دانش هنر / آموزش های عکاسی / آموزش عکاسی از لوازم آرایشی

آموزش عکاسی از لوازم آرایشی

عکاسی از لوازم آرایشی

در دنیای کسب و کار امروز یکی از روش های مطمئن برای جلب نظر مشتریان و مخاطبان، اشتراک گذاری تصاویر مربوط به محصولات است. یکی از مشاغلی که امروزه در بین مخاطبان در سنین مختلف طرفداران زیادی دارد، فروش لوازم آرایشی است. بسیاری از مخاطبان برای خرید لوازم آرایشی ترجیح می‌دهند که عکس لوازم آرایشی را مشاهده کنند. به همین دلیل با عکاسی از لوازم آرایشی و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی و سایت های فروشگاهی تا حد قابل توجهی می‌توان میزان فروش محصولات را افزایش داد. در این مقاله به طور کامل با آموزش عکاسی از لوازم آرایشی و ترفندهای مهم آن آشنا می‌شویم.

کاربردهای آموزش عکاسی از لوازم آرایشی

امروزه همه ما شاهد فعالیت افراد مختلف از جمله بلاگرها و حتی افراد معمولی در شبکه های اجتماعی هستیم. یکی از اصلی ترین راه های فعالیت و موفقیت در شبکه های اجتماعی و افزایش فروش عکاسی از محصولات و لوازم آرایشی است. با عکاسی از لوازم آرایشی بدون پرداخت هزینه های گزاف به عکاسان و با آموزش عکاسی از لوازم آرایشی می‌توانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، با به اشتراک گذاری عکس از محصولات تا حد قابل توجهی میزان مخاطبان و مشتریان افزایش می‌یابد. در عکاسی از لوازم آرایشی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید.
اول این که رنگ محصولات آرایشی باید کاملاً با وضوح و کیفیت بسیار بالا ثبت و به مخاطب نشان داده شود. دوم باید کلیه مشخصات و جزئیات درج شده روی محصولات و لوازم آرایشی باید با کیفیت بالا نمایش داده شود.

بسیاری از مخاطبان شبکه های اجتماعی خانم ها هستند و خرید لوازم آرایشی برای آن ها اهمیت و کاربرد زیادی دارد. با عکاسی صحیح و متناسب با شرایط نوری مطلوب خریدهای غیر حضوری و آنلاین خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. همچنین یکی از کاربردهای مهم دیگر عکاسی از لوازم آرایشی امکان استفاده از تجهیزات ساده با رنگ روشن است که باعث افزایش کیفیت و وضوح رنگ محصولات آرایشی می شود. علاوه بر این، با ثبت تصاویری با کیفیت از محصولات و لوازم آرایشی می‌توانید محصولات را در قالب پوستر، کاتالوگ، بورشور و … به صورت چاپ شده بین فروشندگان مختلف توزیع کنید.

