذابیت رنگ ناخن ها و تکمیل رنگ یا رنگ های ناخن ها، از رنگی مکمل یا ترکیب همان رنگ استفاده کنید. برای این کار می‌توانید یک لیوان هم رنگ ناخن ها در دست گرفته یا یک لباس هم رنگ رنگ لاک بپوشید.
 • تنظیم نور دیافراگم: برای بهبود رنگ تصویر هنگام عکاسی از ناخن، دیافراگم را در حد پایین نگه دارید. این کار باعث افزایش عبور نور بیشتری هنگام عکاسی می‌شود.

وسایل مورد نیاز برای عکاسی از ناخن

ایده عکاسی از ناخن

همان طور که در پاراگراف بالا ذکر شد، نمایش ظرافت ناخن ها اهمیت زیادی از دید مخاطبان دارد. به همین دلیل وضوح و کیفیت بالای تصاویر نیز می‌تواند تا حد زیادی باعث نمایش تصاویری بی‌عیب و نقص شود. از مهم ترین وسایل برای عکاسی از ناخن ها به صورت حرفه‌ای، خرید وسایل زیر است:

 • سه پایه: استفاده از سه پایه برای زمانی پیشنهاد می‌شود که نباید به هیچ وجه دست ها تکان بخورد. با هر بار تکان دوربین عکس‌ها تیره و تار می‌شود. سه پایه را در جای محکمی تنظیم کرده و از سوژه بخواهید در فاصله ای مناسب از دوربین قرار گیرد.
 • استفاده از لوازم جانبی: منظور از لوازم جانبی، لوازمی است که تکمیل کننده رنگ ناخن ها و افزایش جذابیت آن ها است. برای این کار می‌توانید از شیشه عطر، دستمال های هم رنگ لاک، لباس هم رنگ، رژ لب هم رنگ و … استفاده کنید.
 • لنزهای حرفه‌ای: اگر نمایش دقت و ظرافت ناخن کاری برای شما اهمیت زیادی دارد، از لنزهای حرفه‌ای که قابلیت تنظیم تنظیمات مختلف دارد استفاده کنید. در شرایط عکاسی از ناخن خرید لنزی که قابلیت تنظیم دیافراگم مورد نظر را داشته باشد، اهمیت زیادی دارد.

جمع بندی

امروزه نمایش تصاویری با جذابیت و کیفیت بالا تأثیر زیادی در بهبود کسب و کارهای مختلف دارد. یکی از کسب و کارهای پر رونق و مهم امروزه از دید افراد مختلف فعالیت در سالن‌های آرایشی و کاشت ناخن است. به همین دلیل نمایش و منتشر کردن تصاویر باکیفیت از نمونه کارهای مختلف کاشت ناخن اهمیت زیادی دارد. برای عکاسی و آموزش عکاسی از ناخن همانند سایر مشاغل ترفندها و تکنیک های مختلفی وجود دارد که باعث ثبت تصاویری باکیفیت بالا و بهبود کسب و کار می‌شود. برای یادگیری کلیه اصول عکاسی به ویژه عکاسی از سوژه های مختلف و دوربین‌های متفاوت می‌توانید در دوره آموزشی آموزشگاه دانش هنر شرکت نمایید. این دوره به دو صورت آنلاین و حضوری و با بهره گیری از برترین اساتید مجرب در این حرفه برگزار می‌گردد. همچنین پس از اتمام دوره به هنرجویان مدرک بین‌المللی معتبر اعطا می‌شود که امکان فعالیت و ورود به بازار کار را برای آن ها فراهم می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان