دانش هنر / آموزش های عکاسی / آموزش عکاسی از شال و روسری

آموزش عکاسی از شال و روسری

ایده عکاسی از شال و روسری بدون مدل

امروزه بسیاری از افراد به ویژه افراد جوان تا میانسال برای خرید محصولات مورد نظرشان ترجیح می‌دهند که از طریق شبکه‌های اجتماعی یا سایت های فروشگاهی اقدام کنند. یکی از محصولاتی که امروزه خرید آن از طریق شبکه‌های اجتماعی و به صورت آنلاین افزایش چشمگیری داشته، شال و روسری است. به همین دلیل با عکاسی از شال و روسری و به اشتراک گذاری آن می‌توانید با سرعت قابل توجهی اقدام به فروش محصولات خود کنید. عکاسی از سوژه های مختلف و وسایل متفاوت هر کدام ترفندها و تکنیک های مختلفی دارد که با یادگیری این ترفندها می‌توان به راحتی عکاسی کرد و تصاویر محصولات خود را به اشتراک گذاشت. در این مقاله به طور کامل با تکنیک های مهم و آموزش عکاسی از شال و روسری می پردازیم.

کاربردهای آموزش عکاسی از شال و روسری

امروزه یکی از مشاغل پر درآمد در ایران و سایر اقصی نقاط جهان، عکاسی است. در واقع مخاطبان و بسیاری از خریداران با دیدن عکس واضح و با کیفیت از محصول برای خرید آن ترغیب می‌شوند. عکاسی از شال و روسری با کیفیت و وضوح بالا سبب می‌شود که مخاطبان و مشتریان بافت روسری و شال را دیده و به بهترین نحو از کیفیت و جنس آن مطلع شوند. علاوه بر این، حتی در صورتی که به صورت حضوری به فروش محصولات خود می‌پردازید، با انتشار دادن عکس محصولات خود از جمله شال و روسری در شبکه‌های اجتماعی و سایت های فروشگاهی می‌توانید تا حد قابل توجهی میزان فروش خود را افزایش دهید. این ویژگی یکی از بهترین کاربردهای عکاسی از شال و روسری محسوب می‌شود. مشتریان با دیدن بافت و عکس شال و روسری ترجیح می‌دهند بدون اتلاف وقت اقدام به خرید کنند.

ترفند عکاسی از شال و روسری

ایده عکاسی از شال و روسری روی میز

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، عکاسی از سوژه ها و وسایل مختلف با یک دیگر تفاوت‌های زیادی دارد. با یادگیری ترفندها و تکنیک های عکاسی از شال و روسری می‌توانید با تهیه دوربین نیمه حرفه ای و پیشرفته اقدام به عکاسی کنید. با این وجود در صورتی که بودجه کافی برای خرید دوربین های حرفه ای و دیجیتال ندارید، می‌توانید با تلفن همراه و دوربین های با کیفیتی که دارید عکاسی کنید.

 از سه پایه استفاده کنید

برای ثابت نگه داشتن دوربین یا تلفن همراه و برای جلوگیری از لرزش و ایجاد نویز در تصویر توصیه می‌شود که از سه پایه استفاده کنید. برای محکم نگه داشتن تلفن همراه یا دوربین توصیه می‌شود که دوربین را به وسایل دیگر تکیه ندهید. این کار باعث می‌شود که ناخود آگاه دوربین جا به جا شده و زاویه ای که تنظیم کرده اید، تغییر کند.

 انتخاب نور طبیعی یا نور مصنوعی

یکی از موثرترین المان هایی که باعث افزایش کیفیت تصویر هنگام عکسبرداری می‌شود، نور پردازی است. بسیاری از خریداران برای ترغیب شدن به خرید ترجیح می‌دهند که محصول را از نزدیک ببینند؛ اما زمانی که از نور پردازی مناسب و عکاسی با نور طبیعی استفاده کنید تا حد زیادی می‌توانید نظر مشتری را تغییر داده و او را برای خرید ترغیب کنید.

 عکاسی در فضای باز

همان طور که گفته شد، یکی از پارامترهای مهم در عکاسی، نور پردازی است. برای این کار می‌توانید شال و روسری را در فضای باز و هنگام تابش نور خورشید شروع به عکاسی کنید. این روش تأثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت و وضوح تصاویر و طبیعی دیده شدن رنگ آن دارد.

 استفاده از نور مصنوعی

زمانی که امکان حضور در فضای باز و عکاسی از محصول وجود ندارد، می‌توانید از نور مصنوعی که با نام نور سخت هم شناخته می‌شود، عکاسی کنید. سطح نور دهی نور مصنوعی کوچک تر اما متمرکزتر و دقیق تر است. با انتخاب این نور پردازی می‌توانید به صورت موثرتر و دقیق تری نور را به سمت محصول تنظیم کنید.

 از حالت پرتره استفاده کنید

برای تاکید بیشتر و تمرکز بهتر روی محصول توصیه می‌شود که از حالت پرتره استفاده کنید. برای این کار توصیه می‌شود که از پس زمینه سفید استفاده کنید تا تصویر محصول پویاتر و واقعی تر دیده شود. علاوه بر این، استفاده از حالت پرتره باعث عمق بخشیدن بیشتر به تصویر شال و روسری می‌شود.

 پس زمینه سفید (سوییپ)

زمانی که از پس زمینه سفید استفاده می کنید، میزان وضوح و کیفیت شال و روسری تا حد زیادی افزایش می‌یابد؛ اما برای انتخاب پس زمینه سفید توصیه می‌شود که محصول را مقابل دیواری کاملاً تمیز و بدون لکه و سوییپ قرار دهید. سوییپ یک کاغذ بزرگ انعطاف‌پذیر است که قسمت پایین آن زیر محصول قرار گرفته و قسمت بالایی آن به عنوان یک دیوار پشت محصول (شال و روسری) را تشکیل می دهد. استفاده از این روش باعث تاکید بیشتر روی جزئیات و بافت و رنگ محصول می‌شود.

زیاد و از زوایای مختلف عکس بگیرید

برای ثبت و انتشار تصویر در سایت های فروشگاهی یا شبکه‌های اجتماعی به گرفتن یک عکس قانع نشوید. ممکن است هنگام عکاسی چندین تصویر با کیفیت های مختلف ثبت کرده و در نهایت بهترین کیفیت را انتخاب کنید. برای تمرکز و توجه روی قسمت های مختلف محصول و عکاسی از بافت و جنس و کیفیت و به ویژه رنگ شال و روسری از زوایای مختلف عکاسی کنید. با این روش مشتریان از زوایای مختلف و با نور پردازی های متفاوت می‌توانند تصاویر را مشاهده کرده و اقدام به خرید کنند.

 استفاده از مدل

یکی از موثرترین روش ها برای نمایش زیبایی شال و روسری این است که از افراد فعال در عرصه مد و پوشاک دعوت به همکاری کنید. در صورتی که بودجه کافی برای همکاری با این افراد را دارید تا حد قابل توجهی می‌توانید میزان فروش شال و روسری و محصولات خود را بهبود ببخشید. علاوه بر این، از مدل می‌توانید بخواهید که لباس هایی هماهنگ با رنگ شال و روسری را بپوشند. این کار باعث طبیعی تر دیده شدن قسمت های مختلف شال و روسری و تأثیر زیبایی آن روی صورت فرد می‌شود.

 تنظیم دیافراگم و سرعت شاتر

برای نشان دادن بافت و جنس روسری و شال یکی از بهترین روش ها زوم کردن روی آن ها و ثبت تصاویری با وضوح بالا است. برای این کار لازم است که دیافراگم را روی f/8 یا f/11 تنظیم کنید. این کار برای زوم و فوکوس کردن بهتر روی سوژه به شما کمک می کند. یکی از بهترین تنظیمات و المان های تأثیر گذار در عکاسی از محصولات تنظیم سرعت شاتر دوربین است. بهترین سرعت شاتر در این گونه عکاسی ها سرعت شاتر 1.25 است.

وسایل مورد نیاز برای عکاسی از شال و روسری

آموزش عکاسی از روسری

برای افزایش کیفیت و وضوح عکاسی از محصولات مختلف به ویژه از شال و روسری که دارای جنس ها و بافت های مختلف هستند، لازم است که از وسایل و تجهیزات استفاده کنید. استفاده از این تجهیزات کمک می کند که در حالات و زوایای مختلف از محصولات عکاسی کنید. از مهم ترین وسایل مورد نیاز برای عکاسی از شال و روسری می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سه پایه
  • دستگاه نور پردازی
  • استفاده از مانکن
  • دوربین حرفه ای یا موبایل با رزولوشن بالا
  • پارچه یا دستمال سفید ترجیحاً با جنس نرم
  • سوییپ

جمع بندی

امروزه با عکاسی کردن از محصولات مختلف و منتشر کردن آن ها در سایت ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف تا حد زیادی می‌توان فروش محصولات را بهبود بخشید. یکی از محصولاتی که به راحتی می‌توان با عکاسی از آن ها فروش را افزایش داد، عکاسی از شال و روسری است. جهت یادگیری کلیه تکنیک ها و ترفندهای عکاسی از شال و روسری می‌توانید در دوره آموزش جامع آموزشگاه دانش هنرشرکت نمایید. دوره آموزش عکاسی در آموزشگاه دانش هنر به دو صورت آنلاین و حضوری و با دعوت از اساتید و مجرب عکاسی به بهترین نحو برگزار می گردد. پس از اتمام دوره و در پایان هر ترم آموزشی ژوژمان برگزار شده و در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی به کلیه هنر جویان مدرک بین المللی معتبر اعطا می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
ارتباط با کارشناسان