ترفند عکاسی از لوازم آرایشی

ترفندهای عکاسی از لوازم آرایشی

برای عکاسی از لوازم آرایشی سوژه ها و وسایل و تجهیزات مختلف در صنایع متفاوت لازم است که از ترفندها و تکنیک های مختص همان صنعت پیروی کنید. رعایت این تکنیک ها تا حد زیادی باعث افزایش کیفیت عکس محصولات و واقعی تر دیده شدن تصاویر می شود. علاوه بر این، مخاطبان با اعتماد بیشتری می‌توانند برای خرید و سفارش محصول اقدام کنند. از مهم ترین ترفندهای عکاسی از لوازم آرایشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  استفاده از پس زمینه سفید: برای عکاسی از محصولات و لوازم آرایشی یکی از بهترین روش ها برای افزایش وضوح تصاویر است. برای این کار می‌توانید یک تکه پارچه سفید با جنس های لطیف زیر لوازم آرایشی قرار داده و شروع به عکاسی کنید. بهترین مزیت این روش این است که نگاه مخاطب سریعا به محصولات و رنگ آن ها جلب می شود.
 •  دقت در ثبت جزئیات: بسیاری از خریداران برای خرید محصولات اصل به روی نوشته های درج شده روی محصولات دقت می کنند. به همین دلیل برای عکاسی از لوازم آرایشی دقت داشته باشید که تا حد امکان جزئیات روی محصولات را هم نشان دهید. این کار باعث افزایش اعتماد مخاطبان می شود.
 •  عکاسی از زوایای مختلف: نگاه و عقیده مشتریان و مخاطبان از محصولات کاملاً با یک دیگر متفاوت است. به همین دلیل برای جلب رضایت مشتریان با سلایق مختلف توصیه می شود از زوایای مختلف شروع به عکاسی کنید. این کار در پیدا کردن نور مناسب و افزایش وضوح تصویر هم تاثیر زیادی دارد.
 •  انتخاب تم مناسب: لوازم آرایشی با تناژهای رنگی مختلف تولید می شوند. برای جلب نظر مشتریان بیشتر توصیه می شود که وسایل آرایشی که دارای تم رنگی مشابه و متناسب با یک دیگر هستند را کنار یک دیگر قرار داده و عکس بگیرید.
 •  نور پردازی مناسب: یکی از بهترین گزینه هایی که باید هنگام عکاسی به آن توجه کنید، نور پردازی مناسب است. سعی کنید در ساعاتی عکاسی کنید که نور طبیعی در محیط وجود دارد. در غیر این صورت از فلاش های با کیفیت که نور نسبتا طبیعی دارند، استفاده کنید.
 •  زاویه دار کردن تصاویر: قرار دادن تصاویر در زاویای مختلف تاثیر زیادی در جلب نظر مخاطبان و زیبایی دو چندان محصولات خواهد شد. همچنین این کار باعث نشان دادن برچسب محصولات و نمایش دقیق جزئیات آن می شود.
 •  عکاسی از رنگ دقیق محصولات روی دست یا صورت: بسیاری از مخاطبان برای خرید لوازم آرایشی ترجیح می‌دهند که رنگ و بافت دقیق محصولات را مشاهده کنند. برای مثال رنگ رژ لب را روی دست خود تست کنید. همچنین برای نشان دادن بافت خط لب و خط چشم آن را روی صورت یا دست خود بکشید.
 •  استفاده از خطوط مورب: برای عکاسی از لوازم آرایشی محصولات را در خطوط مورب قرار دهید. خطوط مورب مسیرهایی قابل مشاهده برای بیننده و مخاطب ایجاد می کند. به گونه ای که نگاه مخاطب مستقیما روی محصول و رنگ آن جلب می شود. همچنین باعث افزایش عمق تصاویر می گردد.
 •  استفاده از پس زمینه سفید: یکی از روش های مطلوب برای افزایش وضوح تصاویر و لوازم آرایشی استفاده از پس زمینه سفید است. زیر محصولات آرایشی پارچه ای با رنگ سفید و ترجیحا با جنس نرم قرار دهید.

وسایل مورد نیاز برای عکاسی از لوازم آرایشی

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی

برای افزایش کیفیت عکاسی از وسایل و سوژهای مختلف لازم است که از تجهیزات و وسایل ضروری برای عکاسی استفاده کنید. استفاده از تجهیزات تخصصی کمک می کند که با نور پردازی مطلوب بتوانید عکس هایی با کیفیت و وضوح بسیار بالا ثبت کنید. از مهم ترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی از لوازم آرایشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  دوربین: استفاده از دوربین های پیشرفته همواره در مقایسه با دوربین های ساده ارجحیت دارد. دوربین های حرفه ای و پیشرفته امکانات و تنطیمات پیشرفته ای را در اختیار شما قرار می‌دهند که در شرایط نوری مختلف می‌توانید عکاسی کنید.
 •  موبایل با کیفیت بالا: در صورتی که بودجه کافی برای خرید دوربین های دیجیتالی ندارید، می‌توانید برای عکاسی از لوازم آرایشی از موبایل های با کیفیت استفاده کنید.
 •  پایه: در برخی موارد برای جلوگیری از نویز در تصاویر و افزایش کیفیت تصاویر توصیه می شود که از پایه های محکم استفاده کنید. استفاده از پایه از لرزیدن دست و تار شدن عکس ها جلوگیری می شود.
 •  دستگاه های نور پردازی: در صورتی که در شرایط نوری مناسبی قادر به عکاسی نیستید، می‌توانید از دستگاه های نور پردازی استفاده کنید. نور پردازی تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت و وضوح تصاویر دارد.
 •  شارژر دوربین: همراه داشتن شارژر دوربین و تلفن همراه در موارد ضروری و زمانی که در فضای باز عکاسی می کنید، بسیار ضروری است.

جمع بندی

عکاسی از لوازم آرایشی یکی از مهم ترین و بهترین روش هایی است که تاثیر زیادی در افزایش میزان فروش محصولات دارد. برای افزایش میزان فروش محصولات خود می‌توانید بدون پرداخت هزینه های گزاف در آتلیه های تخصصی و با یادگیری ترفندها و تکنیک های تخصصی عکاسی، از محصولات خود عکاسی کنید. برای یادگیری کامل اصول و تکنیک های عکاسی می‌توانید در دوره جامع آموزش عکاسی دانش هنر شرکت نمایید. این آموزشگاه برای افزایش و ایجاد رفاه حال هنرجویان به دو صورت آنلاین و حضوری و با دعوت از اساتید مجرب و خبره برگزار می کنند. پس از پایان دوره و در صورت قبولی در ژوژمان که در پایان هر ترم گواهینامه معتبر بین المللی به هنرجویان اعطا می شود. هنرجویان پس از اتمام دوره با دانش کامل می‌توانند وارد بازار کار عکاسی نیز شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان